Pregled Teme
 Odštampaj Temu
CIMOS
TOMOS
Evo par modela, za koje vecina verovatno i ne zna da su izlazili iz TOMOS fabrike. Ogranak se zvao CIMOS, sto je skracenica za Citroen-TOMOS.

Citroen 2CV (Spacek)
s20.postimg.cc/61u8nrnx5/tomos_2cv6_2.jpg
s20.postimg.cc/o0owkzowp/tomos_2cv6_1.jpg

Citroen Ami 8
s20.postimg.cc/9zhid6aqh/tomos_ami_8.jpg

Citroen Diana, trebala da zameni Spaceka, ali je ovaj nadziveo i proizvodio se duze. Pogledati obavezno Pretty Dianu: http://www.youtub...62-kfeDWBs
s20.postimg.cc/h6se0j0ex/800px_Citroen_Dyane_6.jpg

Citroen GS. Imao ga je moj Kum, nasledio od Dede, 1981-vo godiste, sa predjenih 20.000 Km, garaziran. Tada, 1988-me godine je bio star 7 godina, nisam izlazio iz njega, jer Kum nije imao dozvolu (imao 17 godina), a ja sam tek polozio. Kakav je to bio auto u to vreme, danas ni Mecka S klasa ne bi bila to, koliko je samo paznje privlacio, jer u to vreme nasi vrsnjaci su vozili Fice i Peglice stare 15-ak godina, ko je imao Keca, taj je bio glavni Baja.
s20.postimg.cc/6oojzjvfd/tomos_gs1.jpg
s20.postimg.cc/tenosjemx/tomosgs2.jpg
s20.postimg.cc/hunge8uzd/tomos1.jpg

Nas je bio bas ovakav u istoj boji:
s20.postimg.cc/h3zbm7hzt/25361_l.jpg
s20.postimg.cc/jml0mw3q1/25362_2.jpg
s20.postimg.cc/5hf7l2uop/autowp_ru_citroen_gs_club_22.jpg

Citroen CX. Sta reci o ovom autu, bukvalno ladja na drumu. Imao ga je moj Drug, nesto kasnije, 1991-ve, ali tada smo u drustvu vec uveliko vozili ozbiljne automobile, pa se nije nesto isticao, ali je imao klimu i to ispravnu sto je retkost i u danasnje vreme. Ja sam tada vec vozio Renault 5 Gordini TURBO, tada najbrzi auto u kraju, i medju najbrzim u gradu, najbolji Drug BMW 323i sa takvom opremom da i u danasnje vreme ne bi zaostajao (koza, klima, siber, elektro prozori...), tako da CX i nije bio nesto specijalno, ali da ga je imao koju godinu ranije, druga prica.
s20.postimg.cc/cmxrw1p09/Citrcx1silver.jpg
s20.postimg.cc/gkl1lgbtl/Citrcx1silvrear.jpg
s20.postimg.cc/pyvkizheh/796px_Citroen_CX_dashboard.jpg

Citroen CX II
s20.postimg.cc/drru1fbh5/Citroen_CX_2_5_Prestige_1988.jpg

A evo i karavan verzija obe generacije
s20.postimg.cc/jqa8pejtl/CX_rechts.jpg
s20.postimg.cc/7tim4xhw9/CX_2.jpg

Nekome je i to bilo malo, iako je karavan kao garsonjera, pa ga je dogradio
s20.postimg.cc/3vqr1s5p5/Citroen_CX_Break3.jpg

AutomaticA3MS
Dali je se Citroen Visa proizvodila u Sloveniji?
I na ovom filmu o ciganima ima na 22:55 Tomos trokolica Grin

1983 Tomos APN/BT 6
1989 Tomos CTX 80
1998/ Tomos A35 Sprint
2007 Gilera Runner 50SP

Norvin
Poslednji auto koji se sklapao u "Cimos"-u bio je model GS. I to je bila samo montaža sklopova koji su dolazili iz iz raznih sitroenovih fabrika u Evropi. Montaža se vršila u
fabrici u Novoj Gorici. Model "VISA" ( Club, super E, 11RE) dolazio je kompletan, sa francuskim vazduhom u gumama! Čak i uputstvo za korišćenje i održavanje nije bilo prevedeno! Interesantno da je uz sve papire koji su stigli iz Francuske bio priložen i "Evropski izveštaj o nezgodi"! 1983 godine Visa super E je koštala oko 23 000 000
tadašnjih dinara. Uplatio sam je u Kolarčevoj i čekao 6 meseci, što je tada bilo normalno!

Zoran1968
Moj prilog u vezi Cimosa, slika datira iz 60g -sajam Maribor kada je između ostalog izlagao i Cimos svoje modele! Vide se dva CV2

i.postimg.cc/xkFJ4LKH/Untitled-1.jpg

Norvin
Da, običan Spaček i furgon (sa dignutom haubom), u prvom planu T 11 i NSU Prima ( Vogošća Sarajevo)" Zastava", bicikle, verovatno "Partizan" Subotica i legendarni "IMV" kombi . Sve proizvedeno u bivšoj Jugoslaviji.

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   BT80 BT80 (971)   Atila88 Atila88 (965)