Pregled Teme
 Odštampaj Temu
Colibri A5 sa Dellorto 1412p
feniks-ns
Pozdrav svima. Trebala bi mi pomoc. Dobio sam Colibri koji nije upaljen nekih 5 godina. Skinuo sam karburator i tako reci sam se slogirao. Sve unutra zabetonirano. Uz pomoc nitro razredjivaca je doveden u cisto stanje, osim dizne, kojoj nije bilo spasa.
Inace, iz NS-a sam, pa sam u motobike prodavnici kupio sledece i zamenio:
- nova dizna 51 (nadjoh na netu da je to originalna velicina)
- gumica lonceta karburatora
- dihtung izmedju lamelnog ventila i usisne grane
- plasticni prsten u koji ulazi usisna grana.

Lamelni ventil je rastavljen i ociscen. Sito za vazduh je oprano nitrom i produvano kompresorom i stavljena nova guma izmedju karburatora i kutije za vazduh. Rezervoar dobro opran i osusen i stavljena nova slavinica za gorivo. Stavljena nova sajla gasa. Auspuh skinut i ociscen kompletno. Na izduvu motora kolicina garezi je bila normalna, ali je i to ocisceno.

Problem je sledeci:
motor pali iskljucivo kad se poluga sauha spusti na dole (tada je zatvoren dovod vazduha) i onda dodavanjem gasa poluga sauha se vrati u otvoren polozaj i tako radi nekoliko sekundi i ugasi se. Pokusavao sam sa stelovanjem dizne ler gasa ali bez ikakvog uspeha. Provozao sam motor jedan kilometar, ali cim se pusti rucica gasa, ugasi se i nece ni da cuje, osim da se ponovo pali na sauh.
Iskreno, iznenadjen sam da je upalio posle ovoliko godina i da sam ja laik uspeo da ocistim karburator.
Da li neko iz NS-a ko ima vremena, volje i iskustva, moze da pomogne u resavanju ovog problema?
Pomoc i saveti ostalih dobrodosli u svakom obliku Wink

AutomaticA3MS
Pa normalno ti je da neće raditi bez čoka dok je hladan,ja na svom Colibriju nisam mogao namjestiti čok i nije nikako htio paliti hladan osim da dam goriva u cilindar..Ni kolegin A35 isto ne pali bez čoka,to su takve mašine..Jesi štelao struju,jer gas,kakve je boje svjećica?
1983 Tomos APN/BT 6
1989 Tomos CTX 80
1998/ Tomos A35 Sprint
2007 Gilera Runner 50SP

feniks-ns
Struju nisam dirao jer ne znam. Stavio sam novu Bosch svecicu W5. Svecica je kafene boje. Ma ne brine mene sto ja moram da ga palim sa cokom, ali mislim da nije zdravo da se motor i dok je vruc jedino moze upaliti sa cokom.

AutomaticA3MS
Iskreno ne znam šta te pati ali ću ti pokušati pomoći..Možda vuče negdje falš zrak pa ga dobiva previše..Nađi nekog da ti promjeni platine i kondenzator i preštela paljenje pa vidi onda..Koje imaš paljenje na njemu?
Uglavnom igraj se malo po malo sad sa ovim sad sa onim i riješiti ćeš problem..
1983 Tomos APN/BT 6
1989 Tomos CTX 80
1998/ Tomos A35 Sprint
2007 Gilera Runner 50SP

Neso
Pogledaj da negde ne vuce fals vazduh,imao sam slican problem

feniks-ns
Da proverim prvo fals vazduh. Samo neko neka mi kaze sta sve treba proveriti, jer je karburator prilicno nepristupacan. Da li dizna 51 ima neku vrstu stelovanja polozaja ili se samo zavrne do kraja i to je to?

AutomaticA3MS
Diznu samo zavrnes
1983 Tomos APN/BT 6
1989 Tomos CTX 80
1998/ Tomos A35 Sprint
2007 Gilera Runner 50SP

Neso
Da li si stavio dihtung na poklopac gde prolazi sajla gasa,ovako izgleda https://www.googl...B600%3B600

Ludi Dzora
Posto je motor stajao 5 god. pozabavi se ti malo semerinzima radilice. Jedan je iza paljenja a drugi iza kvacila...

feniks-ns
Vezano za dihtung, nisam ga nasao u prodavnici, ali sam stavio reinz silikon (300 stepeni). Provozao sam ga malopre, nekoliko puta ga palio, gasio. Nekad hoce da upali bez sauha, nekad nece, nisam uspeo za nadjem zakonitost. Pogledacu sutra ponovo za taj dihtung.
Moze pitanje, da li paljenje bez sauha ima veze sa platinom? Mislio sam sutra da kupim novu platinu, pa da okusam srecu i da sam zamenim i probam da ustelujem paljenje.
Dizna 51 je samo zavrnuta. Sraf ler gasa je zavrnut do kraja i mislim da nema nikakvog efekta ako ga odvijam - zavijam.

Da li neko ima kilometar sat za colibri? Na ovom nema stakla i kazaljka je slomljena, ali je sat ispravan, probano na busilicu. Ili ako neko ima savet za pravljenje stakla za sat. Inace sat je pravougani Facomsa

sabbathraiser
Vec je bila otvorena tema za taj problem, ja imam A35S ista masina kao kod kolibrija, kupio sam ga "ustajalog" 2 godine, isto radi super ali samo pod saugom, uglavnom, bilo je zakljuceno da su verovatno semerinzi propali od tolikog stajanja, u obzir dolazi i bobina, kondezator, platine, neko je pominjao i karike ali to je malo verovatno...

aca
Na koju se foru može vratirti sauh u početni položaj ako motor ne upali kad je pritisnut?

Kide
Pa okrenes rucicu gasa do kraja malo jace Wink
s29.postimg.org/rgziiuler/DSC06574.jpg

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Zoran1968 Zoran1968 (2,319)   Nemanja Nemanja (1,716)   DobriDiv DobriDiv (1,213)   Neso Neso (1,164)   andrija andrija (1,153)