Pregled Teme
 Odštampaj Temu
Colibri AOS 69`
TOMOS
Javi kojom rutom ides da prodjem kasnije i ponesem cekic da te oslobodim leda kojim ces biti okovan.
i.postimg.cc/zL94RQm0/20191130-225606.jpg

DobriDiv
org bandasi?
APN 4H '75
A3 KLSG '87
15SL 1977.

TOMOS
Ma jok, Spansk ili Indijski, tako nesto.

RADESM
nove žbice i niple nemoj ni kupovati pošto nova nipla ne može da prođe kroz rupu na felni,razbušivanjem će se oštetiti hrom i to ne valja,ja ću cinkovati stare žbice i niple.
oldtimer

Zoran1968

>RADESM napisao:

nove žbice i niple nemoj ni kupovati pošto nova nipla ne može da prođe kroz rupu na felni,razbušivanjem će se oštetiti hrom i to ne valja,ja ću cinkovati stare žbice i niple.

Hvala na crnom je već odrađeno sa novim pa će mo da vidimo koliko će da traje, a za crveni sam mislio baš to što si napisao.
Danas i juče sam ceo dan, isključujući vožnju ,čistio niple i žice i nisam ni za jedan točak sakupio!
i.postimg.cc/xkFJ4LKH/Untitled-1.jpg

DobriDiv
jel proradila LAMA?
APN 4H '75
A3 KLSG '87
15SL 1977.

Zoran1968

>DobriDiv napisao:

jel proradila LAMA?

Nije još ,žao mi da rasturim mašinu kad ide lepo.Verovatno ću na proleće sa njom kod Brkina u Sontu, a u povratku sa ful generalno sređenim i Lamom nazad!
Idealna razrada nekih 165km od BG ravnog puta,a posle za finiš 19km brdovitog do Avale

RADESM
ja sam kupio žbice 3,5mm jer ne postoje tanje ali nije to to,koliko su te izašle felne.
oldtimer

Zoran1968

>RADESM napisao:

ja sam kupio žbice 3,5mm jer ne postoje tanje ali nije to to,koliko su te izašle felne.

Motobike ima ih još malo 1640 kom + poštarina. Ne znam čije su Indijske imaju gravuru sa dimenzijama , a na ovim ništa ne piše.Gaborove su navodno Španske i jedna košta 25e, one više liče na original ali za jednu kupiš ove dve.

RADESM
da treba ih sad kupiti kome treba,nema njih često
oldtimer

Atila88
Ja sam uzeo u Motobike jedan bandas,taj idijski.Nije los,ne pise nista nja njemu,ali izgleda da je los hrom,kad padne prva kisa,ostane par kap,sutra vec ima tackice rdje.

TOMOS
Kako nije los, kada korodira?

RADESM
ti bandaši su ispadne dekorativno hromirani tj. nisu baš za explataciju nego da budu u zatvorenom prostoru na restauriranom mopedu.
oldtimer

Zoran1968
Gaborov od 25e nije još zarđao razbušene su rupe zbog žica i bio je izložen kiši.Videćemo kako će se ovi ponašati ako zarđaju niklovaćemo ih ponovo ili plastificirati.Nadam se da ovi iz Motobikea nisu ti Indijski jer sam te već video kod Mađara na buvljaku i stvarno su zarđali, nisu kao ovi koje sam sada kupio.

Zoran1968
Danas sam se malo zamlaćivao , sa mojim ljubimcem i promenio mu zadnju viljušku i nogare nešto boljim , ali ipak funkcionalnijim.Sve to će opet doći na red kada ga budem detaljno sredio, a za sada je ovako.Usput sam ispravio i cevi od korpe od kojih kutijice za alat nisu mogle da se otvore , a da ne češu od iste.Samo još bravice da vratim i spreman za putovanje u Sontu.

Čep od rezervoara sam malo uglancao vodenom šmirglom jedno 2h hahah, sada je extra kakav je bio.Stara viljuška nije imala poklopac jer su šrafovi odvaljeni,ali sam je ipak sačuvao.(fuzastere za suvozača nikada više neću vratiti, jer ja sam vredim za dvojicu hehehehe)

....malo sam omašio boju spreja pa je viljuška braon boje, ipak je sada kompletna.
I na kraju ko se zaželeo snimak besprekornog rada Colibrija sa 6%( nisotek mineralni),mešavinom.Opet mi se omaklo.
Interesantno je da ni posle takve avionske mešavine auspuh i klip ostanu čisti.To sam proverio na crnom AOS-u kod kojeg sam na povratku iz NS roknuo skoro pa 8% mešavinu, Aca je video i nije mu bilo jasno kako motor uopšte ide.
View My Video

TOMOS
Ako ti netrebaju nogostupi suvozaca, dobaci ih meni, dacu ti nesto adekvatno za njih.

Zoran1968

>TOMOS napisao:

Ako ti netrebaju nogostupi suvozaca, dobaci ih meni, dacu ti nesto adekvatno za njih.

Pokloniću ti ih jer su u groznom stanju, na jednom sam stavio imbus šraf u nadi da će biti čvršći ali ništa nisam dobio s tim.
Ona bobina se sada vozika sa mnom ,ali nikako da se pojavim na Dorćolu.Te nogostupe mogu tek sledeće nedelje da donesem , jer su ostali na placu.
Bobinu bih zamenio za dve sajle koje si kupio kod Gabora,(pred kočnice ,što su ti kratke), ako mi se ne dopadne ta retro štopaljka.
Mislim da ću morati uskoro da se ratosiljam i mojih nagomilanih rezervi delova, ali otom potom.Smile
Sutra mi stiže novi kontigent furde, a u pregovorima sam za još toga hehehe.
Pravi sam Ganci,ovo ne treba nikoga da uvredi!!!

TOMOS
Nemam vise sajle, prodao sam ih djuture.

Zoran1968

>TOMOS napisao:

Nemam vise sajle, prodao sam ih djuture.

Ufffff, pa naćićemo već nešto, nema veze.

brkin

>Zoran1968 napisao:

[quote]TOMOS napisao:

Pravi sam Ganci,ovo ne treba nikoga da uvredi!!!

koji dobro placaaaaaaaaaaa hehehe
ako si mi prijatelj,ne razgovaraj samnom-ZIVOTA
autolimarska radnja
"BOB MARLEY"
varimo i nedeljom

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   BT80 BT80 (1,027)   Atila88 Atila88 (976)