Pregled Teme
 Odštampaj Temu
APN 4 T 78´
Zoran1968
Viljuška je inače od APN-6 samo joj je dodat trougao od 14.ce i ostalo šta ide od tog modela, tako da nema nosače blatobrana na čizmama pa ću i to morati da zavarim sa starih Colibrijevih ili od APN koje sam dobio uz njega.Angry

Zoran1968
I ako sam skoro pa bankrotirao, u međuvremenu sam kupio još jednu mašinu od 14-ce (Težak lom), koju je upalio Majstor Steva uz pomoć štapa i kanapa.
Pošto nema papira biće iskorišćena kao donor cilindra (38) i glave sa skvišom od 14-ce, radilica je od 15-ce, zatim peta brzina komplet i još po nečeg.Što se tiče blokova završiće pod MACOLOM hehehe.Moji APN blokovi treba da idu na obradu jer su u užasnom stanju.Biće prokopani na 12mm i biksnovani, lageri naravno Koyo.
Od onog Djabe ima da bude EXTRA, FUL, FUL, FUL cifra kada ga sklopim,
Naravoučenije uvek je bolje kupiti dobar motor pa makar i za 400e nego od furde praviti nešto!
Ipak meni je to ko detetu zvečka, samo me pare čine nervoznim i kvare mi zadovoljstvo!
evo nešto novih delova za njega

Zoran1968
Evo da vidite i Vi kako je blokove neko kirnerovao SEKIROM, sad vam je jasno da ih moram biksnovati
i.postimg.cc/3kb6GfcT/b.jpgi.postimg.cc/nC2NFhKM/b-1.jpgi.postimg.cc/gx0Qnb4s/b-2.jpg

Zoran1968
Danas sam rešio da upristojim zadnji točak koji je uzgred bio opleten žicama od FAPA i to naopako!
Zašto svi po Vojvodini (odatle su sva tri moja mopeda i ona dva koji su završili u kobasicama), moraju da BUDŽE žice od F- 1000000000000000mm na zadnji točak????
Da li su svi još teži od mene???
Izgleda da to spada u redovan tjuning pored kuke itd.
Točak sad mnogo bolje izgleda, ali će biti ZAMENJEN čim budem mogao ili prodat sve sa FURDO -APNOM.

a onda malo poliranja i ispravljanja ŽICA.

...tri faze neočišćene , očišćene i BRONZIRANE....ZAŠTO!!!!... ZATO što ih sigurno neću cinkovati, a posle čićenja da sam ih takve stavio zarđale bi na prvoj rosi.
od količine rđe bio sam crven ko indijanac.Pošto sam prethodno i Acine točkove sređivao, smučio mi se život blago rečeno. 36 X 3 točka i svaka žica po žica na čišćenje bušilicom i čeličnom četkom.Da napomenem Acine žice nisu BRONZIRANE i u mnogo boljem su stanju.

i konačan izgled

zlatni rezervoar je od crvenog Colibrija koji je blago rasturen posle neuspeha sa ručicom menjača. (ostao mi taj gadni sprej, pa da ga utrošim ipak bolje nego bronza)

RADESM
jel ti i centriraš te točkove
oldtimer

Zoran1968
Delimično, jer ne posedujem stalak pa to radim uz pomoć viljuške mopeda.Princip štelovanja mi je poznat, ali ipak posle mog odnesem u neki servis.Nekad se desi da je korekcija posle mene minimalna.To zavisi u mnogome od stanja felne, žica i nipli , a oni palamari od žica na mom točku teško se mogu uštelovati 100%. Ipak njih ću sam doterati na nekih 80% što mi niko u nijednom servisu nebi uradio.

RADESM
Respekt
oldtimer

gaga
Respekt

Zoran1968
Nemojte me hvaliti jer ću ja za tu operaciju potrošiti dane za razliku od majstora koji potroši od 15 min do 1h po točku.
evo sličice autor Aca.... u carstvu točkova

guja
Svaka cast!pipav posao strasno.polako ali sigurno sredjuje se masina (doduse vise polako,al ae) Grin

TOMOS
Kakav je to posao bio, pola dana sam potrosio rasplicuci tockove, a drugu polovinu Zoki cisceci zice. Pletenje je islo brzo. Uglavnom, zavrsismo posao.
i.postimg.cc/zyRCs4wC/20190601-154731-1.jpg

Zoran1968
Evo konačno stigli blokovi sa obrade,iskopani na 12mm i ponovo centrirani zatim biksnovani ili piksnovani kako neki kažu.

pokupovao sam Koyo lagere, ostalo je još da dokupim dihtunge i semeringe i još neke sitnice pa kreće ,nadam se brzo sklapanje i ove mašine.Smile

malitehnicar
Koliko si to platiO?
Svako dodatno ulaganje u TOMOS-a je velika greška. Nažalost, pogresiću opet Smile
Anlaser je za PICKE Grin

Zoran1968

>malitehnicar napisao:

Koliko si to platiO?

Platio sam 2000din u MR Beograd, ali mi je to radio šef radionice koji mi je prijatelj iz mojih mehaničarskih dana.Zato je toliko dugo trajalo.
Naime pošto su blokovi kirnerovani SEKIROM ležišta lagera radilice više nisu bila u osi.To je sve sređeno, ali sam čekao skoro pa dva meseca.Ne verujem da bi se ponovo zajebavali sa tim.
Aca je to isto radio u NS i isto toliko platio ali mu je bilo gotovo vrlo brzo.

Zoran1968
E sada ja tebe da pitam pošto mi je nestalo polir krede, koliko bi mi ti uzeo da mi ispoliraš ove blokove i deklu kvačila, poklopac prinudnog hlađenja.???
Nešto sam već započeo grubo jer su blokovi bili izudarani.MOžeš da mi odgovoriš i na PP ili FB

malitehnicar
Rekao sam ti na fb,samo osmirglaj i prepoliracu ti.
Svako dodatno ulaganje u TOMOS-a je velika greška. Nažalost, pogresiću opet Smile
Anlaser je za PICKE Grin

Atila88
Ispali su super blokovi.

TOMOS
Ja sam radio samo produbljivanje blokova na 12 mm. Meni su sedista bila kao nova, motor neotvaran.

Zoran1968

>TOMOS napisao:

Ja sam radio samo produbljivanje blokova na 12 mm. Meni su sedista bila kao nova, motor neotvaran.

To objašnjava sve! Ipak stavi ovde i adresu tih iz NS ako nekom treba.

TOMOS
Goxi je nosio na obradu, a necu ni da ih imenujem, kod njih je i cilindar busen u kom je originalni Motins klip zaglavio nakon 120 Km. Naknadnim merenjem u Beogradu je utvrdjena mnogo manja tolerancija od propisanih 6 stotih delova mm. Reklamaciju nisu prihvatili, vec su tvrdili da je klip fals, a ja ga licno kupio u Motinsovoj fabrickoj radnji.

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,735)   DobriDiv DobriDiv (1,127)   andrija andrija (1,053)   Neso Neso (951)   Ludi Dzora Ludi Dzora (938)