Pregled Teme
Tomos-Srbija.com » Moj TOMOS » Moj TOMOS
 Odštampaj Temu
apn4 ms
sladjan90
pozdrav svima Smile neki od vas me mozda i znaju,sigurno me zna clan TOMOS,jer smo par puta i trgovali,od njega sam bio kupio torija Smile evo sad zivim u hrv.kostajnici,kao europska unija,sve je samo ne to Smile inace imam apn4 ms vec 2 godine i mogu reci da sam sa njim dosta proputovao,a o tome nesto kasnije. apn je u nekoj fazi mog sredjivanja,prilagodjavam ga svojim potrebama,stoga nece biti original jer ne patim od toga. inace u 4 mjesecu sam sa njim bio u u kopru,nekih 700-800km presao bez greske,a za 15 dana je plan i u alpe sa njim Smile eto zato sam se javio ovdje pa ako zelite da pratite taj putic. inace sam aktivni clan Tomos Riders foruma o kojem imam samo rijeci hvale,i druzenja i rostilja,voznje ma sve ga ima i deci su prva liga. da ne duljim evo koja slicica pa se cujemo kasnije. pozdrav jos jednom svima Smile
Jedan momak imenom Ljuti u Deželu se uputi.
Ponio je špeka,luka,kruha...a sad čeka Pucha.
I torba mu puna dijelova,alata,misli Ljuti na svog ata.
Baš je biker pravi,u torbu on i čekič stavi!
Bježte dekle,bježte fanti,stiže Ljuti na zelenoj kanti.Bila je to lijepa slika,vozio Ljuti masinu od 90 kubika Smile

Atila88
Ljuti Grin

Zoran1968
Pozdrav i Dobrodošao, mene si verovatno upoznao na Ridersima, mada tamo uopšte nisam aktivan.Razlog je komplikovano traženje postova koje želim pa sam sa Tommyjem Pribanićom uglavnom komunicirao preko FB.Koliko znam on je već obišao Alpe, pa ti preedlažem neku drugu turu.Možda bi mogao malo i u Srbiju ja bih ti se rado priključio u nekom delu te vožnje.
s18.postimg.org/5p69pvaxh/10518708_863846400301396_7546112856622335896_n.jpg

CVEYA
Raz 124

>Zoran1968 napisao:

Pozdrav i Dobrodošao, mene si verovatno upoznao na Ridersima, mada tamo uopšte nisam aktivan.Razlog je komplikovano traženje postova koje želim pa sam sa Tommyjem Pribanićom uglavnom komunicirao preko FB.Koliko znam on je već obišao Alpe, pa ti preedlažem neku drugu turu.Možda bi mogao malo i u Srbiju ja bih ti se rado priključio u nekom delu te vožnje.
cika zoki vi presli na potragu kandidata za tomos druzenje van nasih granica ??? toliko ovde ima zainteresovanih ????

Zoran1968
Pa naravnoSmile

Atila88
Ja imam par poznanika iz Hrvatske i Slovenije.

CVEYA
MISLIS ATILA DACEMO LAKSE DOVUCI LJUDE OD PREKO NEGO OVE NASE CLANOVE ???

veljko apn 6
Vrlo je moguce da ce se odazvati pozivu...samo jos nismo pozvali ljude iz okruzenja

Atila88

>CVEYA napisao:

MISLIS ATILA DACEMO LAKSE DOVUCI LJUDE OD PREKO NEGO OVE NASE CLANOVE ???
Mogu par njih da pitam da li mogu doci.

TOMOS
Sladjan je ziveo u Zemunu, od njega sam kupio zeleni A3MS, Colibri A5 ili bar ono sto je ostalo od njega, a prodao sam mu Torija. Dobrodosao opet Sladjane, u medjuvremenu sam i ja kupio APN 4 MS.
s20.postimg.org/prz3czye1/Audi_A4.jpg

sladjan90
hvala svima na dobro doslici Smile malo sam zaboravio kako forum funkcionise,zato kasne slike. znate me jos sa starog foruma i tamo sam bio aktivan,pa se onda preslo na ovaj i tu sam bio malo aktivan i eto vratio se nazad kuci i uclanio se u tomos riders forum. pratio sam i ovaj forum,mada kao gost,tako da sam cesto gledao acine teme,upoznat sam da ima isto ms kao i ja,pa sada 14-tku,ja njega znam dok je imao samo plavog a3ml Smile bilo mi je zao kada sam vidio da je probao onaj pokusaj druzenja u novom sadu,pa se onda odrzavalo na uscu te slike sam pogledao. steta sto toga nema malo vise. evo primjer ovog riders foruma,decki su stvarno prva liga. vidjet cete moj apenac nije u bas nekom stanju estetski,masinu sam sam sredijivao i to sve uz pomoc foruma,jer kada sam ga kupio nisam znao ni kako se brzine mjenjaju a uz pomoc njih sam sve o masini naucio. i tako su krenula ta druzenja,prvo rostilj u velikoj gorici,imate moje snimke na youtube ukucate tomos riders 2014 a mozete i tomos riders 2015,sve moji snimci. poslije toga sad znaci u 2015 sam isao sa svojim apencom u SLO Smile mislio sam da ce i atila doci ali nije mogao. imao sam oko 350km do kopra,tu negdje od prilike i samnom je isao jedan clan foruma on je iz cakovca i ima 14m sa e90 masinom,cijelo vrijeme je isao iza mene,nije me nigdje ostavio Smile prenocali u rijeci i onda za koper i poslije kopra nazad za rijeku i tu se odrzavao rostilj clanova tomos riders foruma. sta reci opet sve prva liga,ima i omladine ali i starijih kojim aje tomos u srcu,na svakom druzenju bilo je oko 30-tak mopeda. i tako nazad kuci,moj apn4 ms je sve to prosao bez i jedne greske,svi su se cudili da sam na tako velik put krenuo sa obicnom i standardnom apn masinom ali eto Smile cak sam izasao u nekim novinama Smile poslije toga sam isao na 2 trke oldtimer motora,i mogu reci da toga ovdje dosta ima. tu spada jawa,mz i slicni pa tako ima i za tomos,sve je to daleko od mene ok 120-130km i sve sam obisao apencom,ide bez problema Smile i eto tako je doslo na red i ovo ljeto i predlozio mi je taj clan sto je isao u SLO samnom da odemo na krk,to je jedan otok i tu smo pravili plan,ali ubrzo je dosla tema alpa i eto ja pristao Smile ide se od zagreba,pa celje pa tamo neko jezero i dolazi se do granice sa austrijom i onda je plan sa alpa ici do italije-trst,pa koper i nazad u hr,pa rijeka i krk tu je plan da se odmara i nazad kuci. financije mi nisu jaca strana jer zivim od socijale,zato i apenac estetikom ne izgleda na nista,ali masina je sigurna. za put cu mozda ponijeti 100E a to jos zavisi. eto toliko o tome za sada,stavicu vam i kasnije link sa moje teme o apencu u tomos riders forumu a i o temi toga puta,pa ce se tamo i slike stavljati. jos samo nekako da koju sliku stavim i ovdje. ovaj forum nikada nisam napustio,uvijek sam pratio pa eto rekoh da sa vama podijelim i ovu temu
Bježte dekle,bježte fanti,stiže Ljuti na zelenoj kanti.Bila je to lijepa slika,vozio Ljuti masinu od 90 kubika Smile

sladjan90
evo tema u putu na koji idemo
http://www.tomos-...z-ljuti-i/

i tema o mom apn4 ms
http://www.tomos-...4-ms-1983/

forum radi tako sto je prva stranica ona najstarija,a zadnja stranica je ovo najnovije sto se pisalo

sladjan90
hm slike nikako da stavim,probao tinypic nece nesto,imageshack trazi registraciju,moracu da smislim nesto

i62.tinypic.com/sg2wc7.jpg
uspjeh Smile evo par slicica sa puta do kopra,na forumu toga ima vise kao i video snimaka,samo na youtube kucajte tomos riders 2015 i izaci ce lista mojih snimaka
i61.tinypic.com/70b9c5.jpg
i62.tinypic.com/2my5hf6.jpg
i58.tinypic.com/34xoo4k.jpg
i62.tinypic.com/6fwdur.jpg
ova zadnja sam ja,nije sa puta Smile to je samo jedan dio slicica Smile

Zoran1968
Ti si moj čovek i ja imam velike planove za putovanja sa još većom kantom od tvojei sa sličnim fondom ,(100e mozda malo više, jer jedem višeGrin):
Ipak za razliku od tebe ostao sam još uvek u granicama od 200+ km za dan i okvirima Srbije.Činimi se da je ovde beda još veća , a i volje ima mnogo manje!
Biće valjda šanse da se organizujemo u nekoj EX YU ekipi, maršutu ćemo smisliti a ja već imam radni naziv: "Putevima Bratstva i Jedinstva" Grin
Raz 124

Atila88
Sladjane jel te slusa Danko? Grin

Kolekcionar
pozdrav i ovde,
i meni se motaju u glavi planovi o putovanjima ali nikako da osposobim devu 100%, do sad sam obisao samo dvije motorijade u krugu 50km Smile
Tomos 14M 1982. - Tomos E90 1978.

sladjan90
atila slusamo se medjusobno Smile iskreno ljudi me cudno gledaju kad kazem gdje idem sa apencom ili gdje sam bio,cak i oni koji imaju bolje i sigurnije motore ne upustaju se u takve poduhvate,ali ja se vodim onim motom zivot je jedan Smile jos ako imam sa kime da idem na put jos bolje. svi me pitaju a sta ces ako se pokvari,pa ovo pa ono,ja o tome ne razmisljam,sam sam rastavljao masinu i znam koliko je sigurna,plus nosim dosta rezervnih dijelova,tako ako bi se sta i desilo sve mogu da sredim i nastavim dalje. masinu nikada ne vozim punim gason,onako u 5 pola gasa i milina,nigdje ne zurim. ljudi cijene taj optimizam i postuju to,zato sam tako i popularan na forumu Smile iskreno od dobrih clanova foruma sam dobio i dosta dijelova dzabe,bukvalno pola motora,jer vide moju zelju za tomosom i tom ludom voznjom kad idem 45kmh i predjem 700km Smile

sladjan90
i58.tinypic.com/a2df0g.jpg
i57.tinypic.com/2r4igwz.jpg
i57.tinypic.com/ngcc3m.jpg
i57.tinypic.com/axz78p.jpg
i58.tinypic.com/19unu1.jpg
i61.tinypic.com/5foy88.jpg
i61.tinypic.com/2v9vo01.jpg

sladjan90
Evo nesto malo i o masini. nikad nije bila otvarana,tako da sam zamjenio lezajeve,semeringe i dihtunge. stavljena 5 brzina,klip 38mm DS,glava od 14m sa onim squisom. struja 12v 50w platinska,namojtaj za svjetla je deblji i od ctx-a je. karburator je dellorto 14-12 sa diznom 60,prirubnica odrezana od binga 12,i zadovoljan sam sa njim,trosi malo manje i nema onako prelivanja plovka i rasipanja goriva. stavljena piksna u amortizere da budu tvrdji zbog tereta,prednji far od 15slc i super se pokazao,svijetli mnogo bolje nego standardni i u daljinu i u sirinu. sjediste dugacko,imao je kratko,i dodani oni fazustori za suvozaca. apenac je onako kako ga ja zovem sirotinjsko-teretni i stvarno tome i sluzi jer mi je jedino prijevozno sredstvo u kuci

archery
E moj Ljuti svugdje te ima Grin,nisi napisao da si imao namjeru i do Venezije,jedino mi je žao što je propao plan za Balaton,da posjetimo Mađarice Wink,možda dogodine.

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Zoran1968 Zoran1968 (2,319)   Nemanja Nemanja (1,716)   DobriDiv DobriDiv (1,213)   Neso Neso (1,164)   andrija andrija (1,153)