Pregled Teme
 Odštampaj Temu
Zuji kvacilo
stole018
Poz forumasi,imam problem jedan sa motorom. Radi se od apn 6. Uskoro cu ubaciti slike u njegovoj temi sta sam radio i kako,ukratko: menjani semerinzi,druk lager,lezajevi radilice,ugradjena 5. brzina i jos po nesto sitno. Kada smo ga forumas Darko i ja sklopili,upalio odmah ali nesto zuji kod kvacila,kad se stisne kvacilo ono prestane i motor radi normalno. Ide sve ok,salta brzine ali nece da odvaja lepo pa kad idem u nazad a u brzini je (stisnuto kvacilo) kurbla se vraca nazad kao da nije lepo odvojio. Ne znam sta da radim,svaki savet dobrodosao.
М.К. ВЕТЕРАНИ 63. ПАДОБРАНСКЕ БРИГАДЕ
"Чувај себе од других и друге од себе"

veljko apn 6
Sta se desava kada stisnes rukom kvacilo i krenes da kurblas?Dali odvaja tada lamela i kurbla proklizava ili krece ka napred?
Nora motor da ti ude u brzini tada da znas

stole018
Kad nije u brzini a ugasen kad stisnem kvacilo i zakurblam kurbla proklizava,kad pustim kvacilo,zakurblam i upalim. Cuje se nesto da zuji u masini,cim stisnem kvacilo u leru on prestane da zuji.A u brzini cini mi se da kad ga kurblam krece napred.

DarkoSicevo
Imam osecaj da zuji u menjacu(moguce i da je kvacilo), sto se tice pete brzine, piramida i onaj drugi snop se savrseno ravnjaju
Kad je budem volio kao što volim TOMOS, znaću da je ona prava!

veljko apn 6
Nisi verovatno ustelovao kvacilo kako treba,kada zgazis na kurblu i na cetvrtini stisnutog kvacila treba da krene odvajanje(znaci kurbla treba da ide lagano)
Kod mene je isto taj problem bio,zamenio sam druk lezaj i iglicasti cija je kosuljica bila naprsla.Obrati paznju da nije i kod tebe.

pajser9
Jel znas kako se steluje kvacilo???

- Otpustis skroz krunastu maticu na druk-lezaju tako da polugice sto drze sajlu mogu medjusobno da se sastave.
- Montiras sajlu i nastelujes duzinu sajle, odnosno bulzira tako da polugice mogu skroz da se rasire (da donja sa zavrsetkom sajle vec udara u deklu)
- Onda zavrces krunastu maticu dok ide lagano, cim pocne da napinje, vratis 1/4 kruga nazad i stavis osigurac. Ne sme biti nategnut druk lezaj.
- Proveris da li sajla ima lufta, ako ima lufta, dotegnes je stelerom dole na bulziru na ili gore na rucici. Ne sme biti ni pretegnuta. Znaci u knap, taman da ne stvara pritisak, a da nije ni labava.

Ako i dalje imas problem sa kvacilom, nesto unutra nije dobro namesteno ili rucka na kormanu ima previse lufta.

Vecno crne ruke i najbrzi Tomos

stole018
Hvala svima puno na pomoci,pogotovo za ovo stelovanje kvacila,sad idu ovi praznici pa cu javiti kad budem to radio

Dzigi Bau
Mene je nesto poterao maler ocigledno ovih dana Smile

Imam problem sa kvacilom pa rekoh da pitam u ovoj temi.

Pukao mi je osigurac krunaste matice, matica je se odvrnula i izletela i zaglavila je u inaj veliki sraf sto steze deklu kvacila.
Pokusavao sam da nastelujem kvacilo, platne oko lezaja sam vratio lepo i pokusavao da nastelujem na krunastoj matici ali ne ide.

Da napomenem da je pre ovoga kvacila sasvim dobro radilo.

Kako god da nastelujem, nec lepo da odvaja, i imam utisak kao da ona dva podizaca kvacila, ili kako se vec zovu, na koje se kaci sajla, imam utisak kao da nemaju obe otpor, odnosno kao da ne guraju obe. I takodje nece da se vrate same kao pre.

Moje pitanje je da li se izletanjem te krunaste matice moglo ostetiti nesto unutar menjaca pa moram da skidam deklu, ili da problem trazim u spoljasnjem delu kod krunaste matice?

Dzigi Bau
Takodje me zanima gde stoji ova opruga podizaca kvacila?
http://www.motobi...05914.aspx

Negde kod krunaste matice ili unutra, posto je ja nisam nasao.

vule2001
Ta opruga se ubacuje naknadno kad neće da vraća sajlu.
Ide između podiznača na sajlu (nikad je nisam stavio na motor)

TOMOS
Fabricki ide opruga izmedju razmikaca.

Dzigi Bau
U redu, hvala za oprugu.

A da li se ovim izletanjem krunaste matice moglo ostetiti nesto ili otkaciti unutar samog kvacila?

Posto meni od kada je to izletelo, jedan razmikac kao da ne radi. Jedan povlaci krunastu maticu napolje, ali drugi kao da je se otkacio nekako. Kvacilo je skroz cudno od kada je se to desilo i ne moze da se usteluje nikako kako treba.

Dzigi Bau
Problem resen, kvacilo sada radi super.
Problem je bio nesto oko sajle i oko rucice kvacila, sada sve super radi. Smile

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,718)   DobriDiv DobriDiv (1,127)   andrija andrija (1,060)   Neso Neso (952)   Ludi Dzora Ludi Dzora (938)