Pregled Teme
 Odštampaj Temu
VEC - moduli elektronskog paljenja
Djordje
Pa da to jest druga strana medalje sto se kaze. polovno beskontaktno se more nac sa magnetom uz malo para a uz to dobije i spulu osvjetljenja dobru a ovako npr ako turis taj modul u 6v17w paljenje imas super dobro paljenje ok iskra dobra dobro pali dobro vozi al i dalje ti sijalice svjetle 6v17w sto je za nocne uslove meni vazda bilo smrtonosna misija br 2 kad je u pitanju voznja po neosvjetljenim seoskim putevima kuda cesto krocim PSmile

VEC

>tuningfanatic napisao:

>TOMOS napisao:

Moje licno misljenje je da je to sranje, jer da je dobro, vec bi se proculo i bila bi jagma za tim delovima. Drzite se (dok ima) originalnih komponenti paljenja.

Mislim da bi 3/4 forumasa isto to odgovorilo sto je donekle i opravdano, ali necemo valjda zauvek ostati na zastareloj tehnologiji - platinama?
Tesko da se ista ovde procuje, tomos se ne razvija, nema inovacija... nije merodavno.
Ustanovio sam da je najveci problem ovog modula - cena. Kada bih mogao da biram, pre bih izabrao polovno paljenje od 12V (beskontaktno) s kojim bih osim dobre i pouzdane varnice imao i dobro osvetljenje.

Pitanje za autora teme - VEC;
Koliko je moguce sniziti cenu modula i da li je moguc recimo dogovor za popust izmedju firme VEC i foruma tj. njegovih clanova radi obostrane koristi (popularizacija modula i uopste firme VEC)?

Uvek mozemo napraviti dogovor. Ako postoji volja, postoji i mogucnost.Smile Sve sto vas interesuje u tom domenu, pitajte preko pp.

VEC

>Djordje napisao:

Pa da to jest druga strana medalje sto se kaze. polovno beskontaktno se more nac sa magnetom uz malo para a uz to dobije i spulu osvjetljenja dobru a ovako npr ako turis taj modul u 6v17w paljenje imas super dobro paljenje ok iskra dobra dobro pali dobro vozi al i dalje ti sijalice svjetle 6v17w sto je za nocne uslove meni vazda bilo smrtonosna misija br 2 kad je u pitanju voznja po neosvjetljenim seoskim putevima kuda cesto krocim PSmile

Slazem se. Nas modul resava problem varnice ali ne i osvetljenja.

TOMOS
Koristio je TOMOS i elektronska paljenja. Na cenu tog vec-a, moze se dodati jos 10-ak evra i kupiti kompletno DUCATI paljenje od Elektronica.

Razlog zbog kog ga ne bih ugradio je taj sto sam rodio mecku svaki put kad god sam fals deo pokusao da ugradim. Ili sam se zajebavao ceo dan da ga upasujem/ nastelujem ili je jednostavno deo neupotrebljiv, tako da cu radije ugraditi polovan originalni deo (pod uslovom da ne mogu da nadjem nov), nego kopiju.

tuningfanatic
To vec spada u predrasude, treba biti objektivan.
Siguran sam da je lakse ugraditi VEC nego Ducati paljenje jer rupe na anker ploci koliko znam ne pasuju na apn ili atm.

Mozda sam pobrkao sa bt paljenjem, ali uglavnom sve su to originalni delovi, a ne odgovaraju za sve Tomos mopede.
IF YOU AINT MIXIN GAS YOU AINT KICKIN ASS!!!

TOMOS
Gresis, pasuje.

VEC

>TOMOS napisao:

Koristio je TOMOS i elektronska paljenja. Na cenu tog vec-a, moze se dodati jos 10-ak evra i kupiti kompletno DUCATI paljenje od Elektronica.

Razlog zbog kog ga ne bih ugradio je taj sto sam rodio mecku svaki put kad god sam fals deo pokusao da ugradim. Ili sam se zajebavao ceo dan da ga upasujem/ nastelujem ili je jednostavno deo neupotrebljiv, tako da cu radije ugraditi polovan originalni deo (pod uslovom da ne mogu da nadjem nov), nego kopiju.

Zasto uopste nazivati FALSOM VEC modul? Modul uradjen po svim stabdardima, poseduje sve sertifikate. Ti pominjes DUCATI. Ducati fabrika vise ne postoji, ugasena proizvodnja pre nekoliko godina. To sto je ostalo na trzistu i sto se pojavljuje pod imenom DUCATI je pod znakom pitanja. Ducati kopija imas koliko hoces. Turskih, kineskih... Mozda ima nesto sa lagera ali nema ni toga bas puno. O tome bi trebalo voditi racuna, a ne o VEC-u.

TOMOS
Po meni, sve sto fabrika nije ugradjivala je mala privreda, after market, kopija, fals (nazovi kako hoces). Kada sam spomenuo Ducati paljenje, mislio sam na originalno, polovno paljenje koje se ugradjivalo na sledece modele TOMOSA:
1.TOMOS Elektronic 90
2.TOMOS Sprint 50 Elektronic
3.TOMOS Cross 50 Senior
4.TOMOS Cross 50 Junior

Jos nisam video, a ni cuo za Ducati fals paljenje.

tuningfanatic
Izvinjavam se ako sam pogresio, bio sam ubedjen da jedna rupa ne pasuje.
Bez obzira na to, moja teorija i dalje stoji u slucaju paljenja Iskra 12V 80W sa malim magnetom koje zahteva prepravke na anker ploci.

Totke
to paljenje 12-80 je nesto kao motoplat? Magnet unutar a namotaji spoja?
sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/527706_3120858558407_244764970_n.jpg

tuningfanatic
Nije inner rotor, isto je kao i ostala paljenja samo sto je magnet manji.

VEC

>TOMOS napisao:

Po meni, sve sto fabrika nije ugradjivala je mala privreda, after market, kopija, fals (nazovi kako hoces). Kada sam spomenuo Ducati paljenje, mislio sam na originalno, polovno paljenje koje se ugradjivalo na sledece modele TOMOSA:
1.TOMOS Elektronic 90
2.TOMOS Sprint 50 Elektronic
3.TOMOS Cross 50 Senior
4.TOMOS Cross 50 Junior

Jos nisam video, a ni cuo za Ducati fals paljenje.

Jasm ih vido, i vidjam ih, susrecem se sa njima jako cesto u segmentu motornih testera, kosacica, bobina Dukatijevih za Bosch sistem paljenja kao i Iskrine. Iskra je takodje ugasena i ne proizvodi vise bobine. Sve made in Chaina. Pa na novim Tomos motorima se nalaze neke elektronike Kina. Veliki problem uvoznika i zastupnika Tomosa je sto Tomos ne da garanciju na paljenje. A ne daju jer se kvari i skoro svaki motor ima sa tim problem. Ovo su ti informacije generalnog zastupnika za Tomos Makedonija.

tomibgd
VEC, mozes da reklamiras tvoje module koliko god hoces, ali to ne menja cinjenicu da je rec o obicnom smecu, koje posle nekoliko sati rada moze samo da se baci.
Konkretno, TV2E u Tomosovim motorima pocinje da baca varnicu u sasvim proizvoljnom trenutku, i paljenje vise nije moguce.
U IMT motorima (npr 506), se desava jos gora i opasnija stvar, da motor promeni smer okretanja.
Dakle , ne bacajte novac na kupovinu glavobolje.

VEC

>tomibgd napisao:

VEC, mozes da reklamiras tvoje module koliko god hoces, ali to ne menja cinjenicu da je rec o obicnom smecu, koje posle nekoliko sati rada moze samo da se baci.
Konkretno, TV2E u Tomosovim motorima pocinje da baca varnicu u sasvim proizvoljnom trenutku, i paljenje vise nije moguce.
U IMT motorima (npr 506), se desava jos gora i opasnija stvar, da motor promeni smer okretanja.
Dakle , ne bacajte novac na kupovinu glavobolje.

Evo da odgovorim kolegi Tomi i da mu postavim odmah i pitanje... Ako vec rade samo nekoliko sati, zasto se toliko dugo proizvode i prodaju!? Za bacanje varnice u proizvoljnom trenutku je nemoguce. Motor je mehanicki sklop i tacno se zna u kom trenutku se sta desavam. Mislim da to i sam znas, da nema razloga da ti pametujem.
Za kontra paljenje kod masina 506... Javlja se kontra paljenje kod masina 506 iz razloga sto postoji luft u radilici koji dovodi do konra pokretanja, ali sve to usled dobro ne ustelovanog paljenja. Da ne pricam kako se paljenje pomera usled klipova koji nisu standardni, koji menjaju kompresioni prostor, podbacivanje dihtunga i sotalo... Mislim da onda trebas pomenuti ljudima da je to moguce da se desi i sa platinama da bi vise obratili paznju na stelovanje paljenja. To se desava samo kod masina 506 zato sto su slabo odrzavane i pohabane. Kod Tomos motora, pumpi, testera se ne desava .

Tomi, ako vec pises... pisi uopsteno o svim problemima koje mogu zadati glavobolje. O platinama ili el. ploci ili VEC modulima... Treba sve negativnosti da se iskazu i da se rasprave i iz iskustva prikaze ljudima, a i da se eventualne ne jasnoce, ne iskustvo, propusti dopune, isprave. Wink

jack 023
Šta je ovo neka najezda padobranaca poslednjih par dana?
Tomobg, predstavi se u temi namenjenoj za to, pa tek onda iznesi svoje mišljenje.

007filip
vidmi komentarise se cena kako je malo skupo ?? a cena ne pise nigde o.O

tuningfanatic
Da razresim misteriju. Cemu kriti?
-30e iz prve ruke, a u nekim prodavnicama i do 5000 dinara.

007filip
jebes mi mater ja bi to probao u slucaju da ne nadjem elektronsko Ducati 6V

TOMOS
Probaj ako imas para za bacanje. Inace ja sam ti u vise navrata ponudio kompletno, originalno, kao novo Ducati paljenje od 6V.

007filip
nisi rekao da je 6V ja sam mislio da imas 12V, aj daj sliku na pp ako imas

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Neso Neso (1,267)   andrija andrija (1,263)   ludidzora ludidzora (1,248)   Nemanja Nemanja (1,187)   tuningfanatic tuningfanatic (1,170)