Pregled Teme
Tomos-Srbija.com » Moj TOMOS » Moj TOMOS
 Odštampaj Temu
Automatik A3 Monster Energy :)
Kide
Konačno i
moj Automatik sa stealth tehnologijom se pojavio Smile Mašina iz 1982-e,ram iz 1994-te zbog saobraćajke na njemu,bio drečavo-zelene boje
Trebaće mi pomoć oko nabavke nekih tunning delova za njega na70-80 cc i neka preporuka i savet s13.postimg.cc/nyoh0zjkn/DSC06204.jpg s13.postimg.cc/7nod4p1xz/DSC06210.jpg

s13.postimg.cc/up4yag9bb/DSC06218.jpg s13.postimg.cc/80fravznb/DSC06220.jpg

Kide
Kupio bih Arisal kit i glavu za 44 klip,mislim da bi se pregrevao sa satandardnom glavom od A35.
Uzeo bih i Delorto 16-16,ojačanu klipnjaču samo ne znam da li bih i radilicu morao da menjam.
Mašina je od a3 komplet,znam da može da se stavi Airsal kao na A35 sa promenom klipnjače na fi 12.
Auspuh mi je najveći problem naći-treba mi Lipnik za automatika,ne Bullet ili Technigas jer koristim zadnje fazastere kad nekog vozim pozadi a i glavu 44 mm nemogu naći u Srbiji.Sve sem glave i auspuha mogu naći i u Srbiji.

TOMOS
Interesantno vozilo. obruci felne od Sprint Elektronica, sa debljim zicama, Veliko sediste, pr. viljuska novi tip. Sasvim pristojan Moped. Vidim da si iz Beograda, pa te ocekujem na skupu, na Uscu 2-gog Aprila.

Sto se tice auspuha izvoli, bolji neces nigde naci: http://tomossrbij...ad_id=3536

s22.postimg.cc/qnsf7103x/20180613_162147.jpg

Zoran1968
Jako lep i uredan Matik, bez suvišnih dodataka.Veoma mi se sviđa, osim mašine koja kao da je montirana sa otpada.Prosto odudara od celokupne slike elegantnog mopeda.Ipak koliko vidim to ćeš da središ.Smile

Kide

>TOMOS napisao:

Interesantno vozilo. obruci felne od Sprint Elektronica, sa debljim zicama, Veliko sediste, pr. viljuska novi tip. Sasvim pristojan Moped. Vidim da si iz Beograda, pa te ocekujem na skupu, na Uscu 2-gog Aprila.

Sto se tice auspuha izvoli, bolji neces nigde naci: http://tomossrbij...ad_id=3536
Planiram da dođem na otvaranje sezone po prvi putSad
možda sa komšijom koji isto ima dva sređena automatika nego ne znam da li još dozvoljavaju da se vozi na SO tablice,Tomos se vodi na mene

Kide

>Zoran1968 napisao:

Jako lep i uredan Matik, bez suvišnih dodataka.Veoma mi se sviđa, osim mašine koja kao da je montirana sa otpada.Prosto odudara od celokupne slike elegantnog mopeda.Ipak koliko vidim to ćeš da središ.Smile
Za nekoliko meseci nadam se:Airsal 67 cc,glava za 44mm,Delorto 16-16,Lipnik ili nešto slično,plastike u boji rama imam pa će ići karb sa strane sa sportskim filterom .Znam da će mi trebati ojačana klipnjača fi 12 samo neznam hoće li radilica moći da izdrži?Nema lufta,radio sam je pre 6 godina-ležajevi,balansiranje i stavio CkR sa dva igličasta i Meteor klip 39l.I cilindar koji je trenutno je naravno bušen na 39 i proširen kanal za izduv pre 6 godina.Samo radilica me brineSad

TOMOS
Moras samo polisu od 1.300 din. da kupis i 100% si legalan.

RADESM
aco felne su indiske nove kao i debele žbice koje se sad prodaju
oldtimer

TOMOS
Izgleda da su sire od standardnih.

CVEYA
obruci su mnogo siri i zbice su deblje

Kide
Obruč i žice prednje felne jesu Indijske sem doboša koji je original,malo sam proširio rupe za žice na dobošu.Zadnju felnu sam kupio novu pre 8 godina i ona je komplet Indijska Smile Obe su 2.50 r16 kao i gume mada izgledaju malo šire,jedno vreme na zadnjoj felni bila 2.75 r16

RADESM
kažem jaSmile
oldtimer

Kide

>TOMOS napisao:

Moras samo polisu od 1.300 din. da kupis i 100% si legalan.
E super,hvala ti puno za informacijuSmile

Kide
U nedelju 20.11. smo bili u poseti Gagi u Zemunu Smile Vreme je bilo sunčano,prohladno i vrlo vetrovito ali ipak lepo za ovo doba godine. Odlučili smo da još uvek ne zatvorimo sezonu i vozimo kad god nam vreme to dozvoli Grin Moj put prema Zemunu je izgledao otprilike ovako jer sam žurio da stignem na vreme Smile https://www.faceb...sevic.9083 Lepo smo proveli nedeljno popodne uz kaficu kod Gage,razmenjivali iskustva i ideje za radove oko naših Tomosa. Tu je pala i test vožnja Gaginog, mog matika kao i Zokijevog APN-a SmileRezultati pozitivni ali Gagin Matik by Zex je čudo Smile Vozio sam ga čitavih 72 km/h po lošem putu mereno po GPS-u na dva ista telefona Smile Moj matik tričavih 62 km/h Smile Zoki i ja smo imali jednu dobru zajedničku vožnju u povratku do skretanja za Ušće,APN-ac mu jako lepo radi,biće odličan s obzirom da je tek u razradi Smile s13.postimg.cc/57mjqfrgn/DSC06824.jpg s13.postimg.cc/rjkcjsg9z/DSC06825.jpg

s13.postimg.cc/h9hxkl8ev/DSC06829.jpg s13.postimg.cc/5x5c2ux5z/DSC06835.jpg s13.postimg.cc/7c6wry8nb/DSC06833.jpg Nadam se da će biti još ovakvih dana za druženje ove godine Wink

vule2001
Svaka cast!
Lep ti je matik.

Zoran1968
Potvrđujem rezultate, osim da taj isti frizirani matik pod mojom težinom nije želeo da ubrzava u drugojGrin
Mislim da bi mu trebao zalet do Beča da bi razvio max brzinuKolo Gaga je zabrinuto gledao zadnju gumu na matiku posle moje vožnje Smeh
Tako da te brzine važe samo za vozače Kidove konstitucije , da ne kažem do 60kg žive vageGrin i još samo da se pohvalim da Sotona (moj APN) , maksimalno opterećena mojom težinom razvija za sad čitavih 55km/h,(karburator i glava od 14-ce), videćemo da li će da dobije neki km više posle razradeSmile
Kide se žalio da mu je matik poskakivao zbog lošeg puta, dok sam ja sekao asfaltGrin

Kide

>vule2001 napisao:

Svaka cast!
Lep ti je matik.
Hvala Smile Nisam završio sa njim,do proleća će biti još nekih novina vezano za izgled i mašinu Smile

zexns73
svaka cast za ulozen trud i posao
nadam se da ces doci dogodine u ns na skup bogami sa takvom brzinom ako se zaletis nizbrdo sa miseluka dole niz tunel prema gradu morace se zvati vatrogasci da gase pneumatike kroz tunel i niz most to ce bogami biti 120 kmh
motor voli benzin a ja ni na put bez slanine

Kide

>zexns73 napisao:

svaka cast za ulozen trud i posao
nadam se da ces doci dogodine u ns na skup bogami sa takvom brzinom ako se zaletis nizbrdo sa miseluka dole niz tunel prema gradu morace se zvati vatrogasci da gase pneumatike kroz tunel i niz most to ce bogami biti 120 kmh
Ne brinem za Kontinentalke,predviđene su za 120 km/h kojih mogu dostići jedino sa dve protivgradne rakete Grin Bili smo prošle godine na NS skupu ,nas 5 je bilo bez mopeda kolima zbog lošeg vremenaSad Naravno i sledeće godine dolazimo u grupi sa Tomosima nadam se Wink

Kide
Konačno je došlo vreme za neke ozbiljnije novine i na mom Tomosakiju A3 koji će uskoro postati A3-A35 Smile U nedelju sam dobo na poklon od Zorana 1968 strašno dobro profesionalno honovan cilindar A35 sa klipom i lamelnim ventilom Igra Glavu sam odavno kupio kao novu a odličan i provereno dobar Dellorto 14-12 od našeg Gage SmileDanas sam se malo igrao sa prirubnicom za Dellorto i skoro da sam ga obradio,još malčice Wink Ostaje mi da još kupim filter vazduha,uložak ručke gasa,sajlu i nove Caber karike kao i crni mat termo sprej.Radovi će biti u toku i nadam se da sledeći skup vozim malo jači A3 powered by A35 Wink Inače A3 cilindar je u super stanju kao i meteor 39L,Encarwi je na izdisaju na niskim obrtajima,na visokim odličan.Sve to ću zapakopavi i sačuvati,10 godina me lepo služilo i može još dosta.CKR fi 12 na radilici je mislim kao nova i bez lufta kao i igličasti, oba,proveriću pre montaže a35. s13.postimg.cc/x90l4g1zb/IMG_20170710_151448.jpg s13.postimg.cc/l757ad5mf/IMG_20170710_151517.jpg

s13.postimg.cc/nbpkbgmon/IMG_20170710_151545.jpg s13.postimg.cc/58whk83on/IMG_20170710_151750.jpg

s13.postimg.cc/6b6o2s1xj/IMG_20170710_211309.jpg s13.postimg.cc/xztb9xejr/IMG_20170628_200805.jpg

s29.postimg.cc/rgziiuler/DSC06574.jpg

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,694)   DobriDiv DobriDiv (1,136)   andrija andrija (1,061)   Neso Neso (952)   Ludi Dzora Ludi Dzora (940)