Pregled Teme
 Odštampaj Temu
Istegnut lanac ili oštećeni zupčanici,menjač...?
Kide
Pre nekoliko nedelju dana počele su da se javljaju jače vibracije oko prednjeg lančanika i neki tupi zvuk struganja nečega pri većim obrtajima u drugoj brzini.Inače su igličasti na osovini kurble za zamenu pošto i dalje pušta ulje jer nov semering kvalitetan i čaura su samo smanjile taj problem.U zadnjih 5 dana javlja se neko proklizavanje verovatno nekog ili više zupčanika u bloku motora pri većim obrtajima prve brzine pre nego što menjač prebaci u drugu a i u velikim obrtajima druge brzine.Pri većim obrtajima u drugoj brzini kada se više popusti gas ili skroz pusti ručica gasa javlja se tup zvug struganja nečega i vibracije na levoj strani bloka motora oko lančanika.Inače oba lančanika sam menjao pre 4 meseca kao i lanac koji sam u zadnjih mesec dana 3 puta dotezao-Favorit ojačani.Šta bi mogao da bude problem,na koji potrošeni deo sumljate sem
igličastih koji su za zamenu i verovatno lanca?

Nemus
Rekoh ti, pravac kod Fanatika i ispostavi Aci račun :-)

Kide
Jel taj zna kvalitetno da reši ovaj problem i jel iz Beograda Sad broj telefona?

TOMOS
😅😅😅
s22.postimg.cc/qnsf7103x/20180613_162147.jpg

Kide

>Nemus napisao:

Rekoh ti, pravac kod Fanatika i ispostavi Aci račun :-)
Ko je fanatik Shock ?

vule2001
img194.imagevenue.com/loc415/th_615012533_bandicam2015_01_2423_07_12_825_122_415lo.jpg img190.imagevenue.com/loc5/th_615012872_bandicam2015_01_2423_07_20_054_122_5lo.jpg

Nemus
Znao sam da negde imam slike velikog majstora:
i.imgur.com/uLor54Us.jpg

i.imgur.com/0lWboKzs.jpg

Kide
GrinGrinGrin I ti bi mene poslao kod ovoga velemajstora ShockShockSmile

Nemus
Taj kada ti namesti automatika nećeš ga prepoznati.

TOMOS
Ide brze od svakog auta do 2.000 ccm. Joj kad se samo setim.

Nemus
Ali oglas za to sokoćalo na Limundu...Bar 20 ispravki i dopuna.Mislim da je ušao u anale Limunda.Šteta što nisam tu sliku sačuvao

TOMOS
Ne licitirajte!!!!! Sad cu da ga pokidam po blatu, nacisto da ga upropastim, pa cu da ga prodam samom sebi.😅😅😅
Uz Chopera i Strajdera, vrh. Uh, kako mi Choper nedostaje, kakve je bisere prosipao. Gde se nalazi ta mala privreda? Ima li ko neki sajt, mail, kontakt? 😅😅😅

Nemus
Mislim da su Strajdera i Fanatika zatvorili u neku instituciju zatvorenog tipa.
Čopera imaš na Fejsbuku.Slobodan je,nosi pušku, puca, kamuflira se, vozi crnog(a kakvog bi drugog) mz-a u suštini sve po starom.

Atila88
Copera sam trebao da upoznam kad je imao ATX-a,dopisivali se preko nekadasnjeg MSN-a,a sad ne znam gde je,to sto kaze Nemus je tako,nosi pusku i puca.

Nemus
u Zaječaru je, gde je i ranije obitavao.
Što si trebao da upoznaš Čopera?

Atila88
To znam da je u Zajecaru,trebali smo se vidimo na nekom moto skupu ali na kraju nismo,inace to je bilo pre 6-7 godina.

Kide
Ceo problem je bio u šrafovima nosača motora koji su nekako popustili posle godinu dana Smile Ceo menjač sam rasturao i kvačilo,menjao jednosmerni igličasti,venac sa rolnicama i čak zupčanik prve brzine a u pitanju bila glupost baš Kreza s9.postimg.cc/m6c5lig2n/DSC06468.jpg

s29.postimg.cc/rgziiuler/DSC06574.jpg

Nemanja
Zato se uvek kreće od najbanalnijih stvari. Smile

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,703)   DobriDiv DobriDiv (1,128)   andrija andrija (1,060)   Neso Neso (952)   Ludi Dzora Ludi Dzora (940)