Pregled Teme
 Odštampaj Temu
Problem sa Apn 3 automatik
loza994
WinkPozdrav drugari,dosao sam na ovaj forum,kao totalni pocetnik sto se tice tomosa,kao manji prije 10ak godina vozao sam jednog isto automatika,koji su mi moji roditelji uzeli,
ali kada sam upisivao fakultet nazalost prodao sam ga..

Sada sam ponovo uzeo neku krsinu ali bas..naravno odlucio sam se dati u posao srediti ram i to sve..ali sada to je najlaksi posao od svega..problem trenutni je masina..
Covjek od koga sam uzeo motor rekao je da ima problem sa platinama,i da zato ne moze upaliti ja sam promjenio platine,ali nisam znao postupak stelovanja platina dok ga nisam
ovdje procitao i shvatio ajmo reci dobar dio..

Problem je sto na kurbli ne osjetim neki otpor kompresije,kako sam osjetio na starom motoru..imam osjecaj kao da nema svjecice pa onako lako ide..da li moze to da znaci nesto
da su otisle karike ili slicno..na pocetku motor stvarno nije davao nista varnice,pa sam menjao platine i rijesio,sada ima iskru i bas je jaka..ali motor ni da cuje..

Mislim opet da nije nesto gore,planiram da se upustim u velik posao,inace sam dobar majstor i radim oko mehanike auta...i poznajem dosta toga,neke stvari cu i usput nauciti..
Pa sta predlazete odakle da pocnem,imate li kakve savjete i slicno necu da ga nosim majstoru imam perfektnu radionu kuci i zelim je iskoristiti.

Hvala svima koji pomognu..

www.ls-samp.comWeb
pantic66
Znaci slaba kompresija.mozda karike istrosene ili mozda negde pusta kompresiju na dihtungu glave.mozda i polomnjene karike.skini cilindar pa ces videti.

Dzony
Mozda je navoj za svecicu jel se svecica lepo zateze?Prvo promeni dihtung galve i vidi koliko klip mrda levo desno.
Na mom matiku je zazor na narikama 0.20-0.25 i kompresija je bila 11-12bara kada je bio namesten sada je oko 9-10 i radi savrseno.
Vidi da li se klip pomera kada kurblas mozda je do kurble problem (viljuskasta opriga preskace,puko lana kurble(mada to je vrlo tesko)...)
DZONY

TOMOS
Automatic nema dihtung glave.

Kide
Karike najverovatnije istrošene,možda i cilindar potrošen.Vidi da li klip ima tragova pregrevanja.Jel svećica masna posle kurblanja?Može biti i karburator da zeza.

loza994
Kuci sam ja za 2-3 dana pa javim kakvo je stanje dok sve rastavim...hvala vam na pomoci,javim vam kako i sta..

www.ls-samp.comWeb
zac
Uradi mu generalnu, zameni lezajeve radilice , klip i obradi cilindar...imama dobrog majstora za masinsku obradu cilindra i radilice ako je los iglicasti leteci lezaj..ako ti zatreba javi se.

loza994
Pozdrav drugari evo mene,sve se oduzilo zbog nekih problema,moj automatik jos lezi u radionici,planiram skinuti masinu i raditi generalku motora sa drugarom,uz pomoc ovog foruma i prethodnog znanja,da naglasim da nismo smotani odlicni smo majstori...da li neko moze napisati sta sve mora da se pazi,i radi kad se radi generalka motora,
vidim da pusta ulje na lancaniku znaci semering je otisao jel tako?

Itd paljenje zica se otkinula stara zica itd..sta podrazumjeva generalka,promjenu semeringa,i lezajeva??nabavio sam i delorto karburator jucer odlican je sa granom i sve to.

Pa poceo bih od sutra pomalo..

www.ls-samp.comWeb
TOMOS
Curenje ulja na lancaniku je najcesce zbog iglicastog lezaja na kome je propao semering i potrosene osovine kurble. Razlog moze biti i potrosena caura u bloku. Na poslednjem mestu je semering. Ozbiljan inzinjerski promasaj.

loza994
Znam kada nesto vidim da provjerim da li je ta stvar uredu i sigurno da je zamjenim jer imam sav potreban alat...pretrazit cu jos forum pa cu pitati ovdje sta ne budem znao

www.ls-samp.comWeb
Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,703)   DobriDiv DobriDiv (1,128)   andrija andrija (1,060)   Neso Neso (952)   Ludi Dzora Ludi Dzora (940)