Pregled Teme
 Odštampaj Temu
TOMOS A35S-LUPNJAVA U TOKU VOZNJE
pavlaka
Pozdrav ljudi, pojavio se problem pa ako moze neko da udeli savet. Od skoro u toku voznje kada oduzmem gas obicno na nekoj nizbrdici cujem neko metalno lupkanje povremeno reko bih da je sa desne strane ili kod karburatora. Promenio sam skoro ulje sve po ps-u atf sufx. Shock

Dzony
Mozda nisi sipao dovoljno ili je potrosio ulje verovatno ti udara korpa kvacila.A na leru kada je motor izbacen iz brzine jel lupa nesto?
DZONY

pavlaka
Ma skroz normalno radi u leru, a ulje sam sipao oko 200+ml( dodao malo vise dok sam zasrafio sraf..) odmeravao sam onim dozerom od praška sipao 2x po 100ml i pocelo da curka na onom srafiću sa strane.Doduse od kako su ovi snegovi prestali i kako je pocelo suvije vreme pre par dana sam primetio da kaplje ulje malo sa donje strane izgleda da se dihtung načeo malo ali i to je zanemarljivo postavljao sam beo papir cisto da vidim koliko iskaplje nije mnogo.Opet da napomenem samo se cuje zvuk kad ide iz vece u manju brzinu najcesce nizbrdo. Cek jel se ima nekog pravila koliko ml ulja ide u menjac ?

Zoran1968
Proveri lanac i prednji lančanik.

Dzony
Ide do srafa kao sto si sipao nesto vise od 200ml vidi ovo sto kaze zoki ja nisam imao taj problem....
DZONY

Kide
Провери и да нису отпустиле матице шрафова носача мотора, а и ово што ти Зоки каже
s29.postimg.cc/rgziiuler/DSC06574.jpg

vikoev
Proveri lamelu meni je lupao i ispalo da je lamela
LIFAN LF 50 2a SPORT

LIFAN 200 enduro

pavlaka
Pozdrav ljudi, ja otišo kod majstora skoro napomenem mu ja gde je problem(oko menjača) kaze on,, ovo klip otiso i karike'' nisam verovao dok nije skinuo, inace na 2% pravim mesavinu a unutra suvo ko barut kad je skinuo... nista kupio nov 38o x 12 za 800din i pravim na 4% i sad opet lupka jbg. teram ga tako pa kako bude.

evo starog klipa a i evo i kutije novog sad ne znam dal je kinez ili mađar to mu je sad.
https://scontent-...e=58C8DFF3

https://scontent-...e=58C8B200

TOMOS
Madjaro
i.postimg.cc/zyRCs4wC/20190601-154731-1.jpg

mico
Ja sam imao slican problem dok nisam zamenio G-oprugu(upitnik)koja je bila pukla...

Dzony
Kada pukne G oprga motor nece da ubaci u prvu ili izbacuje iz prve brzine..
DZONY

mico
Slazem se,ali kad sam je zamenio lupkanje je prestalo,posebno se culo kad idem nizbrdo i kad treba sam da usalta u drugu.Najbolje mu je da otvori menjac da ne nagadjamo...

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,718)   DobriDiv DobriDiv (1,127)   andrija andrija (1,060)   Neso Neso (952)   Ludi Dzora Ludi Dzora (938)