Pregled Teme
 Odštampaj Temu
Automatik, pucanj pri paljenju
sverub
Drustvo, treba mi pomoc..
Stajao mi je tomos 2 meseca i danas ga isteram sa ciljem da otvorim sezonu, abi uzeleo sam se tog zvuka.

Medutim....

Iz prvig verglanja je prihvatio, ali se cuo pucanj i odmah se ugasii. Probao sam jos 2-3 puta i iata stvar. Pucanj se desava na spoju poklopca glave i glave u predelu dihtunga koliko sam primetio. Ostavio sam ga u supu i rekoh da potrazim savet ovde?

Svaka pomoc bi mi dobrodosla...
Ako ne znas pametno reci, a ti pametno cuti.

Fanste
Proveri platine ali ne mora da znaci

Dzony
Moza je svecica losa ili se zamastila malo...
DZONY

Zoran1968
Skini glavi i poravnaj na ravnoj površini,(staklo),sa vodenom šmirglom granulacije ne grubljom od 300, ako ima dihtung stavi novi i to je to!
Čim je skineš videćeš mesto gde je probilo,(ako je ), a ravnaš je dok cela sedalna površina ne obeli.Wink

Kide
Kad završiš ravnanje glave što ti Zoki kaže napiši jel se isto dešava ili je rešeno.Mogu tu biti i još par stvari,uradi prvo ovo što ti Zoki kaže
s29.postimg.cc/rgziiuler/DSC06574.jpg

sverub
Drustvo, hvala na savetima.
U petak vece se bacam na posao i obavezno javljam sta sam uradio....

sverub

>sverub napisao:

Drustvo, hvala na savetima.
U petak vece se bacam na posao i obavezno javljam sta sam uradio....

Drustvo, problem resen.
Bila je glava olabavljena (nisam znao da se ovo dogadja)..

Izsmirglana.je poVasim uputstvima i stavljen novi dihtung, sad prede ko pravi!

Jedino me nervira sto ima neki prdavac od auspuha pa je bucan u pm, ali ne znam da li da stavljam .originalan auspuh, cini mi se neuporedivo tisi sa tim.

Kide
Dihtung između glave i cilindra na Automatiku je suvišan jer sa njime smanjuješ kompresiju i moped ide dosta slabije nego što može bez njega.Kada je glava lepo poravnata na vodenoj šmirgli dihtung je suvišan,jedino ako je glava kriva.Sa fabričkim auspuhom dobićeš dosta tiši matik ali i slabije performanse-biće sporiji i slabije će ubrzavati. Češće će se zapušavati i auspuh.Moja preporuka ti je Kantor ili Tora za matika,kod nas se proizvodi a i cena je pristupačna.ima i mnogo boljih ali su i mnogo skuplji i većina tih auspuha je kod nas jako retka u prodaji.

TOMOS
Fabricki se ne stavlja dihtung na Matika.
s22.postimg.cc/qnsf7103x/20180613_162147.jpg

sverub

>Kide napisao:

Dihtung između glave i cilindra na Automatiku je suvišan jer sa njime smanjuješ kompresiju i moped ide dosta slabije nego što može bez njega.Kada je glava lepo poravnata na vodenoj šmirgli dihtung je suvišan,jedino ako je glava kriva.Sa fabričkim auspuhom dobićeš dosta tiši matik ali i slabije performanse-biće sporiji i slabije će ubrzavati. Češće će se zapušavati i auspuh.Moja preporuka ti je Kantor ili Tora za matika,kod nas se proizvodi a i cena je pristupačna.ima i mnogo boljih ali su i mnogo skuplji i većina tih auspuha je kod nas jako retka u prodaji.

Стварно?? Појма нисам имао за ово са дихтунгом, откако је код мене (7 год) није му скидана глава до сада. Онда ћу пробати без дихтунга да видим како ће бити.

Колико могу изгубити на перформансама са тишим,ауспухом отприлике? Баш је бучан са овим, али иде фино.

Kide
Sa fabričkim auspuhom si sporiji od 5-10 km/h,zavisi od mašine u kakvom je stanju,kada budeš skinuo dihtung i montirao glavu ponovo videćeš razliku.Moraćeš par puta posle vožnje još da dotegneš glavu unakrsno,pazi da ne preteraš Smile

sverub
Обавезно ћу да елиминишем дихтунг сада за викенд.

Него, да не отварам нову тему.. Откако сам га купио (7 год) нешто ме излуђује. Када треба да пребаци у другу брзину почне да се тресе и на крају пребаци. Пошто нисам имао мајстора који би ми дијагностиковао то, ја годинама у првој дам гас и када осетим да је време.пустим гас на секунд и он пребаци у дргугу без трескања. Шта то може бити и како да решим?

TOMOS
Venac.

sverub

Gde se nalazi, kako izgleda?

TOMOS
U zupcaniku prve brzine (zanitovan za njega).
s22.postimg.cc/qnsf7103x/20180613_162147.jpg

sverub

>Kide napisao:

Sa fabričkim auspuhom si sporiji od 5-10 km/h,zavisi od mašine u kakvom je stanju,kada budeš skinuo dihtung i montirao glavu ponovo videćeš razliku.Moraćeš par puta posle vožnje još da dotegneš glavu unakrsno,pazi da ne preteraš Smile

Значи, након елиминације дихтунга мотор је цца 25% жустрији, јачи и конкретнији. НЕВЕРОВАТНО! 😆😆😆

Kide
To ti je kao kao kad na nekim skuterima koje ne volim poskidaš sve blokade.Glava može i da se spusti malo i da matik još dobije na snazi i ubrzanju ali ako si ti zadovoljan ništa ne diraj Wink Nađi samo bolji auspuh

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,703)   DobriDiv DobriDiv (1,128)   andrija andrija (1,060)   Neso Neso (952)   Ludi Dzora Ludi Dzora (940)