Pregled Teme
 Odštampaj Temu
Sta god pokusam, ne baca iskru
Mopedista
Pozdrav. Imam pitanje ili par zavisi. U pitanju je ctx masina sa paljenjem 12v 50w a problem je u tome da ne dobijam nikakvu struju na crnoj zici. Pokusavao sam svasta ali opet bezuspesno
-Bobina ispravna(testirano pomocu alata)
-kondenzator i platine nove(juce kupljeno)
-namotaj ispravan(prikacio na par sekundi namotaj na napajanje 12v i snazno privlaci metal)
-zazor svecice 0.5mm a platina 0.40 na 1.5mm pre Gmt, ploca palenja na sredini
-promenio sam i zice sa namotaja koje idu napolje odnosno izvan masine
-kajla na radilici u normalnom stanju kao i na magnetu...
-Magnet jednako privlaci kljuc, snazno na sva cetiri magneta
Da li neko ima ideju zasto motor ne baca iskru to jest zasto nemam nikakvu struju na crnoj zici, jbg ni da pecne kad je drzim Smile
Ne znam vise sta da pogledam, tacno da covek poludi Shock Shock Shock
Nikada nemoj dati sestri koja je upisala gimnaziju da vozi motor, pokidace ono sto se nije dve godine pokidalo...

sladjan90
ja jednom nisam dobijao varnicu jer nisam dobro spojio platine. imao sam platine koje imaju na sebi navoj i malu maticu i na to zakacis crnu zicu koja ide prema kondenzatoru. uglavnom ta crna zica nije bila prikacena kako treba,imala je neki spoj tu na toj matici koja je drzi na platinama
Jedan momak imenom Ljuti u Deželu se uputi.
Ponio je špeka,luka,kruha...a sad čeka Pucha.
I torba mu puna dijelova,alata,misli Ljuti na svog ata.
Baš je biker pravi,u torbu on i čekič stavi!
Bježte dekle,bježte fanti,stiže Ljuti na zelenoj kanti.Bila je to lijepa slika,vozio Ljuti masinu od 90 kubika Smile

Mopedista
Probao sam i to, na kraju napravio okce na kraju zice i okalajisao pa onda dobro zasaravio onim malim sarafom.. I zicu i oprugu koja ih nateze
Nikada nemoj dati sestri koja je upisala gimnaziju da vozi motor, pokidace ono sto se nije dve godine pokidalo...

sladjan90
meni je tu nesto bilo u prekidu,da li je ona opruga nesto dodirivala ili slicno ne sjecam se vise,ali taj spoj tu je meni pravio probleme
Jedan momak imenom Ljuti u Deželu se uputi.
Ponio je špeka,luka,kruha...a sad čeka Pucha.
I torba mu puna dijelova,alata,misli Ljuti na svog ata.
Baš je biker pravi,u torbu on i čekič stavi!
Bježte dekle,bježte fanti,stiže Ljuti na zelenoj kanti.Bila je to lijepa slika,vozio Ljuti masinu od 90 kubika Smile

zac
Ja sam imao isti problem sa novim platinama...problem je bio u izolatoru na samim platinama...bio je los i prespajalo na masu... na zalost kupujemo kineske platine koje ne valjaju.

Zoran1968
Ja taj problem imam sa parama, šta god pokušam nigde ih nema!Grin
Sada bez zezanja nešto ti je u kratkom spoju, pod uslovom da si sve proverio kako treba, ja ipak sumnjam na bobinu!!!

Mopedista
Resio sam problem, jedna mala licna je pala na masu, igla u plastu sena Grin
Upalio sam ga na guranjac ali mi ne drzi ler uopste, mora biti bar malo gas dodat da se nebi ugasio... Sta bi moglo biti, karika ili karb?

Mopedista
Takodje sam primetio da je na dve od tri rupe na ploci paljena iscupan navoj, odnosno iz bloka motora, da li to mogu resiti tako sto cu ureznicom urezati novi navoj milimetar siri od originalnog?

zac
Pa ili veci navoj ili da ubacis Heli-Coil i ostae ti standardni navoj za zavrtanj...ovo je i najbolje resenje za aluminijum.

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,718)   DobriDiv DobriDiv (1,127)   andrija andrija (1,060)   Neso Neso (952)   Ludi Dzora Ludi Dzora (938)