Pregled Teme
 Odštampaj Temu
Kvacilo APN
Daco99
Ne znam bas da li je pametno izbaciti jedan od ona dva lima sto dolaze na kraju, oni su valjda duplirani iz razliga da se nebi ukrivili.

tomos_lazarevic
razumeo sam hvala , znaci ovi debeli limcici sto su manjeg precnika i sto nemaju ispupcenja nego su kao balgo povijeni njih izvadim a ovo ostalo sve vratim kako je bilo

tomos_lazarevic
samo mi reci jos kako posle da nastelujem kvacilo msm kako da nastelujem krunastu maticu koliko da je zategnem i to

misko016
Probaj da ostaviš dva lima pored zegera ali izbaci sve one limčiće (prvo probaš tako). Šteluješ ga isto kao i do sada, prvo sa onu konusnu maticu sa osiguračem a fino podešavanje imaš na samoj sajli kvačila.

Ne mogu da se setim da li sam ostavio dva lima kod zegera ili je samo jedan, da me ubiješ ne mogu da se setim...

tomos_lazarevic
konano sam resio problem sa kvacilom ... nista dok ne uzmem stvar u svoje ruke i polako na tenane . prvo sam pomislio covece pa to je covek napravio ne moze to da bude nista toliko slozeno onda lepo skinem poklopac mali pa skinem, krunastu maticu pa izvadim drug lezaj pa skinem razmakace i sajlu onda skinem dekli i naravno vidim da je dihtung bio pokidan i lepljen sa hermetikom i onda izvadim piramidu i izcupam set kvacilo i imam sta i da vidim iglicasti lezaj nema ni jednu iglicu na njemu i ja lepo kod obliznjeg prodavca kupim novo dihtun i novi iglicasti lezaj i to me je kostali 100 din i onda stavim siru maticu preko one osovine sa navojem gde dolazi krunasta matica i stavim zatim krunastu i zavijam sve dok se opruge ne sabiju da oslobode zeger prsten i onda skinem zeger i skidam jedan po jedan lim i okrecem ih tako kako sam ih skidao i kad ih sve skinem lepo ih obrisem i odmastim utvrdim kakve su lamelu posto je samo jedan delovala potroseno nisam ih menjao ali kod prve i kod poslednje lamele sa unutrasnje strane imao je po jedan lim blago povijen manjeg precnika od onih sa ispupcenjim i njih sam izostavio na stranu a onda sam spakovao ponovo celo kvacilo kako je i bilo ( savetujem da obelezite markerom zub i crticu na limu da znate na kom je zubu bilo da bi se lakse poklopile one ispucine videcete cvec kad budete razvalili... i slozim ja to lepo u medjuvremenu zamenim iglicasti lezaj i onda lepo vratim kvacilo namazem dihtun sa mast i vratim piramidu vratim dekli vratim druk lezaj i razmakace i krunastu zategnem rukom dok moze pa jos malo da osetim da je dodirnula razmakace onda okacm sajlu ioprugicu i na onaj vija na buziru doteram da mi kvacilo razdvaja lepo dospem novog ulja upalim motor ubacim u prvu on mako secne ja dotegnem na vijak jos malko pa jos malko i sad mogu da stoim na leru u prvoj , e sad mozda je bilo i do lezaja jer je to verovatno ilo ukrivo ma da i limovi nisu na odmet radi i bez njih ::: eto toliko

Zoran1968
BRAVO!!!Smile Glavno da si rešio problem
i.postimg.cc/xkFJ4LKH/Untitled-1.jpg

Kide
Svaka čast na snalažljivosti,kao dobar majstor si to uradio Smile
s29.postimg.cc/rgziiuler/DSC06574.jpg

high
Pošto nisam naišao na odgovor mog problema otvorio sam ovu novu temu.

Vozio sam motor i odjednom se samo čuo jedan zvuk iz kvačila kao da je pukla sajla, i kvačilo više nije odvajao. Ja pomislim da je pukla sajla, kad stignem kući promeniću je. Kada sam skinuo onu malu deklicu do kvačila vidim da je sajla ok. Za svaki slučaj ja stavio novu sajlu, ali kvačilo i dalje nije odvajao. Zatim stavio sam nov druk ležaj, krunastu maticu, kao i one papučice podizača kvačila, sve naštelovao kako treba, ali naravno kvačilo i dalje nije funkcionisao. Kasnije sam skinuo komplet kvačilo i vidim da mi gornja lamela stoji ulveo od ove ostale dve (malo sam i teže izvadio kvačilo iz korpe, jer ova jedna lamela stoji ukrivo), a evo i slike da vidite o čemu se radi: i.postimg.cc/XptQMWXg/IMG-20210218-150935342-HDR.jpg

Treba mi sad vaša pomoć, da li zbog te jedne lamele što ne stoji kako treba kvačilo ne odvaja? Da li bi promenom lamela rešio ovaj problem, ili je problem u nečemu drugome?

Ne znam šta bi bilo najbolje, da sredim ovo kvačilo, ili da kupim neki drugi polovan

OldTiMerEnGiNeReStOrE
To je do osovine i stifta u njoj, Moraš otvoriti kvačilo, I sve Lepo pogledati, i zameniti lamele osovinu sa navojem i štift dole u njoj, ako nisi stručan idi kod majstora, I zameni korpu, jel ovo sa fotografije ukazuje da ti je korpa izubijana od lamela (dešava se kod neravnonernog puštanja kvačila), ili kupiš set polovan u kompletu da je dobar i rešiš problem.
I kako vidim 6 opruga ti je kvačilo?
OldTiMerEnGiNeReStOrE

viktor1986
Rastavi kvacilo pa vidi sta je problem ili odnesi kod majstora. Ako sam rastavljas, obrati paznju na one dve solje izmedju kojih se nalaze opruge. Ako imas 6 opruga, hoce da se desi da stift probije solju. Prema zubima na lamelama, predpostavljam da ni korpa kvacila nije bas OK. Takodje, vidim da su ti zubi na zupcaniku kvacila losi. Mozda je glupo pitanje ali da li si proverio splentu kod krunaste matice(ona koja steze druk lezaj)?

Ukoliko se odlucis da sam rastavljas, imas na ovom forumu tutorijal kako se to radi. Nalazi se u sekciji radionica-uradi sam.

To be determined!

high
Hvala lepo na pomoći Smile

@OldTiMerEnGiNeReStOrE Znači to je do osovine i štifta. Mislim da ću kupiti polovan očuvan set kvačila, jeftinije će mi izaći, i da kvačilo mi je sa 6 opruga.

@viktor1986 I korpa je zrela za zamenu, da, proverio sam osigurač i sve je ok. Video sam za tutorial, ali mislim da ću staviti drugi set kvačila.

Ja u poslednjih par godina slabo sam vozio motor, uglavnom je ćale, ali došao je red da ga sredim.

I imao bi još jedno pitanje, pošto korpu još nisam skinuo ona se može skinuti blokiranjem bez da se mora rastaviti ceo blok motora, tako?

viktor1986
Da, korpa kvacila se skida bez rastavljanja blokova.

Kupio bih polovno jedino ako verujem tom sto prodaje. Da ne bude posle, pa ovo isto ne valja...
To be determined!

high
Super.

Ovo kvačilo mi je zapalo za oko: https://www.kupuj.../110367637
i ovo https://www.kupuj...1058338881

Onaj prvi ide sa korpom i kako vidim ima 6 opruga, dok ovaj drugi bez korpe i sa 4 opruga.

Ne znam stvarno šta da radim, da uzmem ovo polovno, ili da repariram svoj. Svakako dao bih nekom dobrom majstoru da mi složi sve kako treba, jer nikad nisam rastvaljao kvačilo, ne bi da rizikujem. Prva opcija mi bi bila jeftinija sa polovnim kvačilom, ali ne znam da li bi bila i bolja opcija. I ovi novi delovi što pravi mala privreda su katastrofa, nisam pametan, ne znam šta bi bilo najbolje da uradim.

OldTiMerEnGiNeReStOrE
Bolje nekupuj, nekudim ničiju robu ali... Neću da pišem ničija imena, ali to su sve preprodavci i prodavci, pogotovo Vojvodina i ti delovi, Tipa kupe motor rasture ga i uzmu ama baš sve što valja, a delove koji su gori prodaju po ceni kojoj bi bio deo koji treba da je ok.,

Ovo što sam sad video deluje i na slici da je ok, jeste ovo je iz subotice ali nisu dotične osobe koje trguju......

https://m.kupujem...3941002847
OldTiMerEnGiNeReStOrE

high
Deluje stvatno kao da je ok kvačilo od ovog što prodaje iz Subotice. Moraću dobro da razmislim i sve da stavim na papir kako bi bilo najbolje da uradim. Najveći problem mi je što ne znam nikog u blizini ko bi mogao da mi reparira kvačilo, tako da bi morao nekog da nađem pa da mu pošaljem na reparaciju kurirskom službom, pa bi tu malo bilo cimanja, a tanak sam sa novcem jer se uskoro selim u drugi grad, pa mi baš zbog toga i treba motor. Najbolje da prespavam, pa da kasnije opet razmislim Smile

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   Atila88 Atila88 (963)   BT80 BT80 (942)