Pregled Teme
 Odštampaj Temu
Moped Endurance trke
TOMOS
Kao sto znamo 1 i 2 jula je odrzana eksperimentalna trka u kojoj je ucestvovalo 15-ak ekipa sa TOMOS Automaticima. Zainteresovanost je ogromna, zovu me sa svih strana, raspituju se, traze Automatike, delove, vozace... Danas sam bas spojio dve nekompletne ekipe tako da su sada kompletni. Ja cu im obezbediti tehnicku podrsku, jer sam van gabarita za vozaca, i ako su i jedni i drugi hteli da vozim. Sledeca trka ce se odrzati u noci izmedju Subote i Nedelje, 29. i 30. 7. 2017.
s20.postimg.org/prz3czye1/Audi_A4.jpg

pajser9
Pripreme su u toku.... danas stigla gomila novih originalnih delova Smile
Vecno crne ruke i najbrzi Tomos

TOMOS
Daj neke slike Jovo, necemo da prepisujemo.

pajser9
Jedna trenutna slika, borim se sa cilindrima...
Pokusavam da izadjem na kraj sa problemom, a problem je taj sto je svaki moj dosadasnji projekat bio zasnovan na Tomosima sa manualnim menjacem i svaki cilindar i masina je pravljena da se vrti preko 10.000 obrtaja, pa je snagu imala u uskom podrucju visokih obrtaja, a za ovo mi treba elasticna masina koja nece ici toliko u obrtaje, ali mora da povlaci iz niskih, jer je staza dosta kratka i tehnicki zahtevna, a mi imamo samo dve brzine i to automatske.....
Povadio sam neke cilinde iz arhive, koji su se dobro pokazali, pa sad trazim neki kompromis. Ali po svemu sudeci, moracu da napravim vise varijanti pa isprobam na stazi uz dosta stelovanja i dorada, a vremena je sve manje...
s11.postimg.org/fhdwnhzqr/20048911_10213487290482591_623656947_o.jpg

Vec posle prvog testa van staze, ili posle prvog treninga na stazi bice sve mnogo jasnije za mene i znacu sta zapravo treba da pravim, a trenutno sam u neobranom grozdju i ne znam sta me ceka i kako se automatik ponasa na stazi. Ali....valjda je jos nesto ostalo od onog pajsera9, mozda jos uvek imam nekog keca u rukavu, pa ispadne na kraju i dobro Smile
Ustvari, to ce morati da bude dobro i da ide... a ostalo ce se saznati 29. jula na stazi Smile

Gaspar
Pozdrav svima i od mene, organizatora ovog takmičenja. Verujem da ste do sada videli sve informacije vezano za kup, after movie i ostalo.

Ostaje još samo da vam kažem da su sve informacije na zvaničnom sajtu, a spisak do sada prijavljnih timova je ovde http://mec.rs/tim...

Ima mesta za još 8 ekipa i time popunjavamo propusnu moć staze, pa požurite Smile

http://www.tomoss...ead_id=748

pajser9
Moracu da izdvojim par naziva timova koji su me slatko nasmejali hahahahhaha Grin
- Jahaci magle
- Kamikaze
- Samo polako

Grin

TOMOS
Jahaci magle je Gagin tim.

Zoran1968
Pošto vidim da se svi živi prijavljuju za trke i da je neverovatan broj LOŽANA, odlučio sam i ja da se prijavim .
Motor imam , volju imam , a bogami i ono što mnogima fali,pa će tako i tim da mi se zove.
Danas je pao laki tjuning- premestio sam motor sa terase u sobu i obrisao prašinu sa njega!
i63.tinypic.com/4s1zzo.jpg
Vidim bacili ste se ovde na kućnu radinost turpijice i tako to zato sam ja otišao korak dalje....
i64.tinypic.com/11253l2.jpgi65.tinypic.com/2m2g800.jpg
i otišao kod pravih ljudi da se malo pozabave, a ne kao mnogi po svojim garažama uz pomoć štapa i kanapa..
.....imam i adkvatan prenos za ovu trku, a snage će biti u izobilju..
i65.tinypic.com/2a80tau.jpgi67.tinypic.com/14xj808.jpg
Vozače i mehaničara ću da prijavim pro forme i to će biti moja tašta i tast, koji su me podržali u ovome i pomogli me materijalno sa tri tegle ajvara, ljutenicom i džemom od šljiva.
Značiiiiii ja ću vozim svih 4 sata i sam ću da popravljam motor,a oni će ljudi sede u stolicama i prave mi hranu jer mnogo trošim..a ujedno imam težinu za kompletnu ekipu.
Molio bih sve odavde koji učestvuju da mi se sklone sa staze jer ću biti nemilosrdan....kršim sve pred sobom sa svojih 118kg
....e da umalo da zaboravim, kao što rekoh moj tim će se zvati "BELI BUBREZI", jer to dragi moji prijatelji HFALI mnogim nabeđenim trkačima.
s18.postimg.org/5p69pvaxh/10518708_863846400301396_7546112856622335896_n.jpg

TOMOS
Po pravilniku sva tri vozaca moraju da izadju na stazu.

Zoran1968
Nisam znao,gde tašta i tast da izađu na stazu to nikako ne bi valjalo.
Moraću ponovo da pročitam pravilnik,a taman sam se i ja naložio.Mislim da neću moći da nađem kvalitetnije vozače od njih.
Ipak ostaće mi NABRIJANA mašina pa ću moći da derem klince po kraju sa kinjezarama.

pajser9
I otišao kod pravih ljudi da se malo pozabave, a ne kao mnogi po svojim garažama uz pomoć štapa i kanapa..

Zoki, iz malih radionica obicno izlaze najzajebanije masine....

Juce napravio prenos 1/1
s3.postimg.org/ix70ar6ib/20134816_10213518031291092_1360074067_n.jpg

Zoran1968
Možda ja sam ipak totalni autsajder..šteta što sam predebeo i nemam vozače... da je bar ACA u mojoj ekipi...garantujem da bolje vozi Matika od 99% učesnika trke....e gde smo sve išli Tomosima zajedno...
Ko je bio na Avali zna o čemu pričam...Respekt

veljko apn 6
Pozdrav za sve vas.ove godine kasnim ali za sledecu ce puch biti spreman...
Dolazim da navijam za moje drugare Gagu,Dejana,Norvina i ostale....zbog posla necu voziti ali sledecu sezonu hocu sigurno
I pozivam sve koji zele neka se odazovu u sto vecem broju

i65.tinypic.com/nwfxxy.jpg

gaga
i65.tinypic.com/15ecnjp.jpg

radi se matik evo slika
bt vila kracena sa kontrom za dobos kocnicu
zadnji amortizeri od bt.a stelujuci,presli samo 4500km
za sad toliko bice slika jos i.imgur.com/msILnuZs.jpg i.imgur.com/xB9jYfss.jpg i.imgur.com/RTdMWQEs.jpg i.imgur.com/VvSFE5ks.jpg i.imgur.com/c0OhyY9s.jpg i.imgur.com/GF3zn9ts.jpg i.imgur.com/AFJa30Hs.jpg i.imgur.com/7fUlkwPs.jpg i.imgur.com/gIrN0ERs.jpg

i66.tinypic.com/k3m2b9.jpg

Atila88
Super je ispao motor,nadam se dobrim rezultatima.

Nemanja
Dobro si uradio što si ojačao ram poprečnom šipkom jer se on bez zadnjeg blatobrana uvija kao pereca.
Samo napred, biće to vrhunska mašina.
Kad će test?

Zoran1968
Uffffffffff svaka čast Gago, ovo ti je naj upicanjeniji motor do sada!!!Respekt

Moje učešćeu trci je pod znakom pitanja, ja nemam odelo , a ni kaciguFrown
Bio sam u iskušenju da maznem neku ciradu sa kamiona ...al mi mala JBG
Tašta ima kombinezon,al tast čisto sumnjam!
Mnogo sam se trudio nije da nije.....

i64.tinypic.com/n5hqxh.jpg... i ja sam mog matika ukrasio i ojačao.
Jako praktična stvar verujte mi kad osetim da mi je neko za petama samo gurnem istu.
Čak sam i Grb tima uradio...
i66.tinypic.com/309u92e.jpg
Kako bi to divno bilo vozim trku...miris krvi i benzina......a publika skandira ime tima......Buuuuuuubreziiiii Beliiiiiiiii, Bubrezi beli
Ipak odustajem od trke, a svu svoju energiju i podršku dajem Gagi ima sve da pršti od navijanja...Bubrezi beli...upsss idemo Gago ..cepaj ...gas gas..

TOMOS
Obavezno ugradi zadnji blatobran, mnogo je cvrsci ram, drugo treba na nesto da zakacis zadnju lampu koja je obavezna. Cisto da znas, trazi se i stop svetlo.

Nemanja
Možda ne bi bilo loše, ako je po pravilima, da na tu poprečnu šipku staviš plastični rezervoar od šestice, i na taj način produžiš autonomiju. Manje puta ćeš ići u boks i dosta vremena ćeš uštedeti. Jeste da ćeš malo dobiti na težini, ali mislim da su benefiti višestruki.
edit: sad sam pročitao u pravilniku da je to zabranjeno.

Zoran1968
Za štop ne znam da li je obavezan ..mislim da je dovoljno baterijsko osvetlenje, da nastavi da svetli u slučaju da se motor ugasi!!!
Tako je bar bilo na "NULTOJ" trci niko nije imao STOP samo zadnje svetlo!!!
Što se tiče zadnjeg blatobrana ni ova ekipa ga nije imala , a oni su pobedili
i66.tinypic.com/2nu22vr.jpgi64.tinypic.com/f9il2a.jpg
To je ekipa čije je ime nasmejalo Pajsera: "SAMO POLAKO" od Bate....motor se čuje ko zubarska mašina!!!

Auuuuuuuuu Nemanja, koji si ti biser ovde napisao ja mislio samo se ja zezam.
Najbolje bi bilo da vuče za sobom prikolicu sa benzinom onda ne bi trebao uopšte da staneGrin

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Zoran1968 Zoran1968 (2,348)   Nemanja Nemanja (1,723)   DobriDiv DobriDiv (1,213)   Neso Neso (1,164)   andrija andrija (1,153)