Pregled Teme
 Odštampaj Temu
Moped Endurance trke-M.E.C.
Kide
Pa ja sam i vozio tri puta manje krugova od svih nas i taman sam počeo da vozim brže krugove Wink Evo ja tri krivine jesam bio u prvoj imam indentičan krug-vreme kao Aca koji je bio u drugoj konstantno i dođe mu na isto Wink Zadnje krugove sam u dve krivine bio u prvoj ali sam i mnogo lakši od svih iz našeg tima tako da mnogo brže i ubrzavam na izlasku iz krivina i startno-ciljnom pravcu Winkjednu stvar treba da dosta popravim a to je što kasnije kočenje,ja sam kočio dosta ranije od ostalih,treba malo vremena i potrudiću se da popravim neke stvari,ipak ja trke nikad nisam vozio a ni trening, a ne propuštam da pogledam nijednu Moto GP trku godinama Smile
s29.postimg.cc/rgziiuler/DSC06574.jpg

pajser9
Ja samo mogu reci da sam prezadovoljan s obzirom da smo na stazu dosli sa automatikom koji je tek sastavljen, jedva je palio i radio samo na punom gasu i to lose. Pre samog izlaza na stazu, na parkinu Ada Huje, pod baterijskim lampama, uspeli smo da ozivimo motoric i to u dosta dobrom izdanju Smile
Matik ide jako lepo, ali mislim da je sa ovim setupom na nekih 70% kako bi trebao ici, no dobro, za pocetak je i to dovoljno, jer nemamo vise vremena da se igramo. Moramo resiti jos neke tehnicke nedostatke, sve lepo jos jednom prekontrolisati, zateci i to je to, trka pocinje, nema jos mnogo vremena.

Jako lepo iskustvo, lepo druzenje, dobra ekipa i sjajna atmosvera na treningu, a mogu da zamislim sta ce tek biti u subotu. Hvala svima na podrsci, pohvala, pomoci itd.
Pozdrav, vidimo se u subotu Smile

Vecno crne ruke i najbrzi Tomos

Zoran1968
auu Aco koje ludilo,....samo za mene bi točkići trebalo da budu od LokomotiveGrin
i.postimg.cc/xkFJ4LKH/Untitled-1.jpg

Zoran1968

>pajser9 napisao:

Ja samo mogu reci da sam prezadovoljan s obzirom da smo na stazu dosli sa automatikom koji je tek sastavljen, jedva je palio i radio samo na punom gasu i to lose. Pre samog izlaza na stazu, na parkinu Ada Huje, pod baterijskim lampama, uspeli smo da ozivimo motoric i to u dosta dobrom izdanju Smile
Matik ide jako lepo, ali mislim da je sa ovim setupom na nekih 70% kako bi trebao ici, no dobro, za pocetak je i to dovoljno, jer nemamo vise vremena da se igramo. Moramo resiti jos neke tehnicke nedostatke, sve lepo jos jednom prekontrolisati, zateci i to je to, trka pocinje, nema jos mnogo vremena.

Jako lepo iskustvo, lepo druzenje, dobra ekipa i sjajna atmosvera na treningu, a mogu da zamislim sta ce tek biti u subotu. Hvala svima na podrsci, pohvala, pomoci itd.
Pozdrav, vidimo se u subotu Smile

JA TU NIŠTA NE BIH DIRAO!!!Respekt

TOMOS
Nisi imao isto vreme kao ja, imao si sekundu manje, a to je u celoj trci jako puno. Drugo, ja sam motor vozio 2X5-6 min. a ti si vozio isto koliko i ostali. Ja da imam tvoju kilazu, garantujem ispod 1:00 bih vozio. A nisam hteo ni da forsiram da slucajno ne bih pao i upropastio Gagi motor, jer znam sa koliko zelje i entuzijazma je usao u ovu pricu, mada sam siguran da mi Gaga rec ne bi rekao.
Sto se tice trka, ja neznam ko je kod nas profesionalac, ali koliko znam niko nema trkacko iskustvo, osim Kristijana, koji je danas usao u pricu.
i.postimg.cc/zL94RQm0/20191130-225606.jpg
Nov 0 Km Tomos Automatic 1980

Kide

>TOMOS napisao:

Nisi imao isto vreme kao ja, imao si sekundu manje, a to je u celoj trci jako puno. Drugo, ja sam motor vozio 2X5-6 min. a ti si vozio isto koliko i ostali. Ja da imam tvoju kilazu, garantujem ispod 1:00 bih vozio. A nisam hteo ni da forsiram da slucajno ne bih pao i upropastio Gagi motor, jer znam sa koliko zelje i entuzijazma je usao u ovu pricu, mada sam siguran da mi Gaga rec ne bi rekao.
Sto se tice trka, ja neznam ko je kod nas profesionalac, ali koliko znam niko nema trkacko iskustvo, osim Kristijana, koji je danas usao u pricu.
Pa i ja sam vozio dva puta po 4 minuta max. a Gaga i Norvin su imali mislim oko 3-4 izlaska na stazu po desetak minuta,ja sam rezervni vozač ipak za sadaSmile Da imaš moju kilažu sigurno bi vozio brze krugove jer sam video i pre treninga na putu sa Avale da stvarno dobro peglaš krivine i dosta kasno kočiš pred krivinu Respekt Jbg mnogo voliš pljeske kod Skočića Wink
s29.postimg.cc/rgziiuler/DSC06574.jpg

gaga
od 19 h sam tamo sigurno a mozda i pre zbog zauzimanja mesta za box
i.postimg.cc/N5xT5s2c/22553724-1953621274905070-1141058994-o.jpg

Zoran1968
NEMA ROŠTILJA!
Po običaju niko se nije ponudio da pomogne , a ni prijavio za isti osim par njih.
Pošto je mesto za isti izolovano , taj koji bi ga pravio ne bi mogao uopšte da gleda trku bez pomoći drugih.
Imao sam želju i volju , ali ...bolje da ne pričam...

maxa
zajebancija i trouble free je neki od lokalnih hamburgera Smile

Zoran1968
I krećemo polako na prvu TRKU...Gaga je već zauzeo mesto i oformio BOX tako da ću i ja morati da poranim da mu pravim društvo.
Držite nam pesnice biće ovo doživljaj za pamćenje!!!
s17.postimg.cc/gw6zv7yob/Nalepnica_kona_ni_izgled.jpg

s4.postimg.cc/6dhkjxkfd/20294486_10212156081928759_6860884924069115970_n.jpgs4.postimg.cc/qz0xpkre1/20476138_10212156082688778_7743303049979455272_n.jpg

Ko god bude dolazio nek ponese hladno piće to će nam biti neophodno!!!

TOMOS
Bolje hladna Aqua Viva

TOMOS
Trenutno smo 9-ti. Prvo je vozio Kristijan koji je imao prosecno vreme po krugu 00:56. Drugi je vozio Norvin sa prosecnim vremenom 1:04. Treci je vozio Gaga sa prosecnim vremenom 1:07. Cim izadje Gaga, ponovo ulazi Kristijan i ostaje do kraja trke.

TOMOS
Usao Kristijan.

TOMOS
Gotova trka. Cekamo rezultate.

Nemanja
Šta bi sa rezultatima?

Norvin
Od 32 ekipe na startu trke mi smo trku završili na 11-om mestu! Detaljne informacije će vam postaviti Aca jer je kod njega listing .Ja samo mogu da kažem OGROMAN USPEH za našu ekipu! Startovali smo sa 18-og mesta i u borbi sa bar 15-ak profesionalno sređenig ekipa i motora izborili ODLIČAN rezultat. Uz puno neregularnosti( guranje ugašenog motora direktno u boks treko staze na kojoj se vozi, vožnja dez ikakvog svetla itd), bez i jednog kvara na motoru, bez i jednog pada uz minimalno zadrzavanje u boksu pri zameni vozača i dolivanja goriva odlično smo odvezli trku!Sa moje strane zahvaljujem se na podršci forumašima uz stazu kao i vozačima Kristijanu,Gagi ,mehaničaru Aci konstruktoru i Kidu , koji nas je sve hranio sendvičimaSmileZurka

TOMOS
s11.postimg.cc/nf79hgji7/20170730_140752.jpgs12.postimg.cc/gogv09xs9/20170730_141206.jpg

TOMOS
Nije bilo bez padova. Kristijan je pao na pocetku trke.

TOMOS
Analizirao sam rezultate i dosao do sledeceg zakljucka:
Moped je izuzetno pouzdan, ali je isto tako izuzetno spor. Od 29 mopeda koji su ucestvovali, cak 22 su imali najbrzi krug bolji od nas, sto samo govori koliko smo spori. Da nismo imali Kristijana koji je trostruki sampion Srbije u najjacoj klasi kartinga, koji poznaje stazu kao svoj dzep i koji ceo zivot vozi motore do samih granica istih, svi koji su zavrsili trku bi bili ispred nas. Najlosiji najbolji krug ekipe koja je zavrsila trku je 1:00.852, sto je bolje vreme od vremena koje su postizali Gaga i Norvin.
Zakljucak je sledeci: Treba nam OZBILJNO friziran cilindar, sa adekvatno modifikovanim klipom, auspuh pravljen po meri cilindra i karburator koji ce to sve napojiti. Treba tu jos koja modifikacija, ali o tome ne bih na forumu pisao. Neznam kada ce biti sledeca trka, ali sigurno do nje nema vremena da se napravi konkurentan motor, pa bi trebalo postojeci doraditi koliko se moze, a za trecu trku cu ja spremiti kompletan agregat sa kojim ce moped biti MNOGO konkurentniji. Sve delove imam, a ima i ko ce to da odradi. Naravno, ako se Gaga slaze.

TOMOS
s12.postimg.cc/3ucvu6d3d/20170730_030928.jpgs11.postimg.cc/ygl8otei7/image-0-04-04-9640e0e87a95a14a0493df3d95d55e1f91.jpgs4.postimg.cc/4fxs7ke55/20170730_015922.jpg

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   Atila88 Atila88 (963)   BT80 BT80 (942)