Pregled Teme
 Odštampaj Temu
Domen i hosting
TOMOS
Prenosim Darkov post, koji mogu da vide samo Administratori:

Super Admin

Odgovora: 123
Vozi: Honda CBR 900RR
Pridružio se: 19.02.13

"Ajd ljudi, produzavate? 4500 RSD, prosli put mi niste sve ni uplatili... Valjda cirka 500 kinti ste ostali kratki. 19.02. Istice, pa ako ne uplatite ili jednostavno necete vise, gasi se. Saljite mi sms ili poziv na 0652247827 posto retko zalazim na forumu".

Darko je covek koji odrzava forum. Svi su digli ruke od foruma, ukljucujuci i mene. Ja sam prepustio forum Maksi, ali nisam siguran da i on ima volje i vremena. Ja sam potpuno nezainteresovan za forum, retko kad i ulazim. Ako se ne plati do 19.2. forum ce se ugasiti, a sve sa njega nestati bespovratno, pa ako neko ima interesa, volje i vremena neka u dogovoru sa Maksom uplati novac za domen i hosting.

maxa
Ovo je trenutno najvažnije pitanje koje se tiče o(p)stanka foruma u narednih godinu dana,na koliko se produžava zakup domena na kome je forum postavljen.
Kao što Aca reče,on je digao ruke od komletne administracije foruma.I formalno i birokratski i prepustio ga meni kao 100% vlasništvo.Ja sam odlučio da ga održim ali samo ukoliko postoji želja dosadašnjih članova.
Ovo treba odmah da razjasnimo:
-Vlasnik foruma je lice ili lica koja su se okupila oko zajedničkog cilja,napravila osnovnu ideju na bazi koje je podignut forum kod nekog od provajdera.
-Vlasnik foruma ima obavezu da vodi računa o svim zakonski formulisanim načinima komunikacije i da sve zabranjene radnje odmah suspenduje i da člana koji ovakve radnje sprovodi udalji sa foruma.
-Ukoliko je napravljeno delo iz oblasti koje pokriva kriminal na internetu dostavi podatke o ličnosti i sve raspoložive podatke nadležnom organu koji to od njega zatraži.
Toliko o zakonima koji se moraju poštovati,namerno ne dužim i nepišem sve što je obaveza vlasnika jer bi to bilo predugo za čitanje.
Suština je da Iz navedenih razloga forum mora imati vlasnika,odnosno odgovorno lice.
-Takodje forum mora imati i izjavu o odgovornosti,što ovaj ima tek u kratkim crtama.......to mora da se promeni jer je to u stvari svojevrsni pravilnik ponašanja svih članova koji koriste forum na bilo koji način i koji ih se moraju pridržavati.
Ovo ćemo biti u kratkom roku promeniti i formulisati na odgovarajući način pravilnik rada foruma tako da se svi članovi koji ga krše ne ljute kada iz nekog razloga budu opomenuti ili isključeni.
Administracija i privilegije na forumu:
Privilegije na forumu se stiču brojem postova ili specifičnim znanjima koja su potrebna za rad foruma oz oblasti administariranjaili na preporuku starijih članova :
-Administratori imaju prava da vrše korekcije na svim delovima foruma
-Moderatori vode računa o grupama nad kojima su moderatori.
-Super administraor ima mogućnost održavanja celokupnog portala,kako na web adresi na kojoj se nalazi forum,tako i na strani hosta.
Moderatori imaju niži hijerarhijski nivo od amdinistratora i njima su podredjeni,biraju se iz redova članstva na bazi preporuka ili kvaliteta sadržaja kojim su doprineli radu foruma.
Administratori imaju visok hijerarhijski nivo a prelaze na njega iz redova moderatora ili iz redova članova koji imaju dobar rehting na forumu,bilo po broju postova ili prema kvalitetu sadržaja kojim su doprineli radu foruma.
Super administrator je vlasnik foruma ili neki od članova koji su na bilo koji način dali ili mogu dati veliki doprinos radu foruma vezan za nastavak rada ili strukturne izmene samog portala i slično.
Bitno je napomenuti da Super administratoru i administratori ne rade administraciju po svom sopstvenom nahodjenju već konsultuju ostale administratore i moderatore,nakon što se postigne koncenzus,vrši se odredjena dogovorena akcija.
Prilikom uplate hostinga za tekuću godinu izvršiće se nova administracija članova i promeniti privilegija postojećih.

Forum je besplatan za korišćenje i nema komercijalni karakter.
Participacija u održavanju foruma u smislu plaćanja godišnjeg zakupa:
Svi članovi koji smatraju da je forum pravo mesto za pronalazak traženog sadržaja,mesto koje im odgovara što se tiče druženja, razmene informacija i slično MOGU prema svojim mogućnostima participirati i time osigurati dalje postojanje i rad foruma.
Sponzorsto foruma je moguće a materijalna ili nematerijalna sredstva će biti upotrebljena za poboljšanje i nastavak rada foruma.
Svi članovi sa dobrim namerama su dobrodošli i očekuje se od njih da daju sugestije koje utiču na kvalitet rada foruma.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Svi mi koji već dugi niz godina koristimo forum treba da procenimo hoćemo li ga održati i dlaje u životu ili ugasiti.Lako je gasiti,treba nešto konstruktivno uraditi,bar kao ovo što je i do sada bilo uradjeno.Lepo je da postoji Tomos forum i kod nas,Slovenci i Hrvati imaju svoje dugogodišnje forume koji dobro rade.Poznato je da su forumi riznice i prava biblioteka znanja za razliku od socijalnih mreža koje neguju "instant i brzo promenjljiv" sadržaj.Uz odgovarajući pristup i reorganizaciju postojećeg sadžaja i naš portal može postati takav.
Ukoliko smatrate da treba da ga održimo,potrebno je da uplatimo sumu od 4500 din+500 din duga od prošle godine do 17.2.2018 kako bi se odradilo plaćanje ka host provajderu i kako bi plaćanje finasijski prošlo do 19.2.2018 do kada važi hosting.
U suprotnom će nakon ovog datuma forum nestati sa Web-a.
I do sada je bilo problema sa prikuplanjem novca,mislim da je dovoljno da se ovde javi 10 članova koji bi dali po 500din.Ako ih bude više,tim bolje jer će ukupan iznos po članu biti manji.
Radi transparetnosti podataka i lakšeg snalaženja,ovde se upišite sa Nick-om ili imenom i obavezno brojem telefona kako bi vas kontaktirao oko uplate.Računi banaka se inače ne iznose javno na portalima zbog bezbednosti podataka.
Moj kontakt telefon je 064 8111 244.
Dalji rad i kvalitet foruma zavisi upravo samo od nas.Ovde takodje napišite šta bi to trebalo da se promeni pa ukoliko produžimo hosting i to odmah uradimo.
Nadam se da sam pokrio sve trenutno otvorene teme i pitanja i nadam se da nisam previše smorio.

Nemanja
E, ovako, što se tiče foruma, moje mišljenje je sledeće, ako se slažete naravno.
Pod broj jedan, i ja sam nostalgijom vezan za taj forum jer sam član od 2011 godine (uključujući i stari forumer), te mislim da bi bilo šteta da se ugasi. Ima tamo i nekih korisnih informacija, mada ne toliko koliko je bilo na starom forumu, ali ipak ima.
Naš glavni problem je što sa forumom ciljamo izuzetno usku grupu ljudi, jer je Tomos u našoj zemlji povezan većinom sa vučom prikolice i vožnjom dok se ne raspadne. Nažalost, potrebno je dosta vremena da se našem narodu utuvi u glavu koliku je tomos ulogu imao u motorizaciji na ovim prostorima. Ali volje ima. Na to ukazuju pogledi prolaznika kada prođem sa mojim matikom. Još on nije toliko redak model, ali se ljudi svejedno okreću za njim.
Dakle, ono što bi trebali uraditi je sledeće:
Pružiti forumu još jednu šansu. Tj, skupiti pare (i ja sam spreman da dotiram nešto para) i uplatiti hosting. To nam je prioritet ako želimo da spasimo forum, jer je 19 već za 8 dana. Mislim da ako se skupi nas 8 ovde i da svako da po 600 kinti, da to nije puno i da svako to može da izdvoji. Pošaljemo Maxi pare, on uplati Darku i produži hosting.

To je prioritet br 1.

Kada problem hostinga bude rešen, onda treba napraviti radikalne rezove. Odrediti 5-6 ljudi koji će voditi forum, ali voditi KAKO TREBA. Postaviti ih za administratore i oni će biti u obavezi da svaki dan bar po sat vremena provedu na forumu i da ga prate, čiste od spama itd. Mada, s obzirom kako je forum tih, mislim da za sada sa tim neće biti problema.

To je prioritet br 2

Kada sve to lepo utvrdimo, onda krećemo u veliko čišćenje foruma kako bi napravili zdravu podlogu za budući rad. To je ogroman posao, pa se zato možemo podeliti, tipa jedan čisti jedan podforum, drugi čisti drugi itd. Uglavnom, poenta je da se sav SPAM (a kojeg ima na tone jer je na forumu kenjano preko svake mere) jednostavno obriše. Tako ćemo uspeti da isti očistimo i napravimo dobru podlogu za dalje. Ovo čišćenje, po mojim prognozama, može trajati i više od mesec dana.

To je prioritet br 3

Kada forum bude očišćen, onda pristupamo utvrđivanju novog pravilnika za članove. Pravilnika koji će biti znatno oštriji od ovoga sada. Ovaj sada nije ništa, jer kod nas ništa ne može liberalno, samo diktatura. Smile Taj pravilnik će se morati DOSLOVCE POŠTOVATI. Pogotovo obraćati pažnju na spam. To je otprilike i skoro ubilo ovaj forum. Na svaki nagoveštaj spama, dobijaće se opomena. Tri opomene, ban na sedam dana. Ako dotični nastavi da kenja, trajni ban i gotovo. Vređanja i psovke, svađe, odmah trajni ban. Poenta je da se dobro razmisli pre nego što se nešto napiše, a ne da se samo drlja bezveze.
Takođe, upućivati članove da se što više koristi Search, a ne samo pitaj bezveze. Pa tako se nagomila 15 strana u kojima se jedna te i sta pitanja vrte po 10 puta i tako u nedogled. Ko bude ignorisao sugestije i nastavio da pita bezveze, a odgovore već ima, jednostavno, opomena pred ban. I tako dalje i tako dalje...

To je prioritet br 4

E, kada se sve to završi, onda možemo pričati o privlačenju novih članova. Obnoviti ili napraviti novu grupu na fejsu gde ćemo kačiti razni zanimljiv materijal, i na taj način podizati interesovanje za forum. Takođe, to treba uraditi i sa forumom. Imamo MEC, možemo odštampati malo flajera ili nalepnica i podeliti na trkama. Imamo tim u MEC-u i kroz njega treba maksimalno ispromovisati forum.
Jer, forum je mrtav bez članova. Ako to uspemo, i ako uspemo da privučemo nove članove i da malo oživimo forum, onda možemo privući i sponzore. Recimo, kao što sam već rekao, Motobike se reklamirao na starom forumeru, a na ovom ne. Takođe, videti sa Tehnomotorom iz Novog Sada da li bi i oni hteli da se reklamiraju. Postavimo im ponudu tipa 4000 din za 6 meseci za baner. Na tu cifru će pristati 100% jer je to skoro pa džabe.
A nama će dobro doći jer ćemo imati stabilan prihod od kojeg ćemo moći da finansiramo forum i da ne zavisimo ni od čije dobre volje.

To nam je prioritet br 5

Ako to uspemo da uradimo kako treba, onda ćemo imati jedan zdrav forum sa zdravim okruženjem, pa bi mogli onda privući i još sponzora kojima bi se mogi ne samo izdržavati već pomagati skupove kao što je Cvejin, pomagati Gagu u MEC-u, itd.
A kad bi to stvorili, onda bi možda mogli razmišljati i o osnivanju kluba, koji bi nam dosta pomogao. Jer kada imate članove koji uplaćuju članarinu to je još jedan izvor prihoda koji je stalan. E tek onda bismo postali stabilni.
Kada bi osnovali klub, onda lepo popričamo sa upravom motobike-a i drugih prodavnica delova za Tomos da članovi kluba dobiju određeni popust. Onda bismo navukli ljude da se učlane. A ti ljudi bi opet pisali po forumu. I tako bi rasli i postali ozbiljnija priča.
Što se tiče moje uloge, ja sam spreman da dotiram određena sredstva, da pomognem u čišćenju foruma, da utvrdim pravilnik, da ostvarim komunikaciju sa potencijalnim sponzorima. To još treba da se raspitam kako bi nam uplaćivali i kako bi potpisivali ugovore, ali ću videti. O tom potom.

Zoran1968
Podržavam sve što su do sada rekli Maxa i Nemanja i spreman sam da učestvujem sa 500din, bez ikakvih pretenzija i spec prava.Tako bih skrenuo pažnju i ostalima da svojom donacijom ne kupuju privilegije, što je Maxa već i obajasnio.
Jer mi je stalo da sačuvamo nešto što i pored mnogo, mnogo falinki može da se sredi. Pre svega je BITNA VOLJA!!
Naravno za mene lično Forum ima i EMOTIVNU vrednost,jer sam stekao gomilu novih prijatelja, proveo mnogo sjajnih trenutaka družeći se sa istim.
To nema cenu i zato sam za to da pokušamo da održimo Forum.
Da skratim svako ko hoće da učestvuje neka se potpiše svojim nikom i u svom postu to iskopira.
Čim bude objavljen način na koji će se pare uplatiti ODMAH to i da uradi!!!!

Zoran1968 500din

konstruktor
Podrzavm sve receno i pridruzujem se finansijskoj podrsci forumu sa 500din.Samo dajte neki racun ili kako vec dostaviti novac
Zoran 1968-500din
Konstruktor-500din

Norvin
Slažem se u svemu i podržavam nastavak "života" Forum-a

Zoran 1968 - 500
Konstruktor - 500
Norvin - 500

veljko apn 6
Podrzacu ovu pricu da se nastavi rad Foruma
Samo da dodam da je moj predlog da se Nemanji daju odresene ruke jer mislim da bi mogao nesto vise da uradi,predlazem i Kida za neku opciju u vezi rada na forumu
Dao bi predlog i da se organizuje poseban rad finansiranja foruma u smislu odrzavanja istog za naredni period.
Da se otvori neki ziro racun na kome bi se prikupio novac za pomoc nama svima poznatom organizatoru Tomos skupa i jednom clanu koji je takodje ljubitelj i predstavlja nas sve na MEC-u!!!
Svima nama je lepo kada odemo na skup ili trku,mozemo barem nasim malim ucescem da pomognemo
Onda da se prikupe odredjeni sponzori gde bi svojom reklamom pomogli sebi a i samom forumu

Zoran 1968 - 500
Konstruktor - 500
Norvin - 500
Veljko apn6 - 500

CVEYA
Cveya.-1000

TOMOS
Iako sam izgubio intetesovanje, prilazem i ja 500 din.

maxa
Objedinjeno za sada imamo 8 članova raspoloženih za nastavak rada foruma koji su spremni da participiraju u uplati Hostinga za tekuću godinu:
1.Nemanja 500din
2.Zoran 1968-500din
3.Konstruktor-500din
4.Norvin-500din
5.Veljko-500din
6.Cveya-1000din
7.Tomos-500din
8.Maxa-
Nadam se da nismo mi jedini i da će još neko želeti da se prijavi,što nas je više,manje će svako od nas uplatiti.....
Prikupljaćemo ponude do utorka do 00h jer bi u sredu trebalo da se plaćanja realizuju zbog prazničnih dana tako da bi u subotu 17.2.2018 izvršili konačno plaćanje prema Darku.
Molim vas da mi svako ostavi svoj broj telefona radi instrukcije o plaćanju jer se javno ne iznose privatni brojevi računa.

maxa
Igor iz Motobike-a iz Novog Sada me je pozvao i ponudio da nam plati produženje hostinga za tekuću godinu.
Obećao sam da ukoliko prihvatimo,postavimo njegovu reklamu na mestu za banere,iako on to nije očekivao ni tražio.Ti baneri su za sada iz nekog razloga nefunkcionalni ali bi u narednom periodu i to trebalo da se sredi.
Ukoliko se slažete,ja bi prihvatio ponudu a da novac sada ne skupljamo već da uzmemo i dogovorimo sve elemente koje hoćemo da promenimo na forumu i da vidimo može li to ova verzija podržati.Ukoliko ne može,videli bi da je unapredimo i da za eventualne troškove koji mogu da nastanu prikupimo iz naših redova.
Molim vas za što brži odgovor!

Zoran1968
Slažem se i mislim da bi trebalo da pređemo na novu platformu,naravno jako je bitno koliko ta stavka košta?
....i opet isto kopiraj potpiši

Zoran1968 .....DA

Kide
Konacno i ja da se javim,pratio sam sve ovo nekoliko dana i tu sam da ucestvujem malo da se plati domen i hosting.Prethodnih dana nisam imao novac.Naravno slazem se da sada prikupimo novac za unapredjenje platforme Foruma,da baneri rade kako treba jer tako otvaramo mogucnost reklamiranja vise firmi koji se bave prodajom delova za mopede i opreme .Time bi Forum bio finansijski osiguran a i pomoglo bi se Cveji i Gagi Respekt Naravno,tim bi Forum za neko vreme postao i mnogo jaci kao sto je vec rekao Nemanja i Maksa.Bilo bi dobro kad bi na novijim platformi radio Postimage direktno sa stranice posta kao i opcija nemogucnost pisanja novih clanova ukoliko ne popune osnovne podatke,treba nam i bolji pretrazivac vezano za teme i blic pitanja.Podrzavam celu ideju naravno,pozivam i ostale clanove foruma da se jave u sto vecem broju,da pomognu i daju svoje predloge i ucestvuju malo finansijki koliko mogu.

Zoran1968 .....DA
Kide...............DA

sladjan90
ja cu donirati 10E,posaljem western union na cije ime zelite
Jedan momak imenom Ljuti u Deželu se uputi.
Ponio je špeka,luka,kruha...a sad čeka Pucha.
I torba mu puna dijelova,alata,misli Ljuti na svog ata.
Baš je biker pravi,u torbu on i čekič stavi!
Bježte dekle,bježte fanti,stiže Ljuti na zelenoj kanti.Bila je to lijepa slika,vozio Ljuti masinu od 90 kubika Smile

Nemanja
Slažem se sa Maksinim rečima.

1. Zoran1968....DA
2. Kide.............DA
3. Nemanja.......DA

Čekam dalje instrukcije.

maxa
Sutra će tokom dana biti uplaćen hosting za tekuću godinu.Igor iz Motobike-a će nam to platiti a novac ćemo sakupiti ukoliko bude trebao kada mi Darko kaže kakve su sve mogućnosti dostupne i na koji način možemo da uradimo kvalitetan forum.
Mi imamo jako staru veriju php fusion foruma koja praktično teško da može da podrži sve što hoćemo i moramo preći na najnoviju koja može da pogura sve trenutno"must have" funkcionalnosti koje jedan moderan forum treba da ima.
Tako ćemo uraditi više stavri odjednom:
-uvesti nove funkcionalnosti
-pročistiti članstvo koje nije aktivno
-pročistiti sadržaj od svog smeća
uvesti kvalitetnu administraciju i privilegovanje članstva

viktor1986
Ja bih isto donirao 500dinara za forum. Posaljite mi samo racun na koji da uplatim novac.

veljko apn 6
Super drago mi je da ceo svi zajedno uspeti u ovome
i65.tinypic.com/nwfxxy.jpg

zac
Iako nemam Tomosovog dvotockasa, i ne poznajem nikoga licno sa ovog foruma...ipak sam za to da forum opstane....ako "sponzor" hoce da plati a za uzvrat dobije rekalmu na forumu ..ja sam ZA

1. Zoran1968....DA
2. Kide.............DA
3. Nemanja.......DA
4. Zac..............DA

viktor1986
1. Zoran1968....DA
2. Kide.............DA
3. Nemanja.......DA
4. Zac..............DA
5. Viktor1986....DA

Ukoliko treba da se da novac za forum mozete racunati na mene.

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Zoran1968 Zoran1968 (2,233)   Nemanja Nemanja (1,649)   DobriDiv DobriDiv (1,136)   andrija andrija (1,061)   Neso Neso (954)