Pregled Teme
 Odštampaj Temu
BLIC PITANJA
Zoran1968
Tema po sistemu Pitanje -Odgovor
Ovde pitate sve što nije za otvaranje novih tema, a trenutno vas interesuje u vezi Tomosa i drugih stvari indirektno vezanih za njih.
TEMA SE BRIŠE SVAKOG MESECA, zbog često ponovljenih pitanja.

Dzigi Bau
Pozdrav svima.

Imam Tomos APN 1982. god i danas sam isao na tehnicki.

Ne mogu proci jer nemam migavaca. Kada sam namestio migavce ne mogu proci jer on nije imao fabricki migavce.

Zna li neko nesto po ovom pitanju?

Tomostomos
Koliko li ce tomosa otici pod cekic zato sto nece moci da se registruju iznekih razloga...sistematski unisten tomos...jer koliko mi se cini od aprila dogodine ne vaze vise trajne tablice kako na poljoprivrednim masinama kako na mopedima i ostalim vozilima koji su trajno registrovani...
Bruka.

Zoran1968
Probaj da ideš na drugi teh pregled gde nećeš imati takvih problema.
Uvek je bilo i biće drkadžija koji će zakon da tumače na svoj način, nisam još bio po novom na teh. ali kod mene su mnogo tolerantiniji.

Dzigi Bau
Bio sam na dva koja postoje u Brusu. Prvi me je otkacio na prvu, uopste ga nije interesovalo to oko motora, a drugi mi je objasnio ljubazno da ne sme da me pusti ni ovako ni onako i da je najbolje da se raspitam malo bolje.

Nije mi problem da ga stavim u prikolicu i odvezem na drugi tehnicki, samo moram da se raspitam moze li da prodje negde u mojoj blizoj okolini. Tipa do 100km.

Zoran1968
Pa nažalost izgleda da je tako.
Ja znam da su isto tako i pre ovog pooštrenja na teh pregledima Aci pravili problem u BG na Dorćolu za Automatika.
Zato kod mene prolazilo sve na žute table...videću sada šta će biti sledeće godine.
Gde si ga do sada registrovao? Na koje je tablice registrovan?

Dzigi Bau
Do sada sam registrovao kod ovog prvog koga uopste nije ni interesovalo da se udubljuje. Registrovan je na bele tablice.

Zoran1968
Znači Motocikl "A" kategorija, e lepo onda dopis Policiji kako je to urađen teh prošle god. , a ove ne može i dobićeš odgovor na svoje pitanje.
Po meni je APN i dalje MOPED, što i jeste u svim zemljama u okruženju.Jeste da mu brzina prelazi 45km , ali max brzinu ostvaruje u AFEKTU i takvom brzinom se ne može duže vremena kretati.Realna putna brzina mu i jeste 45km, ali to treba debilima i dokazati.

Tomostomos
Debilizam...ako je A kategorija onda moze slobodno auto putem da piciAngry

misko016
Neka ljudi i dalje pišu o svojim tehničkim pregledima da vidimo kakvo je stanje sada, 90% TOMOS-a fabrički nemaju migavce, nismo ih mi skinuli... Možda ima neko rešenje...?
Vozio sam sve, ali TOMOS je TOMOS Smile

misko016

>Zoran1968 napisao:

Znači Motocikl "A" kategorija, e lepo onda dopis Policiji kako je to urađen teh prošle god. , a ove ne može i dobićeš odgovor na svoje pitanje.
Po meni je APN i dalje MOPED, što i jeste u svim zemljama u okruženju.Jeste da mu brzina prelazi 45km , ali max brzinu ostvaruje u AFEKTU i takvom brzinom se ne može duže vremena kretati.Realna putna brzina mu i jeste 45km, ali to treba debilima i dokazati.

Prošla godina i ova nisu iste, ove godine ne puštaju ništa, a prošle je moglo. Smile

Dzigi Bau
Prosle godine, i godinu pre toga su me terali da ih namestam, a sada ne moze ni ovako ni onako.

Pitao sam na jos jedan tehnicki pregled u susednom gradu, rekli su mi da namestim migavce koji su homologovani, brzinomer da obavezno imam i da dodjem. Videcemo.

sladjan90
tu se ne zna koji pije a koji placa.
Jedan momak imenom Ljuti u Deželu se uputi.
Ponio je špeka,luka,kruha...a sad čeka Pucha.
I torba mu puna dijelova,alata,misli Ljuti na svog ata.
Baš je biker pravi,u torbu on i čekič stavi!
Bježte dekle,bježte fanti,stiže Ljuti na zelenoj kanti.Bila je to lijepa slika,vozio Ljuti masinu od 90 kubika Smile

Tomostomos
Kacicemo ih na zid kao uspomena na lepe dane ako se ne promeni nesto u pitanju registracije istih.
'Bem ti drzavu.

Zoran1968
Moj matik koji je bukvalno kao NOV iz istog razloga stoji u Dnevnoj sobi na trećem spratu bez lifta
Platio sam carinu ko da sam uvezao automobil i oni bi još da me drkaju i uzmu još gomilu para, e pa neću.
Što se tiče ostalih tomosa u Vojvodini je već odavno počelo to sranje.Tamo je i Automatik MOTORCIKL maltene..
To bi po meni trebalo da se reši kao u HR, (SLO neću ni da pominjem), i to mora da uradi neko ko ima mogućnost da priča sa ljudima na VIŠOJ DISTANCI.
Ako su Tomosi već zastareli za svakodnevnu upotrebu , onda nek nam omoguće reg kao oldtajmere ili kako već.
Paradoks ili Ironija je da se opet Bogatašima izlazi u susret....
Acin prijatelj je kupio Quad Ruski od 10 000e kopija Američkog koji košta 3X toliko i šta mislite kako je registrovan????
Kao freza ili poljoprivredna mašina...ZELENE TABLICE - TRAJNO!!!! i to može tako najregularnije u SAOBRAĆAJ.
Po meni Igor iz Motobike-a , Gabor Sagmajster i drugi koji imaju direktan interes , a ipak su uticajniji ljudi, bi trebalo da se oglase i traže promenu kod nadležnih organa u vezi registracije MOPEDA (TOMOSA) i drugih vozila koja za nijansu prelaze zakonsku regulativu od famoznih 45km na sat.Pa ako treba nek Tomosi idu na ZELENE TABLE

Tomostomos
Kako god...neka bude da moze sa psp ili B kategorijom da se voze...meni nije problem ja imam A ali sta koji nemaju tu kategoriju,a kao drugo kad je na A kategoriju samim tim je i registracija skuplja.

Dzigi Bau
Ja nemam drugog izbora sem da pokusam sa migavcima dok mi ne istekne onih mesec dana pa da mi traze i novu tablicu.

Sto se homologacije tice, da li je to ona oznaka E i neki broj?

Odnosno, dali su ovo hmologovani migavci?

https://www.kupuj...-oglas.htm

sladjan90
na osnovu cega oni sad od tebe traze da ti dodas dodatne dijelove na motor??
sve sto se dodaje mora da se radi atest.
ako je fabrika nesto napravila onda to tako original mora i da ostane,sad sto tomos nema zmigavce ili stop svijetlo to nije tvoja krivica,i tako vozilo je original i kao takvo ide u saobracaj.
sto u srb ima sranja to nigdje drugdje nema.
Jedan momak imenom Ljuti u Deželu se uputi.
Ponio je špeka,luka,kruha...a sad čeka Pucha.
I torba mu puna dijelova,alata,misli Ljuti na svog ata.
Baš je biker pravi,u torbu on i čekič stavi!
Bježte dekle,bježte fanti,stiže Ljuti na zelenoj kanti.Bila je to lijepa slika,vozio Ljuti masinu od 90 kubika Smile

Dzigi Bau
Pa motor nije tehnicki ispravan ako nema osnovne stvari odnosno pokazivace pravca.

Ali takodje nije tehnicki ispravan ako nije u fabrickom stanju.

Tako mu to ide kod nas.

Mada sam prilicno ubedjen da cu uz malo truda i mozda par mejlova na pravom mestu uspeti da ga registrujem. Nije mi prvi put da nalecem na ovakve nebuloze.

misko016
Motor IMA sve osnovne stvari i kao takav je skinut sa TOMOS-ovim proizvodnim trakama i tu je kraj.

Određeni modeli APN 4/6 nisu NIKAD imali niti posedovali brzinomer!

Ne može tehnički pregled da "prepravlja" vozilo da bih ga registrovao???

Neka pišu ljudi koji registruju ili su već registrovali, da vidimo kako to sve ide... Po ovome što pišete biće veoma gusto ili ćemo ih ostaviti da istrule po šupama i garažama...

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,694)   DobriDiv DobriDiv (1,136)   andrija andrija (1,061)   Neso Neso (952)   Ludi Dzora Ludi Dzora (940)