Pregled Teme
 Odštampaj Temu
BLIC PITANJA
Zoran1968
Tema po sistemu Pitanje -Odgovor
Ovde pitate sve što nije za otvaranje novih tema, a trenutno vas interesuje u vezi Tomosa i drugih stvari indirektno vezanih za njih.
TEMA SE BRIŠE SVAKOG MESECA, zbog često ponovljenih pitanja.

Apn4s
Sveze izbusena stublina sa 38,5 na 40,koliko treba da ide sa petom brzinom i 40 L klipom,sa prenos 12/32 dal ce da ima. Snagu za 13/32
------------------------------------------------------------------------------------------------
https://imgur.com...
--------------------------------------
---------------------------------------
Ko voli taj gura da upali xd Grin

misko016
Trebao si na 39mm da bušiš, bez razloga si promašio 2 specijale, motor može da ima i klip 43mm a da ide lošije od onog ko ima 38,5 ili 39mm. Sa 40mm klipom treba da tera prenos 14/32 ko od šale, (ako je dobro uštelovan motor).
Vozio sam sve, ali TOMOS je TOMOS Smile

Apn4s
Zaboravio sam da napomenem,da je ova stublina od t15 slc i da imam original karburator od t15,1/18/23
Ko voli taj gura da upali xd Grin

misko016
Opet kažem nisi trebao više od 39mm. Smile

T15 SLC sa klipom 38mm, prenosom 13/32 originalnim auspuhom i karburatorom u FABRIČKOM stanju već može da dogura do 85km/h, i ima 8500 obrtaja.

Nije sve u veličini klipa, automatski obaraš obrtaje, stavljaš teži klip i opterećuješ radilicu kompresijom bespotrebno, daješ mu veću snagu do pola gasa, peko pola gasa veliki klip u odnosu na manji nema nikakvu razliku, osim što smanjuješ vek trajanja radilice.

Meni APN4 sa klipom 39mm cilindrom od 14M prošireni prelivni kanali i podignut na gore, glava spuštena do kraja, karburator BING 13 bušen na 14mm, prerađeni filter vazduha ide 80km/h prenos 13/32.

Nemanja94
Ja sam imao 40.5 obican i pojela se stublina razbusio na 42 i stavio L klip ni blizu neide motor kao sto je isao pali obrtaji pala krajnja do po gasa iskida posle nikako neide em je sporiji dosta nego pre za t15 najbolje 38.5L 39L 39,5L plafon preko toga netreba ici. Tako da sad uzimam drugi cilindar da vratim sto blize fabricki da bude i tako najbolje ide.

misko016
To je to!

Milan Pzs
Zna li neko gde se ovo u Srbiji moze nabaviti http://noobot.inf...hp?di=PH1V
Hvala unapred

misko016
Vidi ovo da li može?

https://www.motob...4-dellorto

Ako ne odgovara može ti neko to napraviti od INOX-a ko zna dobro argonsko varenje, napraaviće ti da bude bolje od originala.

Milan Pzs
hvala na odgovoru pogledacu pa cu videti sta cu
uglavnom posto sam uzeo novi dellortov karburator za a3 ne mogu ga staviti nikako u ispravan polozaj ili kaci onaj metalni deo gore gde prolazi sajla gasa kroz njega ona kaci rezervoar ili guma za vazduh pozadi ne moze lepo da se stavi
pa sam mislio sa ovim grlom da resim taj problem

sladjan90
kad stavljas dell na a3 masineriju,moras malo da poturpijas dio bloka gdje uzlaze zice iz masine,sa time dobijes da dell stoji mali blize cilindru a iza ima mjesta za sve
Jedan momak imenom Ljuti u Deželu se uputi.
Ponio je špeka,luka,kruha...a sad čeka Pucha.
I torba mu puna dijelova,alata,misli Ljuti na svog ata.
Baš je biker pravi,u torbu on i čekič stavi!
Bježte dekle,bježte fanti,stiže Ljuti na zelenoj kanti.Bila je to lijepa slika,vozio Ljuti masinu od 90 kubika Smile

Milan Pzs
Namesto sam karburator imao sam problema ali sam ga namestio i sad imam problem sto se motor gasi znaci stavio sam staru gumu onu pozadi sa starog karburatora jer mi je kutija okruglog ulaza nije pljosnatog.. pa sad da li se motor zbog toga gasi ili mozda treba nesto drugo da se sredi i dizna stoji na pola zasrafljena znaci uglavom cim ga upalim on krene da radi u mestu i malo da okrece zadnji tocak i kad dodam malo gasa krene ali se odma ugasi

Tomostomos
Dellorto je druga prica za Bing...kod mene na apn Mora da odradi malo da se zagreje da se ne bi ugasio kad krenem...probaj zagrej motor pa onda daj gas da se otkaci sauh I dal ce tad da se gasi.

konstruktor
Nema nikakvih problema sa Dellortom ako je sve ustelovano kako treba i karburator ispravan.Ali sasvim druga prica je sa kineskim kopijama gotovo da je nemoguce nastelovati ga da radi u svim rezimima kako treba.

Igor
Da li moze da stane masina od APN 4 na tomos ATX?

Zoran1968
Da , blokovi su identični, razlika je samo u cilindru.

Igor
Hvala

vedran_1111
Pozdrav svim forumašima,

naime, motor mi je perfektno radio do prije neki dan. Normalno ga ugasio. Sad kad hoću da ga upalim na auspuh mi baca živo gorivo u pozamašnim količinama. Ostane trag dug oko 40 - 50 cm.
Svjećica zalivena kao okupana. Struja je ok. Moguće da su mi i semerinzi oslabili i da propuštaju ali to ću riješiti. Zanima me ako neko zna u čemu je problem da mi kaže? Šta trebam mijenjati, pogledati? Da li je problem isključivo u karburatoru? Karb je "Dellorto". Skidao sam ga i čistio, djeluje mi sve ok (dizne, membrana ...). U leru motor radio kao da je iz fabrike stigao.

Bio bih jako zahvalan na svim odgovorima vezano za moj problem.

Lijep pozdrav.

misko016
Za početak proveri detaljno karburator.

Kad ga proveriš zakači mu crevo za gorivo i pusti mu gorivo da vidiš da li lepo zatvara, ne sme ni kap da izađe niti da bude vlažan.

Kad to proveriš idemo dalje.

Kide

>Milan Pzs napisao:

Namesto sam karburator imao sam problema ali sam ga namestio i sad imam problem sto se motor gasi znaci stavio sam staru gumu onu pozadi sa starog karburatora jer mi je kutija okruglog ulaza nije pljosnatog.. pa sad da li se motor zbog toga gasi ili mozda treba nesto drugo da se sredi i dizna stoji na pola zasrafljena znaci uglavom cim ga upalim on krene da radi u mestu i malo da okrece zadnji tocak i kad dodam malo gasa krene ali se odma ugasi
gasi se verovatno zato što dobija previše vazduha na usisu karburatora jer se ne slaže guma od Dell-a sa kutijom vazduha od Encarwi karburatorastavi parče gumenog creva oko 3 cmm oko ulaz kutije vazduha kao reducir da bude fest .Probaj plastičnom veziicama-prvo stegneš gumu oko karbu jednu a drugu na oko usisa kutije kao privremeno rešenje dok ne kupiš kutiju vazduha za Dellorto.

s29.postimg.cc/rgziiuler/DSC06574.jpg

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,668)   DobriDiv DobriDiv (1,136)   andrija andrija (1,061)   Neso Neso (953)   Ludi Dzora Ludi Dzora (940)