Pregled Teme
Tomos-Srbija.com » Moj TOMOS » Moj TOMOS
 Odštampaj Temu
Tomos ATX 90. god.
zarekg
i.postimg.cc/GBknj6f7/IMG-3939.jpg

i.postimg.cc/rRsH7HhL/IMG-3935.jpg

ATX 90. godiste, kupljen 90. ili 91. nov. Skoro u fabrickom stanju, nije mnogo ni vozen. Originalni cilindar i karburator. Ovih dana usis i izduv uradjeni skoro na APN mere, zavrsicu i to kad ugrabim vremena. Davno ubacen Elko klip, komsija ga skratio na 46 mm sto se odmah osetilo u voznji, obzirom da ATX nije olicenje brzine i snage.

Fabricki auspuh se zapusio pa je "napravljen" Frankenstajn bez mog znanja. Izduvna cev, konus i do kraja cilindar, bez kontra konusa Shock. Probija usi a ide jedva bolje nego zapusen. Prosle nedelje sam preko noci na preporuku kupio ovaj Phantom jer sam morao da skinem stari "auspuh". On je tek posebna prica sto se tice montiranja i toga sta sve i kako ljudi prave i prodaju... Mada mi deluje da sam auspuh nije los. Ako uspes da ga montiras Sad.

U planu je zamena pogonskog lancanika. Imam davno kupljenu 12-icu, koja je trebala da ide posle povecanja snage koje nije uradjeno, pretpostavljam da je fabricki 11. Obzirom da su sada prosireni kanali i da ide osetno bolje, cisto da otac malo manje saltuje, da se bolje iskoristi "visak" snage, maksimalna brzina nije bitna.

Motor vec dosta godina ne vozim ja vec otac. Mnogo vise volim da vozim 2 tocka ali samo na nozni pogon Wink.

viktor1986
Cuvaj taj motor, bas je odlicnom stanju.

Tomostomos
Cista 10ka.

Nemanja
Motor je kao bombona.

zarekg
Kad bi vi znali koliko puta mi je doslo da ga izlupam macolom, isecem bruslicom, polijem benzinom i dignem u vazduh...
Koliko puta me samo sestra zvala da idem negde po gradu da ga upalim jer ona nije mogla...

Odgovorno tvrdim da u moju kucu nije usla gora tehnicka stvar od kada znam za sebe a nisam u cvetu mladosti. I sto je najgore, ni jedan majstor nije uspeo da ga dovede u red. Zato i kukam i zapitkujem tamo u onoj temi o karburatorima jer je verovatno on problem od prvog dana...

TOMOS
Ja sam zainteresovan da ga kupim i resim te problema.
i.postimg.cc/zyRCs4wC/20190601-154731-1.jpg

zarekg
Ja bih ga prodao jos pre 20 godina ali se otac zadnjih godinu-dve malo vise vozi sa njim nego sa kolima (penzioner) pa ne mogu zbog njega.
Ali imacu te u vidu ako resim Wink.

zarekg
Posle dosta vremena koje sam izgubio na karburator a nisam uspeo da monitram Dellorto 1412, bacio sam se na auspuh jer je trenutno vazniji. Duvao je i to dobro na spoju sa cilindrom, video sam i ranije u cemu je problem ali nisam imao vremena odmah da ga resim. Sto duva, nego duva na desnu nogu a obzirom na problem sa karburatorom duva i ulje.
U pitanju je "kvalitet" izrade doticnog auspuha koji po tome bez ikakvog srama moze da se podvede pod najgore Kineske proizvode. A inace je domaci.

Posto je ploica bila kriva, povukao var ocigledno, nije nalegala celom povrsinom na dihtung. Ovde se vidi kako izgleda posle dosta smirglanja. Nisam smeo da ostavim ovako jer je maii deo hvatao na desnoj strani pa sam terao skoro do kraja, sto se i isplatilo, dihtuje savrseno.

i.postimg.cc/XZ3w75qN/IMG-20190818-120735.jpg i.postimg.cc/w7mJX2sT/IMG-20190818-132153.jpg

Inace, nov auspuh nije bilo moguce namontirati nikako i ako je prodavac tvrdio da je napravljen samo da se usrafi,, da sve leze na rupu (ne znam samo od cega), da mu se niko nije zalio za ATX... Ne mogu da gresim dusu, pristao odmah da vrati novac ali onda sam opet bez auspuha ili da mi to "neko" sredi ako moze, kaze, odlican je auspuh... da razmislim, ne moram da zurim...

Onda smo ga ja i otac 2 popodneva krivili, natezali, uvijali dok nismo namestili da stoji kako stoji i opet drzac nije mogao da se usrafi (izduvna cev je totalno promasena u proizvodnji) pa sam ubacio plocicu od 3 cm da to prespojim.

Tomostomos
Trebao si uzeti lasera za auspuh...ipak po meni je bolji nego taj sto ga neko pravi svega par godina...sta te zeza oko dellorta?

zarekg
Ma auspuh sam kupio prakticno za pola sata, sta je bilo bilo je...

Kratka mi je sajla (ili dugacak buzir Smile)od ATX Bing karburatora za Dellorto 1412. Pisao sam to u onoj temi o karburatorima. Rekose mi da nadjem kraci uvodnik sajle u karburator a juce ga nisam nasao na par meste gde sam bio... Nasao sam jedan kratak ali je navoj na Dellortu sitnijeg koraka.

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,724)   DobriDiv DobriDiv (1,127)   andrija andrija (1,054)   Neso Neso (952)   Ludi Dzora Ludi Dzora (938)