Pregled Teme
 Odštampaj Temu
centriranje tockova
drasko
Izvinjavam se ako sam promasio temu,ali imam pitanje. Dali neko zna u okolini Beograda da neko dobro moze da mi centrira tockove sa zbicama na automatiku,nosio sam jednom uzeo pare i sad su jos gori. Pozdrav

Djordje
Nisi promasio temu al si promasio podforum. Ne mozes u podforumu Radionica URADI SAM traziti nekog da ti uradi centriranje tockova Smile

Al evo prebacio sam temu na sigurnije mjesto Smile

Inace to centriranje moze donekle valjda dobro da se odradi u kucnoj varijanti. Napravi se onaj ram veseli za tocak i imas dole jedan vrag koji prislanjas felgi polako okreces i gleda kolko gdje baca pa dotezes otpustas...ima toga milion klipova po jutubu pa proguglaj mozda ne bi bilo lose probat

drasko
ok. Hvala na prebacivanjuGrin

drasko
Dali je moguce da niko nezna da kvalitetno centrira tockove,koga sam god pitao niko nece da radiShock

007filip
ako neki serviser bicikala centrira tockove od bicikle moze i za moped

Desmo
Ima u bg jedan majstor, potražiću adresu i broj tel pa ću da postavim ovde.

Imaj na umu da se gvozdene felne teže centriraju od alu i ne mogu da se dovuku u "nulu" kao aluminijumski.

tuningfanatic
Aluminijumski liveni tockovi se ne centriraju nego balansiraju. Ako su pravi obruci i zbice, dobar majstor moze da dovede u nulu. Desava se da alu tocak bude toliko kriv da uopste ne moze da se izbalansira.

Jos jedna stvar koju ljudi cesto zanemare je guma, ponekad i nove gume mogu biti krive pa tocak trese.
IF YOU AINT MIXIN GAS YOU AINT KICKIN ASS!!!

Desmo
Draško priča o točkovima sa žicama niko nije spomenuo livene felne i balansiranje.

tuningfanatic
Trebao si napisati sa alu obrucem. Kako god, mislim da su svi tomosi sa celicnim obrucima.
IF YOU AINT MIXIN GAS YOU AINT KICKIN ASS!!!

drasko
Ajde desmo molim te, krivi su a bacaju ko ludi. Pitao sam najmanje 7-8 servisa za biciklove i niko neradi za motor. Kad vozim sve skakuce i cese mi u blatobranShock

andrija
Nisu svi ja imam jedan prednji sa alu obrucem
www.igreklik.com/slike/images/53693575033151988341.jpg

TOMOS
Idi na Usce kod Bozzara (bicikl servis). Nalazi se odmah pored Asterixa (Pizzeria). Meni je centrirao i za MZ-a tockove, doduse pre 22 godine, ali isti Covek i danas radi, tako da ce sigurno prihvatiti posao.
i.postimg.cc/zL94RQm0/20191130-225606.jpg
Nov 0 Km Tomos Automatic 1980

TOMOS
Evo, nadjoh ti i podatke:

BOZZARO -SZR
Servis i prodaja bicikli | NOVI BEOGRAD

Detaljne informacije za BOZZARO -SZR iz mesta NOVI BEOGRAD.
Naziv : BOZZARO -SZR
Adresa (ulica i broj): USCE BR6
Poštanski broj: 11070
Mesto: NOVI BEOGRAD
Telefon: 064/4134114
Web sajt:
E-mail:
i.postimg.cc/zL94RQm0/20191130-225606.jpg
Nov 0 Km Tomos Automatic 1980

tosonije2
@ drasko- Sto ne probas da iscentriras tockove sam? Nije neka umetnost veruj mi... ja se time bavim veoma dugo, jer je posao veoma lagan samo treba imati malo osecaja... Zadnje sto sam radio su tockovi za T14 koji restauriran, obruci su od DERBI sente, a zice od apn4 i t12 (18 i 19 cola) a glavcine od t14... I sve sam uspeo da uklopim i iscentriram, tako da mi tocak baca +/- 0,5mm...

potrebna ti je viljuska samo gde ces da stavis tocak, mozes je napraviti sam od cevi, a mozes i da kupis neku najjeftiniju pa je pricvrstis negde, ili jednostavno okreni moped naopacke, i zavrsice ti posao...

ima mnogo klipova na you tubu kako se centriraju tocko, ja cu reci u 2 recenice, ostalo moras da probas... stavis tocak (bez gume naravno) u viljusku i vrtis ga polako, jednom rukom a drugom problizavas polako flomaster neki, ili kredu i gledas koja strana ti se priblizava, na tom mestu pritezes zice koje vuku na suprotnu stranu... postupak ponavljas mnogo puta i radis sve finije i finije... na kraju proveravas tocak da ne baca gore dole, to se desava popustanjem po nekoliko zica tako da ravno merno na visoj strani popustis zice i za jednu i za drugu stranu a na suprotnom delu tocka zategnes zice...

Glupo je ja da pricam ovde, posao je veoma lagan, potreban je dvocifreni IQ da bi se skontalo, eventualno malo vise volje i truda... ni za jedan tocak ti nece trebati vise od jednog sata kad se malo uhodas...

jedina stvar koju trebas da provalis je jacina pritezanja zbica (zica), a to je ta jacina da ne budu pretegnute, jer mogu da popucaju, i da ne budu labave, jer ce ti se tocak ubrzo razlabaviti...

to je to otprilike, mozes se okusati u tom poslu a da nista ne sjebes, ako ti bas ne krene posao, uvek mozes naci majstora, jer ako si ti jos malo sjebao tocak, majstor nece znati, njemu je to sve isto minuta dva vise manje pritezanja...

e da, jos jedna stvar, ako bas gledas da nadjes majstora, vidi negde van bga, ako imas nekog negde, pa kad ides u to neko mesto poneses tockove i usput odradis posao, jer ce te ovde u bgu odrati ko macku, tipa 1000+ din po tocku, a posao realno vredi 200 din po tocku...

Desmo
069 288 06 09. Mile

drasko
hvala svima na informaciji

viktor1986
Kompletno rastavljanje i sastavljanje tockova, sa centriranjem, moze uraditi Dragan Zivic iz Smedereva ( 061 5652 982 ). par tockova je uradio za mene

Takodje, u Veterniku se moze uraditi centriranje tockova kod Jasmina( 063 761 999 8). nisam nikada centrirao tockove kod njega
To be determined!

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   Atila88 Atila88 (963)   BT80 BT80 (945)