Pregled Teme
 Odštampaj Temu
Hladjenje A3 cilindra i glave
007filip
Posto uvideh da na moj tori ne mogu da zguzim A35 cilindar i glavu gore nema mesta od rama a s desne strane od izduva koji je tik uz mali A3 cilindar zamislio sam ideju da medju rebra uglavim neke nosace i stavim sa leve i desne strane po jedan ventilator da duva na njih nasao sam sta mogu primeniti kao nosac komade koji se koriste u stolariji sa sirokim navojem za drvo koji su suplji i kroz njih je urezan masinski M6 navoj njih bi malo istupijao i naglavio izmedju rebara a na M6 srafove ventilatrcice na 5V koje bi napajao sa elektronike kojom napajam automat za migavce... kad odradim proJekat stavicu slike pa bas i da vidim kako ce se pokazati u praksi... sutra krecem da radim pa javljam utiske ako je neko nekada pokucao ovako nesto nek napise utiske razmisljao sam i o varijanti da mu napravim nekakve bocne usise pa cevkom usmerim na cilindar ali to bi radilo samo dok je motor u hodu a ovo bi radilo uvek samo je pitanje koliko je ventilator sposoban da izdrzi tu toplotu mada koda bi ventilatori dobro hladili ne bi se cilindar zagrevao do te mere da ugrozi motorcic ventilatora.

TOMOS
Podsecas na Copera, on je imao slicne ideje.
i.postimg.cc/zL94RQm0/20191130-225606.jpg

007filip
ili to ili da smrsam 20 kila

tuningfanatic
I sa ventilatorima ce se grejati do te mere da istopi plastiku ventilatora. Ako ih budes postavljao, napravi neki odstojnik da se ne dodiruju direktno sa cilindrom.
IF YOU AINT MIXIN GAS YOU AINT KICKIN ASS!!!

007filip
jasno bez toga nikako, cenim da je 1cm dovoljno

dumao sam i da uzmem neke aluminijumske hladnjake i nekakao njih pricvrstim za rebra

DobriDiv
stavi mu cilindar od t12 ...pashe sraf na sraf.... i nekako zbudzi kapu i ventilator od APN
APN 4H '75
A3 KLSG '87
15SL 1977.

007filip
previse komplikovano ako bi se bacio na menjanje uzeo bi a5 cilindar i obrusio rebra gde udaraju u ram i izduv

nego koliko se stepeni ugreje cilindar kad se usija bas onako dobro da pocne da se oseca gubitak snage motora ??

DobriDiv
onda najbolje obrusi rebra...a5 se bolje ladi...

A Airsal cilindar se jos bolje ladi... on bi ti bio naj i jos ima 70cc
APN 4H '75
A3 KLSG '87
15SL 1977.

TOMOS
Ako gubi snagu to je ozbiljno pregrevanje, mozda i vise od 200 stepeni.
Moj Automatic je potpuno ispravan. Temperatura motora merena u Prolecnim uslovima, oko 20 stepeni, nakon duze voznje po ravnom.
s20.postimg.cc/x6y9q7655/Image061.jpg

Raca
Daj mani se fuseraja,automatik leti ako se sve oke se greje,ali ne do te granice da kuva ili da puno gubi snagu,nista neces napraviti samo baciti vreme Smile

007filip
probao sam danas nema sanse da se u rebra od spialtera ista uglavi, jebiga greje se tori em mali tocak pa se vrti brze a hladi manje em guma debela ko u autu pa otezava obrtanje em ja skoro 90 kila...

DobriDiv
a da mu ubudzis samo glavu od kolibrija mnogo ce bolje da se ladi?
APN 4H '75
A3 KLSG '87
15SL 1977.

007filip
ako pase ta glava na a3 cilindar onda 'ocu

DobriDiv
Pase na svaki tomos koji nema kapu....

samo sto kad se stavi na a3 izgleda kao pecurka... Smile jer je dosta sira spolja od a 3 cilindra.... ali se zato bolje ladi jer su rebra veca puno
APN 4H '75
A3 KLSG '87
15SL 1977.

007filip
super onda lepo da znam da to moze pa cu nabasati negde na neku glavu valjda, ima li tu sanse da naidjem na neku obradjivanu prosirivanu ili nesto pa da ne pase slucajno ?? to bi mi bas bedak bio

e da i jel moze neko da mi napise dimenzije a35 glave da vidim mogu li da je uglavim a da mi ne udara u ram sa gornje strane

TOMOS
Nista neces dobiti zamenom samo glave, t.j. dobices, ali je to toliko zanemarljivo da nije vredno truda. Bolje ugradi cilindar i glavu, pa obradi rebra gde treba.

007filip
aj ondak posto ti imas obe varijante premerder mi za koliko je visi cilindar a35 u odnosu na a3 i koliko je siri u desno zbog izduva pa da premerim imam li mesta, plasim se da mi ne zapne na usisu posto vidim da je najvisa tacka a35 cilindra sam usis a ne rebra

TOMOS
Dodji do mene sa Torijem, pa meri.

vucko
mozda bi ovako nesto sa klipom mogao da uradis, meni se junior dosta manje greje od kako je to uradjeno.
vucko je prikačio/la sledeće:
Nije Vam dozvoljeno da vidite ono što je Član prikačio uz odgovor.

Djordje
Ideju je na forum donjeo clan Konstruktor ako se ne varam. ja prije po ghodine godinu nisam nikad u zivotu cuo za to. CVim je covjek objasnio kako se radi meni se ideja ucinila zanimljivom pa sam odmah testirao i nema sta radi sve fino.

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   BT80 BT80 (971)   Atila88 Atila88 (965)