Pregled Teme
 Odštampaj Temu
Saveti za kupovinu Tomosa
Totke
Najlepsi i najbolji tu se ne vredi polemistati Smile) Samo po osobce Smile Po meni je bt naj naj i pored e90 i ctx-a zavisi opet sta ko hoce Smile)) Dogovorite se sa svojim umom kolko hocete ulagati kolko placati za gorivo i tako kupite motor Smile Sve sto bolje ide bolje izgleda je dosta vise para ulaganja itd Smile tako se spremite Smile Ostalo je samo zelja a ona sve bira sve zaboravja itd Smile Bukvalno ako vam se nesto svidja manje cete mana videti jer ste prepaljeni Smile) Zato dobro osmisliti pregledati i platiti Smile
sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/527706_3120858558407_244764970_n.jpg

Damjan96
Ma ko sta voli nek izvoli, sto se mene tice ja bi kupio po jedan model od svakog tomosa cisto da uporedim, pa koji mi se posvidja ostavim.

mladen
@totke sigurno da sta je jace trosi vise . Sve koje poznajem uzimaju mesavinu iz freza , trimera ili bilo cega sta nadju u kuci da bise vozili . Kod mene to ide obrnuto moj motor je skoro uvek pun a otac stalno istoci kad mu ponestane za neki poso i kad pogledam nema corbe . a sto kazes da ce mo manje mana videti ako nam se nesto svidja to si upravu zato sam i otvorio ovu temu da ne bih napravio neku gresku. npr mene su do skoro ubedjivali da je atx jaci od bt-a sto mi je bilo cudno . Hvala svima slobodno izrazite svoje misljenje ili ako ste imali neki veci problem sa ovakvim motorima

mladen
http://www.polovn...os_bt_e90/
evo nasao sam neki sta mislite o ovom bt-u . po slikama kakav je ipak ste iskusniji

Desmo
Ja samo vidim da je ružan ko lopov, al opet - to su samo plastike

Nemanja
Imao sam priliku da probam drugovog ATX-a pre šest-sedam godina. To je bio ujedno drugi motor sa brzinama koji sam vozio. Kad pređeš sa automatika na njega, osetiš da ima više snage, da bolje povlači, da je udobniji, veći itd. Međutim, pošto nisam neki ljubitelj kros motora, nije mi odgovaralo to što je prilično visok, ali je neverovatno udoban i lak za vožnju. Kočnice su mu onako, ali u poređenju sa matikovim su ipak osetno bolje.
BT nisam nikad vozio, ali ne sumnjam da ide mnogo dobro. Iskreno, nikad mi se BT nije nešto preterano sviđao, jednostavno ne volim taj kockasti oblik iz 80-ih.
Taj BT sa slika izgleda OK, čini mi se da može lepo da se sredi.
Jednostavno, postaviš sebi pitanje za šta ti treba motor, i odgovor će doći sam koji motor da uzmeš.

Djordje
btw desmo zbog te slike sa avatara ces dobiti ban od mene Smile

mladen
bitno mi je sad kakvo je vase misljenje za ovaj motor . dali su ove maske na njemu od bta ili neceg drugog i da li je bolje ili gore po motor ako ima te maske
@nemanja mislis da nije lepo sredjen ovaj motor . sta bi po tebi jos trebalo da se uradi

tuningfanatic
Masina mu nije fabricka nego od elektronika. Mislim da tako ne moze da se registruje.
IF YOU AINT MIXIN GAS YOU AINT KICKIN ASS!!!

Desmo
bitno mi je sad kakvo je vase misljenje za ovaj motor .

Momak je ceo motor orfarbao u nijansu plave kojom se farbaju štale. Navodno tu boju muve zunzare najmanje podnose. To mi reče drugar koji studira veterinu. Opet kažem, boja plastike nije bitna ali da to liči na nešto trebaće dosta truda pod uslovom da mašina od elektronika može da se registruje uz plavi ram.

Djordje, 75 stepeni, nije 90 Smile

Nemanja

>mladen napisao:

@nemanja mislis da nije lepo sredjen ovaj motor . sta bi po tebi jos trebalo da se uradi

Trebalo bi prvo poskidati one seljačke tribale i nalepnicu REMUS. Zatim ga treba rastaviti i ofarbati u neku normalnu boju jer je ova postojeća najblaže rečeno, odvratna (Desmo je lepo rekao). Siva metalik, bela ili neka tamno crvena metalik u kombinaciji sa crnim felnama bi bila vrh.
Plastike jesu od njega, ako se ne varam ovo je model BT 50 N.
Naravno, sve ovo pod uslovom da može da se registruje sa E 90 mašinom. Ako ne, onda mrka kapa.

Djordje
"Djordje, 75 stepeni, nije 90"

2 stroke or no stroke

you are just going to be banned Pfft

junior

>Djordje napisao:

2 stroke or no stroke

Svi

mladen
@Desmo pa dobro barem musice nece usrati motor. mozda je zato i u toj boji . Grin
mislite da ne bi mogo da registrujem tako motor ?
@nemanja nikad mi ne bi palo na pamet da treba da se farba ali ove tvoje kombinacije nisu lose . mislim da bi mi za sve to trebal malo vise od 50 e oko sredjivanja tako da ovaj otpada posto ovaj ne bi da spusti cenu. Nadam se da ce za jedno mesec dana da iskoci neka dobra ponuda. ako nije problem daj te mi neki sajt ili mi pomognite na bilo koji nacin oko nalazenja neceg ovakvog

malitehnicar
http://www.polovn...mos_bt50s/
Svako dodatno ulaganje u TOMOS-a je velika greška. Nažalost, pogresiću opet Smile
Anlaser je za PICKE Grin

TOMOS
Da bi legalno vozio moped, moras imati 16 godina i AM kategoriju.
BT sa slike je BT 50 N sa motorom od elektronica. Nema nikakvih prepreka za uknjizenje i registraciju, pod uslovom da motor ima poreklo i vlasnika koji je voljan da potpise ugovor. Pod poreklom podrazumevam saobracajnu (ne od BT-a, nju svakako moras imati, vec od Elektronica sa kog je skinut motor) ili racun (ako je motor kupljen kao rezervni deo). Moguce (mada je malo verovatno) da je motor uknjizen.

CTX je tesko sranje, imao sam tri komada, svi novi iz radnje. Motor mu je dobar, ali zato ima gomilu sitnih mana (auspuh, rep, amortizer...)
i.postimg.cc/zL94RQm0/20191130-225606.jpg

mladen
@malialitehnicar hvala ali ipak trebaci mi mozda i vise od 100 e samo za put tako da ne verujem da se to isplati . ne zsta vi mislite o tome . cekacemo i druge jer se ja bas i ne razumem toliko u motore jedan posedujem samo 2 god

malitehnicar
moze aks-om da ti posalje Pfft
KOliko treba godina da bi se polagalo za automatika?
Svako dodatno ulaganje u TOMOS-a je velika greška. Nažalost, pogresiću opet Smile
Anlaser je za PICKE Grin

mladen

>malialitehnicar napisao:

moze aks-om da ti posalje Pfft
KOliko treba godina da bi se polagalo za automatika?

za psp ja mislim da treba 16 god po novom zakonu nekad je bilo 14

mladen
http://www.mojaut...T_1987_god naso jos jedan. mislim da treba skinuti nalepnicu sa prednje maske , a mozda i zameniti celu prednju masku ???

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   BT80 BT80 (1,027)   Atila88 Atila88 (976)