Pregled Teme
Tomos-Srbija.com » Moj TOMOS » Moj TOMOS
 Odštampaj Temu
Sprint A35
BokeY
evo i par slika masine Wink

s9.postimg.org/7j98y022z/IMAG0231.jpg s22.postimg.org/snbf35cy5/IMAG0232.jpg s23.postimg.org/cxsk8mxev/IMAG0267.jpg s22.postimg.org/59814ykel/IMAG0266.jpg

ne znam koje je godiste jer su devojci (inace je motor njen) pre par godina ukrali torbicu sa svim licnim dokumentima, izmedju ostalog i saobracajnu od motora ali mislim da je 2004. ili 2005 godiste. znam samo da nije vozen poslednjih 7 godina, da je presao nesto vise od 1000 km i da je za 7 godina upaljen jednom ili dva puta, cisto da poradi malo.

ja sam sad resio da ga ponovo aktiviram jer prvo greota je prodavati ga sad ni za kakve pare a on je maltene nov, a drugo, zao me da stoji u garazi, skuplja prasinu i propada bezveze.

Nemanja
Lep je, nema šta. Koliko vidim, fali mu jedno dobro pranje i poliranje i biće kao nov.

Fanste
Lep automatikSmile

Desmo
Odlična mašina, vidi se da je fabrikana!

AutomaticA3MS
Dobar!
1983 Tomos APN/BT 6
1989 Tomos CTX 80
1998/ Tomos A35 Sprint
2007 Gilera Runner 50SP

BokeY

>Nemanja napisao:

Lep je, nema šta. Koliko vidim, fali mu jedno dobro pranje i poliranje i biće kao nov.

i pumpanje guma Grin

a fabrikant jeste, vozila ga devojka dok je bila u srednjoj skoli vikendom kad je odlazila kuci u selo i za vreme letnjih raspusta. ali eto koliko je vozen, celih 1025 km za 2 godine i onda je parkiran u garazu i 7 godina nije video sunce maltene, sve do sad kad sam se ja zaintresovao za njega.

BokeY
Evo mene posle dugo vremena. Od mog poslednjeg javljanja, zbog nekih licnih sto obaveza sto problema, motorce je nastavilo da skuplja prasinu u garazi i ceka neko lepse vreme pa je to sve skupa iznosilo oko 10 godina stajanja.

Na njegovu a i moju srecu lepse vreme je doslo, automatik je u funkciji od pre mesec dana. Ociscen, podmazan, opran i radi kao sat a ja koristim svaki slobodan minut kako bih ga vozio. Kolo

Zoran1968
ČestitamSmile, odnekle mi poznata ta priča sa stajanjem.Wink
s18.postimg.org/5p69pvaxh/10518708_863846400301396_7546112856622335896_n.jpg

BokeY
Ja sam inace perfekcionista, da ne kazem picajzla pa sa tim u vezi trebalo bi srediti jos par sitnica.

Recimo imam problem sa svetlom, tacnije kratko svetlo ne radi. Pokusao sam zamenom sijalice ali nije dalo pozitivne rezultate. Primetio sam kada sam skidao sve to da od 4 konektora-buksne na faru u funkciji su samo 3, zica za poziciono svetlo ne postoji. Da li tako treba ili su to nesto skrtarili u proizvodnji ne znam, ali znam sigurno da niko nikad nista nije prepravljao na motoru i da je sve u fabrickom stanju. U svakom slucaju, pokusao sam zamenom mesta buksnama u svim kombinacijama i svaki put nisam dobijao kratko svetlo vec radi samo dugo (a znam da je dugo jer svetli plavi indikator na insrrument tabli) a kada prebacim na kratko sijalica se samo ugusi i tinja, kao kad na kolima postoji problem sa masom.

Postoji malo grublji rad u leru, cuje se lupanje, verovatno iz menjaca. U voznji se taj zvuk gubi, lepo prebacuje brzine, lepo vuce, sve je u najboljem redu. Pokusacu sa zamenom ulja pa cemo videti. S kim god sam pricao kaze da je to normalno i da nije nista strasno ali meni smeta. Smile

I ono sto mi najvise smeta i sto planiram da promenim jeste to sto nemam neku korpu-prtljaznik ili kako se vec zove da napakujem stvari jer cesto koristim moped za do prodavnice po potrepstine i cesto moram da nosim ranac na ledjima jer ne trpim da mi nesto visi na i oko rucica. Ako neko zna gde bih to mogao da kupim, neka pise.

I to bi bilo to u sustini. Slike cu postaviti za neki dan kad ga budem uslikao. Cool

Nemanja
Što se tiče lupanja, verovatno su lamele prve brzine dobile luft pa lupaju u leru. Ne verujem da je za 1000 km prolupala radilica. To nije ništa strašno, proveri da li imaš dovoljno ulja u mašini i ako budeš menjao sipaj samo mineralno ATF tip A sufiks A, sa njim automatik najlepše šalta. Proizvođač je nebitan, samo da je ta specifikacija.
Takođe, povedi računa kad budeš menjao ulje da sipaš previše, nego kad procuri na bočnom šrafu, tad ima dovoljno.
Oko svetla ti ne mogu pomoći, ali proveri masu, mislim da je u njoj problem.
Paktreger možeš relativno jeftino naći u oglasima, svaki ti pasuje samo da je od automatika. Preporučujem ti da nađeš onakav kakav ja imam na mom A3 SL-u, on je prilično jak i može da izdrži ugradnju manjeg kofera bez problema. Smile

BokeY
1102 km ima trenutno Grin Ma kakvi prolupala radilica, jos nije ni razradjen posteno. Pali na pola kurble, radi kao sat, mnogo zdravo radi, zdrav zvuk, vuce i vise nego dobro, uspone savladava bez vecih muka uglavnom u drugoj brzini a ja uopste nisam lak. Razanj Jedino sto to malo cuka u leru, mada sam primetio da se cukanje smanjuje kada se motor ugreje tako da verovatno samo ulje treba da se promeni i sipa sveze jer kada je osposobljavan za rad ulje je samo doliveno koliko je falilo.

Hvala na savetima. Respekt

Kide
Proveri kontakte na instalacijama,vrlo moguće ja da je negde oksidiralo zbog dugog stajanja pa zato nemaš kratko svetlo.Inače Matik je super maltene nevožen Smile Paktreger možeš da biraš koji ćeš kao što kaže Nemanja. http://www.kupuje...=103226053
s29.postimg.org/rgziiuler/DSC06574.jpg

BokeY
Da, bas sam sinoc gledao ove oglase. Verovatno cu da narucim ovih dana.

A sto se kontakta tice, na faru nisu oksidiarali jer sam to skidao pa zbog toga znam, cak stavise izgledaju kao novi. Moguce da su oksidirali na drugom kraju ali to nisam rasturao. Mada, ne znam kako je resena instalacija ali pretpostavljam da nemaju svi potrosaci posebnu masu. Da je do mase pretpostavljam da ne bih imao nista od sijalica a ovako sve radi osim kratkog svetla.

Nego dobro, u sustini uvece se ne vozim tako da mi je to sad manje bitno, radije slobodno vreme trosim vozeci ga nego da ga rasturam. Grin Bitno je da imam bar dugo svetlo koje radi, za ne daj Boze.

BokeY
evo i par svezih slicica. ja i moj komsija koristimo svaki slobodan dan za voznju Tomosa Smile
s21.postimg.org/x9rnk0n1f/20170611_195936.jpg s29.postimg.org/pd7yfsiab/20170604_122816.jpg s8.postimg.org/4kypxidep/20170604_122838a.jpg s7.postimg.org/3nuv4d5dj/20170604_122738a.jpg s12.postimg.org/olpn3k249/20170523_152856.jpg

BokeY
Pozdrav ljudi. Evo mene samo da se javim. Matik se vozi punom parom, do sada se nije ni zakasljao (da kucnem u drvo) a kamoli da sam imao nekih problema. Nisam ga slikao jer je malo prljav ali planiram da ga oglancam sutra a za vikend planiram jedno mini (za mene je mini ali za motor nisam siguran) putovanje od 60-70 km. Grin Paktreger jos nisam narucio jer mi, pravo da vam kazem, do sada nije bio prekopotreban pa sam izgurao i bez njega.

Elem, hteo sam i da pitam jedno pitanje. Opasno mi smeta sto nemam orijentaciju oko sebe dok vozim pa sam hteo da narucim retrovizor ali nisam nasao nigde kako izgleda original za ovaj model. Da li je neko upucen kakav bi trebao da kupim i da li bi recimo mogao da se upakuje ovaj retrovizor kao sto komsija ima na njegovom apn-u? (vidi se na slikama iznad)

Tomostomos
Moze sigurno...kod nas u Sapcu u tomos radnji imaju lepi da se kupe ja ih imam na mom apn...tajvanske su proizvodnje i do sad najbolji sto sam imao...450 din je jedan u radnji...

Kide
Evo imaš ove za 450 din. par,sa poštrinom bi te izašli na oko 700 dinara.ja ih imao nekoliko godina na matiku i jako dobra je vidljivost.

BokeY
Hvala na informacijama.

>Kide napisao:

Evo imaš ove za 450 din.

Koje ove? Smile Mislis na ove kao sto ima moj komsija na apn-u ili si zaboravio da ostavis neki link u poruci? Ako je ovo prvo u pitanju, video sam na KP da se prodaju za 400-450 din nego nisam smeo da porucim dok mi neko od vas strucnijih ne potvrdi da je to to. Vaistinu

Kide

>BokeY napisao:

Hvala na informacijama.

>Kide napisao:

Evo imaš ove za 450 din.

Koje ove? Smile Mislis na ove kao sto ima moj komsija na apn-u ili si zaboravio da ostavis neki link u poruci? Ako je ovo prvo u pitanju, video sam na KP da se prodaju za 400-450 din nego nisam smeo da porucim dok mi neko od vas strucnijih ne potvrdi da je to to. Vaistinu
Uhhh,izvini,evo ovi retrovizori Wink http://www.kupuje...=141987000 Ovi crni,imaju i slični sa niklovanim štapovima bez tih gumenih maski za šrafove ali su malo manja sama ogledala i malo lošija vidljivost.Inače jako lepo izgledaju na matiku i jedni i drugi i godinama sam koristio te crne do saobraćajke pa ih zamenio sa tim drugim sa niklovanim štapovima.Bolji crni,lepši niklovani. s26.postimg.org/dewvpj295/DSC06896.jpg s26.postimg.org/uypgl7w2x/IMG_20170628_200423.jpg Ja sam iskoristio gume sa crnih za ove sa niklovanim štapovima Wink

Nemanja
Ja na mom SL-u imam ovaj tajvanski i mogu reći da je golo go***. Malo-malo pa se odvrne sam od sebe, iako sam ga osigurao sa sigurnosnom maticom i konjski stegao. Jednostavno, loš navoj, pa proklizava.

s3.postimg.org/8lat2c25r/WP_20170422_10_01_11_Pro_1.jpg

Plus, staklo je nekako čudno zakrivljeno, nekako ka unutra pa imam izuzetno loš pregled iza sebe.
Bolje kupi nešto kvalitetnije. I ja jurim neki lepši i kvalitetniji da uzmem.

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Zoran1968 Zoran1968 (2,348)   Nemanja Nemanja (1,723)   DobriDiv DobriDiv (1,213)   Neso Neso (1,164)   andrija andrija (1,153)