Pregled Teme
 Odštampaj Temu
Sta ste danas korisno ucinili za svoj Tomos
Neso
Evo lepe teme. Kada budete nesto radili na svom tomosu ovde mozete da napisete. Recimo nesto ste popravljali, stelovali, cistili, farbali, prali... Neka ovo bude jedna vrsta raporta, kalendara.
s22.postimg.cc/fmhj3ohgd/IMG_0001.jpg

Nemanja
Aj ja prvi:
Skinuo viljusku sa motora, pritom pogubio par kuglica, osekao brusilicom gornji nosac blatobrana (posto ga je neki genije zavario za amortizer), probao da ispoliram prednji blatobran sa masinom za poliranje (i uspeo), i sve delove popakovao jer cu najverovatnije sutra da ih farbam.

AutomaticA3MS
Ja sam danas oprao svoj motor i natočio goriva(3L), a jučer sam popravljao zadnje svijetlo i stavio novu sajlu prednje kočnice
1983 Tomos APN/BT 6
1989 Tomos CTX 80
1998/ Tomos A35 Sprint
2007 Gilera Runner 50SP

Milos
Ja ga rasturio celog u delove Sad , a ram kod druga na poliranje... Smile

TOMOS
Upalio plavog A3ML-a, odradio par minuta u mestu i vracen u garazu (nema sta da se radi).
i.postimg.cc/zL94RQm0/20191130-225606.jpg

Totke
Ja sad idem kod strugara da mi pravi navoje i brezone za cilindar neki mesar je sve pretegao i izjebao blok sad ce to da se resava tako da se reze novi navoj veci vrv 9mm kolko ulazi u blok a ostali deo brezona sto ide kroz cilindar ide 7 mm kao i inace. Onda treba glava da se izravna nove rucke od nekog skutera sam uzeo pa sad to sve treba da se priveze. Eto to je danasnji plan.
sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/527706_3120858558407_244764970_n.jpg

apn rider

>Neso napisao:

Evo lepe teme. Kada budete nesto radili na svom tomosu ovde mozete da napisete. Recimo nesto ste popravljali, stelovali, cistili, farbali, prali... Neka ovo bude jedna vrsta raporta, kalendara.
Мора бити лепа кад сам је започео на старом томос форуму.Vid budale

feniks
Zamenio frikcione ploce (lamele),iglicasti lezaj kvacila,stavio novi ekser.

Totke
Rastavio masinu u delove,stavio drugu radilicu zamenuo lezajeve i simeringe zaklopio i sad ceka cilindar i klip Smile

ddeejjaann
konacno sam oprao apenca Smile
Vozim apenca,al' jebem redovno

007filip
ja sam montirao nazad kofer i na njega zadnju poziciju

napravio sam elektroniku i ugradio 1W led-ove u migavce za juga (sisice) izbusio rupe za njih samo jos da to sve ugradim u moped kad nadjem vremena za rasklapanje i provlacenje kablova... hocu sve da uradim ljudski i kako valja a ne "samo kolko da proradi" i teraj

andrija
Dobio je Generalno pranje i ciscenje karburatora,auspuha, novu stifnu za kvacilo novo ulje i 4L goriva al sad mi ga zao da ga vozim po blatu ovako cistog nego ga samo po garazi vozim u krug kolko samo da ga upalim Kupanje

feniks
Montirao migavce u homemade reziji.
Dve kineske baterijske lampe sa po pet dioda i sopstvenim napajanjem. Stavljene u kuciste migavaca.
Malo zice i dvostepeni prekidac ventilatora kabine (Lada).

DobriDiv
Menjao stapove na prednjoj vili ATM-a:

APN 4H '75
A3 KLSG '87
15SL 1977.

SFRJ1943
Ja sam na mom A3 ML podmazao noseće vijke ublaživača zadnjeg točka (samo onaj deo vijka za koji se hvata ublaživač), ležajnu čauru zadnjih vila, klizne cevi prednje viljuške, šolje i kuglice upravljača.
Onda sam stegao vijke (po navodilu) prenjih štapova na 35 Nm, ukrasnu maticu upravljača francuskim ključem po osećaju, maticu vijka čaure zadnjih vila na 35 Nm, vijke zadnjih ublaživača na 25 Nm, nacentrirao zadnji točak i stegao matice osovina prednjeg i zadnjeg točka, svaku na 32 Nm. Za podmazivanje sam koristio INA LIS 2 tovatnu mast.
Pošto je bio na rezervi, kupio sam u kanister 4,00 L Evro Premijuma i to dobro kod kuće smućkao sa 100 ml (2,5 %) Mobil 1 Racing 2T fully sintetic. Natočio gorivo i otišao do druga, preko Drine u Bosnu.

Totke
Lepo je videti da neko tako pazi Tomosa ali je to retkost Smile Svaka cast skidam kapu Smile

SFRJ1943
Hvala. Što se bolje održava, duže će trajati bez ozbiljnijih popravki i bolje će služiti...

007filip
ja sam danas namontirao zadnji amortizer sa novim silen-blokom stari se pokidao bio nacisto cak je i prsten u koji ide napukao al sad je sve to lepo zavareno i ojacano

AutomaticA3MS
Oprao ga. Sjaji se ko pasja kesa. Još jednom veliko pranje prije moto susreta.
1983 Tomos APN/BT 6
1989 Tomos CTX 80
1998/ Tomos A35 Sprint
2007 Gilera Runner 50SP

007filip
bila bi fora da odem ja sa torijem na moto susret Smile

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   BT80 BT80 (1,005)   Atila88 Atila88 (967)