Pregled Teme
 Odštampaj Temu
Sta ste danas korisno ucinili za svoj Tomos
BSmatic
Smile 'oce to...Ja moram da zatvaram gorivo uvek jer curka govno od encarwija.
Danas je dobio novu svecicu i neku standardnu diznu za bullshit karburatore bez oznake (nema vise 50 za matika Sad ). Cini se da je zahvalan. Lepo je isao danas Smile

Stefikus
Ja mozda sad i ne moram jer je crevce bilo labavo pa sam stegao obmotao tanku zisu (onu u koturima, ne znam kako se zove) i stegao cvik canglama pa vise ne curi ali ipak zatvaram slavinu svaki put kad gasim motor.

BSmatic
Sto je sigurno-sigurno je. Kad jednog dana propisa na rezervoar, prekrstis se , popijes pivo i priredis pomorsku sahranu u velikom backom...

Stefikus
Ne shvatam, nije mi curilo na rezervoaru, sto dokazuje da od tad kad zatvaram slavinu i od onog sa zicom ne curi, a ima jedno mesec dana od tad.

BSmatic
Rekoh "kad jednog dana". Znaci dok se regulise na slavini sipaj i vozi, a kad konacno dotraje (posle jos par decenija nadajmo se) i procuri - bum bidi baj baj Smile

mladen03
Ja sam danas za svoj Tomos dovoljno ucinio - isao sam da ga pogledam. Jos nije u mojim rukama, ali vec od sutra, kako stvari stoje, bice Smile
SLOW VEHICLE

Stefikus
Aha, nisam te shvatio.

Nakrpimo nabudzimo parce lima ili necega pa navarimo i ofarbamo pa kako god. Grin

Neso
Evo da napisem i ja sta sam uradio:ubacio sam novu sjelicu u far,stavio novu oprugu kod gurble(sada vraca),ubacio plavu led diodu u km/h,i popravio instalaciu.Ostalo je da se kupi gume za fazastere,gume za ruzke i gumu za gurbl,to bi bilo to
s22.postimg.cc/fmhj3ohgd/IMG_0001.jpg

mladen03

>mladen03 napisao:

Ja sam danas za svoj Tomos dovoljno ucinio - isao sam da ga pogledam. Jos nije u mojim rukama, ali vec od sutra, kako stvari stoje, bice Smile

Sto reko to i ucinio Wink
SLOW VEHICLE

Nemanja
Jel stigao? Aj neka je sa srećom! Smile

Stefikus
Evo nesto zapravo korisno - uzeo sam crni retrovizor okrugli i montirao ga sa leve strane naravno, i stihl ulje crveno 135 dinara 100 ml. Jos nisam sipao, cekam da potrosi onaj obican dvotaktol kojemu je cena 160 ali za 0.5 litre. Kad to potrosi ide lepo ulje da ga pocastim. Dodje mi da ispraznim ovaj benzin sto imamo u neki kanister ili flase pa da odma ulijem ovo novo. Grin

Mozda cu uzeti i crni paktreger danas, ali zavisi da li ce ga imati za mene posto mi je matik 3m sto znaci da ima duzi sic od ovih a3ml. I da li ce ga imati u crnoj boji posto mi je svaki deo fabricki niklovan prefarban u crno tako da je motor crno-zelen a nikl bi bio fuj.

i.postimg.cc/tJgDBF0c/t1.jpgi.postimg.cc/c42TcKFD/t2.jpg

Nista o paktregeru, imaju za one novije od '82 i za apene. A neka, ionako mi tomos nije "teretni" za vece terete, dzakove itd. sluze kola.

mladen03

>Nemanja napisao:

Jel stigao? Aj neka je sa srećom! Smile

Stigao, nego sta! Hvala Wink
Nemanja, moj je bas '82. godiste, a bas sam razmisljao o tom paktregeru. Kako da znam dal imam duzi sic ili kraci?!
SLOW VEHICLE

Neso
ako imas kutiju za alt ispod onda imas kraci

mladen03
onda je kraci Harmonika
SLOW VEHICLE

BSmatic
Kupio mu kinesku sajlu za zakljucavanje (znam da svi ganciji nose makaze al kad je leto teze je za sakriti pod majicu) i zamenio semering i kosuljicu (da bih video da curka i na samoj osovini kurbleSad ) sta ces. Dobio je nesto.

Stefikus
Ja imam dve sajle cime cu ga uvek zakljucavati, deblja za nesto ubetonirano i tanja za zadnju gumu da ako odsece napred ne moze da ga gura ili vozi. Bas se toliko nakaniti na tomos nece.

mladen03
A joj, seku sve sa klestama za armaturu. Ta tvoja druga sajla ce mu oduzeti jos citave 3 sekunde vremena. Sve je to kratkog veka. Ovo je prilicno ozbiljna tema i zasluzuje poseban naslov, ako vec ne postoji...
SLOW VEHICLE

Neso
bolje otvorite temu zastita od kradje pa da tamo pisemo,ja imam par pitanja

Fanste
Ja sam danas mom automatiku kupio svecicu(zasluzio je,celu sezonu sam ga vozio sa svecicom koja samara),ocistio auspuh,ocistio karburator i jos samo da mu namestim tu rucku gasa da bolje klizi.Wink

BT80
Danas napravio krug s BT-om od oko 10km,opro ga,prebriso,parkiro u garazu i pokrio najlonskim prekrivacem Grin

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   BT80 BT80 (997)   Atila88 Atila88 (965)