Pregled Teme
 Odštampaj Temu
Sta ste danas korisno ucinili za svoj Tomos
007filip
ja sam zadnjih par nedelja suma sumarum da ne pisem jedno po jedno:

- oprao alkoholom paljenje, zamenio sve okaste buksne koje idu na kondenzator i izolovao, stavio nove platine iz motobike imaju logo iskra i deluju kvalitetnije od tajvanskih, nastelovao sublerom i radi iz prve Cool a prvi put sam uzeo da radim takav poduhvat zbilja nije tesko

- stavio tockove od tori cross plastificirane u neku zlatno-bronza boju Pfft i kod varioca produzio nogare za 3cm

- napravio nosac za sediste od Puch Pony Express i stavio ga na moped, bas prija i nema vise kad se zavrti motor onog osecaja kao da sam na struju (da ne kazem na vibrator) seo (no gay)

Stefikus
Cu kao da sam na vibrator seo HEIAHEIUEHIAUEHIAHIUAEHIAHEI- a rekao si struju nista onda.

Fino inace i ja volim meksa sedista a ne kao na kamenu da sedis.

BSmatic
Dobro kvacilo i Brkin menjac brzina...milina i1188.photobucket.com/albums/z414/BSmatic/tomos11_zps5f2648c7.gif

Neso
BSmatic de nadje tog smailija
s22.postimg.cc/fmhj3ohgd/IMG_0001.jpg

BSmatic

>Neso napisao:

BSmatic de nadje tog smailija

Nisam nasao pa morao da napravim Smile

Neso
mozes napraviti jos nekih smailija pa da moderatori ubace u ove nase da ih bude viseGrin
s22.postimg.cc/fmhj3ohgd/IMG_0001.jpg

BSmatic
Naravno, samo mi moraju reci koji format im pase.

apn rider
Монтирао нову задњу гуму на мотор, убацио нове металне вентиле на оба точка који су квалитетнији, а старе гумене бацио. Заменио уље, и вратио стари оригинални ауспух. Ласер ауспух очистио изнутра од уља, наливао пар пута бензином и палио. Ногар продужио за 3-4 цм јер се стари истрошио, и тд..
Данас сам био сyебао навој кад сам завртао шраф уља па сам урезао већи сада је шири шраф. И пошто нисам имао бакарну платну ставио сам месингану.

viktor1986
Ja sam inace malo smirglao jedno deklu paljenja od T14-M i kapu cilindra. Mislio sam da ispoliram obe dekle ali sam malo zastao da razmislim bolje, mozda ih ofarbam na prolece ili leto. Sama dekla paljenja je bila malo ostecena, bila je udubljena na jednom mestu koje je licilo kao da je neko srafcigerom namerno pravio neki kanal. Srecom, uspeo sam da izvucen to udubljenje koje se ne primecuje sada.

Sa cime se Vi zanimate?

i.postimg.cc/VJGm6zq8/Dekla-T14-M.jpg

To be determined!

BT80
Ovih dana iskljucivo jedenje i pijenje Kreza
Nabavio sam ovaj doboš sa gumenim ublaživačem, probaću pripasat na ctx obruč, takodje i ako nadjem odgovarajuće špajne(žice,žbice). Veličina je e90 doboša Smile
i.postimg.cc/dLSdYPrM/IMG-20210110-193758.jpg

i.postimg.cc/qz7nSMtX/IMG-20210110-193810.jpg

i.postimg.cc/dhkCQHjh/IMG-20210110-193855.jpg

i.postimg.cc/HjzX67Lk/IMG-20210110-193903.jpg

viktor1986
Ti bas volis da stavljas delove od raznih motora na Tomos sasiju?!
To be determined!

BT80
Ne volim, nego ga radim da bude pouzdaniji ili izdrzljiviji ili jači, opste poznato je da ctx tocak nema gumeni ublazivac i to uzrokuje pucanje biraca, kajle, dobijanje povecanog zazora na malom lancaniku...

viktor1986
Ako ti se to isplati i imas volje samo napred. Meni se ne svidja to skrnavljenje Tomos-a. Ranije sam gledao kako da ga nabudzim da ide koji kilometar brze ali to me sada ne zanima, sto pribliznije originalu ili original.
To be determined!

BT80
A znam u pravu si i otac mi to govori i vodi borbu sa mnom oko toga, ne smijem mu ni izlozit planove Smeh
Ali fabricki mi je bas nejak, cak slabiji od apn 6 a ram teži, kad vec nije ni masina fabricka, onda te detalje pojacavam...

Norvin
To je zadnji točak od Zundapp-a 50, verovatno od modela 50 SS . Mislim da je doboš 125 mm a točak 17 " Cool

BT80
Dobos je 150mm, a točak jeste 17inc.

viktor1986
Odneo sam dva dobosa prednjeg tocka T15/E90 na obradu kocione povrsine. Imao sam dva dobosa koji stoje, pa rekoh da uradim nesto preko zime! Kad bude lepo vreme onda sledi peskiranje pa cemo videti sta dalje, da li farbanje ili poliranje.
To be determined!

BT80
Mozes li izmjerit unutrasnji precnik doboša od t15 ili ako znas napamet? Da uporedim sa ovim.

viktor1986
Unutrasnji precnik je 140mm.
To be determined!

BT80
Hvala!

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   BT80 BT80 (997)   Atila88 Atila88 (965)