Pregled Teme
Tomos-Srbija.com » Oglasnik » Prodajem
 Odštampaj Temu
Ko je sa kime trgovao i kako je prosao...
malitehnicar
Trgovao sam sa brkinom.
Nije mi poslao osovinu koja se nalazila na slici i na poklopcu dobosa su bila polomljna mala alu rebra i stavljen lim.Korman od automatika ima malo rdje(prihvatljivo)ali je zato ostecen kod rucki.
Karburator je bio ok.
Svako dodatno ulaganje u TOMOS-a je velika greška. Nažalost, pogresiću opet Smile
Anlaser je za PICKE Grin

brkin
aj da i mene neko oblati....... ja i dalje neznam na koji lim mislis......
volan je u ekstra stanju,stvarno neznam sta ti se nesvidja i koje ostecenje? molim slike
ako si mi prijatelj,ne razgovaraj samnom-ZIVOTA
autolimarska radnja
"BOB MARLEY"
varimo i nedeljom

brkin
ostecenja do kese.....
taj lim je fabricki prve serije t15 ,e90 i mislim na sprint elektonik
tackice na volanu ti prekriva rucka,
sto se sredine tice nadam se da znas da su to fabricke "brazde" da bolje uhvati za stipaljku ili si sliko tu piknicu korozije,ako si sliko piknicu alal ti metla.....

nemam reci meni je ovo smesno,u zivotu se nebi brukao pa stavljo te gluposti kao reklamaciju...ovo za volan pogotovo ako si toliki perfekcionista onda si trebo da se ispruzis za 10-15e pa kupis novi volan a ne da trazis polovni i jos da se cenkas za 5e,
sa dosta clanova ovog foruma kao i hrvatskog riders foruma sam trgovao niko nikad nije imo ni najmanju reklamaciju,dosta clanova me licno poznaje i bili su kod mene kad traze neki deo ako imam(imam uvek ) uvek kazem uzmi i nosi......

do sad sam trgovao sa
atozz
konstruktor
aca tomos
altafino
nikola apn6
filip-tomos
petko
braca gajic
pajser9
phenom
leon
i jos mnogo mnogo drugih koliko se secam uvek svi zadovoljni
itd itd
nevolim kad neko glumi nesto sto nije pa mora bit malo duzi odgovor...

jedan dobronameran savet
uvati ti brate neku udaraljku (ako nemas poslat cu ti par komada,jos i kusur vrate)pa se dobro istresi(sto bi se reklo napuni je do cepa Grin) pa ce ti biti lakse Pfft

hvala i do citanja ode da jedem SarmaSarma
autolimarska radnja
"BOB MARLEY"
varimo i nedeljom

malitehnicar
[quote]malialitehnicar napisao:

Za lim na dobosu stvarno nisam znao da je fabricki i za to se izvinjavam.Na volanu ne pricam o brazdama,nego o ostecenju,ali nema veze.Moje je pravo da se cenkam,ja sam tebi ponudio cenu,a ri pristao.A to da li cu ja da kupujem polovan ili nov deo te apsolutno ne interesuje.Uzeo sam tri dela od tebe i ponudio sam ti 5e manje,pa sta?
Svako dodatno ulaganje u TOMOS-a je velika greška. Nažalost, pogresiću opet Smile
Anlaser je za PICKE Grin

tosonije2
@ Nemus, ajde da zajebavamo doticnog tomos fana, imam njegovu pravu adresu, cim je vratio posiljku, morao je da da pravu adresu... Pa da se mi malo nasalimo sa njim... hahahahhaha

nikola apn-6
Ovo je smesno, ako sam sa nekim clanom dobro trgovao onda je to sa Brkinom, i to ne za male sume novca i za male kolicine delova, dosta cesto smo trgovali, nemogu nabrojati koliko mi je puta izasao u susret sa delovima i savetima kad mi je trebalo. I danas smo trgovali, kupio je od mene delova za lepu cifru, i mislim da nije uredu da se prebijate oko sitnica. Verujem da je cena bila korektna za to "stanje".

DejanM
+ za Acu (TOMOS)

Nesa BG
Raca +1

Ludi Dzora
Veliki + za brkina. Sve je kako je covek rekao i opisao.

Ali zato veliki - za AKS, i mislim da je poslednji put da preko njih nesto radim... Kad mi je brkin poslao paket, zvao me i pitam ga kolika je postarina, kaze 270+60, koliko i jeste. Dodje danas kurir, ja nisam bio kuci a kad sam dosao, vidim stigao paket, samo sto na onom nalogu pise samo otkup koliki je i ispod 360+60, i njegov br. telefona. Ni ko salje ni kome je poslato. Kaze mi keva, rekao da ga nazoves ako nesto ne valja. Uzmem ja lepo tel. i zovnem centar u ZR. I kazem onom covi sta se desava, trazi mi broj posiljke, a taj nalog iscepan tu u cosku gde je bar kod. Prodje par minuta i zove kurir i pocne da se izvinjavca kako je on "pogresio" i kao ce doci da vrati 90 din. E doces, jeb'lo te sve zivo i mrtvo... Pogresilio dete, originalni nalog zadrzao, onaj na kome pise i ko salje i kome je poslato i na kome ne pise hemijskom nego je kopija, a uzeo jedan cist i samo hemiskom nazvrljao postarinu, da malo sebi stavi u dzep... Aj da je prvi put, nego vec par puta po 100 din. Nije neka cifra ali za vec nekih 10-ak puta eto moje dnevnice, pa ne idem ja na posao jedan dan u mesecu samo za njega, mater mu... I sta mislite koliko on to puta na dan uradi, pa gde prodje prodje... E tako, pripazite malo na njih, ali vam ne preporucujem saradnju nikako. Brkin, ako budemo opet trgovali moracemo nekim drugim ako ti pase... Wink

brkin
sutra cu da slikam original papir,uredno cuvam od svake trgovine Grin,ja sa ovim mojim kuririma nemam problema,samo cimnem nemoram ni zvati,nisam imo problema(osim dve posiljke zagubljene pre par godina,stara garnitura vozaca)

meni oni najvise odgovaraju,bex nevolim to su tek lopine,postom nemogu poslati(nekad imam utisak da sluzbenice u posti muzevi ne jebu pa nas one jebu u zdrav mozak te nije dobro zapakovano,te mala kutija te velika kutija al se sve zavrsavalo da nemogu poslati namaju nekog papira)

ma resit cemo nekako slanje,da sam znao mogo sam ti ja doneti deklu,iso sam u kikindu u utorak
autolimarska radnja
"BOB MARLEY"
varimo i nedeljom

verano
Ja sa Bex-om nikakvih problema imao nisam,lepo pozovem njihov centar izdiktiram im ko salje i ko je primalac cenu kazes i koliko je posiljka teska i eto kurira najdalje do 14:50 da preuzme posiljku.Kada vraca novac to vrati u urednoj njihovoj koverti,sto znaci da kuriri rade samo kurirski posao,sto znaci on naplati kada donese paket na odrediste ali na kraju smene vrca se u bazu i taj novac razduzuje,pa tamo njihovi sluzbenici pakuju u koverte povracaj novca i ujutru moj kurir tj,sa mog terena ponovo dolazi na moju adresu i donosi taj koverat sa novcem ali on nista tu nema sanse da mulja,koverat zalepljen,ja potpise knjigu da sam preuzeo i to je to.Za mene su oni veoma expeditivni,pa sad kako kome odgovara.

Ludi Dzora
Izgleda zavisi kako gde... kod mene Bex vozi neki u masnim iscepanim pantalonama, lepese su obuceni ovi iz nase zadruge sto voze one fensi traktore. kao da je neki mehanicar a ne kurir, pa ne ostavlja lep utisak o firmi... Ali problema jos nije bilo.

PostExpress, bio OK dok seoski postar ne poce da zeza kako ja da stavim ovaj telfon u ovu kovertu, a ono 3 telefona mogu stati u nju, da postavlja pitanja gde si sad dosao kad su penzije i slicno. Isto tako ako mi dojde paket otkupom a otkup malo veci, veca provizija za taj otkup nego postarina...

Sa AKS-om sam imao ipak najvise problema. Jos pre par godina, dok je prvi forum bio u funkciji, trgovao sam nesto za AtoZz-om, ja mu poslao prvi neke delove na otkup, kad mu stiglo on lepo plati i posalje meni nesto drugo. Sutradan dodje mi taj deo a para nema, pitam gde su pare, kaze a to ne ide istim putevima... Isto tako prodao skoro PS3 i umesto 250e sam dobio neklih 100 i nesto evra i ostalo u dinarima, dok sam kupio jevreje nije ih bilo na kraju 250... Ne znam kako kod vas, a ovde kod mene katastrofa...

Jedino su mi nekako citavi D-Express i City, mada njih nisam puno koristio, ali za sad su super... Kod City-a mi se svidja sto ne nose kes nego ti uplate na racun otkupninu...

Brkin ne moras nista slikati, naravno da ti verujem i da si u pravu, treba ja da slikam taj nalog sto je on meni dao, smeso, samo nazvrljao postarinu, ccc... Bio je juce, vratio se i ostavio 90 din. Mozda da ih oprobam jos jednom, mozda sad vise nece smeti... Grin Ili da izdresiramo neke golubove da nam nose ove manje stvari, za blokove, ramove mozemo naci neku rodu ili sl...

Zex032
Hvala Dzoro za City-express, on mi rani familiju ,pa mi je milo kad cujem da neko ima pozitivno misljenje Wink
s3.postimg.cc/hi0fi6ifj/1977071_1573553652892294_6677362286295390201_n.jpg

TOMOS
Nedavno sam zvao AKS i rekao im da osoba koja raznosi pakete nije kurir vec drumski razbojnik, uvek zaracuna 100-ak dinara vise, na sta su mi odgovorili da je on savestan radnik i da se niko nije zalio. Pa nemoguce je da samo mene krajcuje. Uglavnom AKS- NIKAD VISE!!!
i.postimg.cc/zL94RQm0/20191130-225606.jpg

tuningfanatic
Nisi jedini, uvek uracunaju bar 50-100 dinara vise ili ako im das krupnije ne dobijes kusur.
IF YOU AINT MIXIN GAS YOU AINT KICKIN ASS!!!

Nesa BG
Evo i ja da napisem moje iskustvo. Porucim za skuter cilindar 70cc, i kao bivsi kurir-kolega, zamolim decka koji mi salje cilindar da ga posalje postexpress-om. Naravno decko uradi tako i sutradan stize paket. Otvorim flajer, raspakujem kutiju i slogiram se. Pajseri ( izvinjavam se Jovi) su uspeli da mi polome cilindar tj polomili su suknjicu cilindra skroz do dna. Cilindar neupotrebljiv. Pokupim sve delove posiljke i odem pravo u postu koja je nadlezna za moj rejon. Tamo me primi sef smene, napravimo zapisnik i zahtev za nadoknadu stete. Odgovor se ceka i do 45 dana. Prodje 45 dana i stize mi odgovor u kom pise da reklamacija nije osnovana jer na ambalazi nema vidljivih ostecenja. Nije mi jasno kakva ostecenja ocekuju na najlonskom flajeru i kartonskoj kutiji obmotanoj pakerskom trakom. Sad mi ostaje samo da ponovo odem tamo i da zamolim sefa da stavi kartonsku kutiju na glavu pa da ga zabodem petardom i izbijem mu 5-6 zuba. Ako ostetim kutiju placam i zube i ostetu, sta god. Ali ako kutija ostane citava da mi plate odstetu za cilindar a sa zubima nek radi sta hoce. ( Mozda bi bilo dobro da admin-modovi otvore novu temu "iskustva sa kurirskim sluzbama" pa da prebace ovih par postova tamo da ne spamujemo ovu temu)

Atila88
Tomosaki +

DobriDiv
Jedan veliki PLUS za filip_tomos .... Kupio sam od njega Domino rucke ... i dobio odlicne rucke po ok ceni....

Pomislih konacno da i ja kupim nesto da me neko ne z..j..be ....
Do sad sam na zalosta nailazio mahom na prevarante i pljackase....

Sto se tice AKS-a meni uvek daju neku blanko priznanicu satro nije seocrtalo na treci primerak...

Zamislite nikola mi je poslo polugu menjaca bez gume tesku 200 grama.... oni mi naplatili skoro 400 din... Nisam znao da su takve lopine i da manipulisu sa priznanicama ...sledeci put cu da se zalim...i pitacu posiljaoca koliko su zaracunali postarinu pri slanju....
APN 4H '75
A3 KLSG '87
15SL 1977.

speedy
Brkin 10+
Stigla glava, lepsa nego na slici. Uz glavu dobio i poklon podloske za zazore u menjacu.
Od Jacka uzeo karb pre koju nedelju, nisam ga ni ja jos probao, ali je sve kako je bilo receno i kao po slikama. Isto 10-ka.
Aca "TOMOS", pre godinu dana novi sic, rekao da je novo, novo i bilo.
Ako sam nekoga zaboravio, nije namerno.

tuningfanatic

>DobriDiv napisao:

Jedan veliki PLUS za filip_tomos .... Kupio sam od njega Domino rucke ... i dobio odlicne rucke po ok ceni....

Pomislih konacno da i ja kupim nesto da me neko ne z..j..be ....
Do sad sam na zalosta nailazio mahom na prevarante i pljackase....

Sto se tice AKS-a meni uvek daju neku blanko priznanicu satro nije seocrtalo na treci primerak...

Zamislite nikola mi je poslo polugu menjaca bez gume tesku 200 grama.... oni mi naplatili skoro 400 din... Nisam znao da su takve lopine i da manipulisu sa priznanicama ...sledeci put cu da se zalim...i pitacu posiljaoca koliko su zaracunali postarinu pri slanju....

Dzabe se bunimo, minimalna postarina je toliko i gotovo pa bio to novcic od 5 grama ili olovo od pola kile. Tako je po cenovniku i mi tu nista ne mozemo.
IF YOU AINT MIXIN GAS YOU AINT KICKIN ASS!!!

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   BT80 BT80 (997)   Atila88 Atila88 (965)