Pregled Teme
Tomos-Srbija.com » Ostali Motocikli » Yamaha
 Odštampaj Temu
Yamaha TZR 125 BELGARDA
Raca
Posle dosta ludovanja i zelje za ovim motorom konacno sam ga uzeo.U tomos sam se jako razocarao i odustao od njega samo radi menjaca.Jako sam zadovoljan motorom,kocnice,oslanjanje perfektni.U voznji je kao bajs,jos nisam seo na 125cc da je ovako vozljiv.Evo par slika Smile
Raca je prikačio/la sledeće:
Nije Vam dozvoljeno da vidite ono što je Član prikačio uz odgovor.

TOMOS
Svako ko kupi nesto drugo posle TOMOSA se razocara. Razlog tome je neadekvatno odrzavanje TOMOSA, koji velika vecina popravlja pomocu stapa i kanapa i to samo kada se raspadne, pa mora. Da su se tako prema toj Yamahi odnosili prethodni vlasnici, ne bi ni ona bila mnogo bolja od TOMOSA. TOMOS, kada se detaljno i kvalitetno reparira, moze trajati godinama uz kvalitetno ulje i redovno odrzavanje. Cisto sumnjam da bi neko sipao u tu Yamahu staro ulje koje je ispustio iz jos starijeg stojadina, sto nije redak slucaj kod vlasnika TOMOS-a.
i.postimg.cc/zL94RQm0/20191130-225606.jpg

Raca
Ako si procitao moj post,ja nisam rekao da sam se razocarao posle kupovine yamahe niti da sam se razocarao u tomose zbog toga sto si ti naveo gore.Tomose sam gledao kao neku knjigu,i iz njih ucio maximalno.Razocarao sam se zbog samo jedne stvari a to je menjac.Koliko god motor bio dobro friziran zbog menjaca nije mogao da se pokaze.A za menjac od 6 brzina sa trkackim prenosima da dam 300e nisam lud Smile

Boban98
Cestitam na kupovini i da te dugo sluzi. Motor fino i uredno izgleda. Ja takodje imam TZRr BELGARDA i prezadovoljan sam njome. Motor stvarno lepo ide. Na mnogo mesta sam procitao da je slabiji od konkurencije, tipa RS125... ja sam suprotnog misljenja, jer sam vozio apriliu. Zanima me koliko si je platio, ako nije tajna?

Raca
Pazi svi se loze na te aprilije i ko zna sta,ali zbog izgleda.Vozio sam bas dosta 125ica,i retko koja je ''motor'' Smile Koja je tvoja,jel 4DL?
Pa cena je bila niza jer sam dobar sa deckom,ali racunaj oko 650 s tim da imam da radim na njemu oko struje dosta Smile

Boban98
Moj je 4DL.

Raca
Imas pm

tuningfanatic
Nije menjac toliki problem koliko nase neznanje. Kad bi znali kako da napravimo dobar auspuh sa visokom vrsnom snagom i sirokim powerband-om, i apn sa 4 brzine bi mogao da ide kao D6. Pogledaj samo one puchove na yt, imaju samo 4 brzine, 50cc i postizu preko 100km/h uz odlicno ubrzanje.

Inace to i nije tako nedostizno, samo treba novca. 50e kosta samo dizajn za auspuh specijalno za odredjeni motor od kog ti dajes nekih 30-40 podataka.
IF YOU AINT MIXIN GAS YOU AINT KICKIN ASS!!!

Raca
Da,ali zasto to raditi kad mozes imati menjac koji pri svakoj promeni spusti samo 1000-2000 rpm i bukvalno ne ispadas iz rezonancije,a takodje imas dobar powerband pa ti motor vuce od 3,4000 rpm Smile

TOMOS
Poredis motor od 50 ccm konstruisan pre skoro 50 godina sa Yamahinim motorom sa YPVS-om* upola manje star.

*Yamaha Power Valve System (ventil na izduvu).

Raca
Danas sam ubacio led diode u sat umesto obicnih ''zarulja''.Dosta bolje sija i lepse za videti Smile

Nemanja
Lep motor. U zdravlju da ga voziš! Razanj
Čovek kod koga sam radio nešto prošlo leto je imao istu ovakvu u garaži, samo tamno plavu, stoji i skuplja prašinu.
Inače, šta mu znači ova nalepnica Deltabox? Video sam to i na njegovoj.

Boban98
DELTABOX je marka rama. Jako lep detalj na motoru je sto je ram pgdoliran.

Nenad023
Prelep motor, da te sluzi Smile

Samo sto temu u oglasnik?

http://www.StNStudio.comWeb
TOMOS
Delta box nije marka rama, vec naziv za oblik rama.

Petko131
Честитам на куповини, нека те лепо служи!
Што се тиче 125-ица, и која је најјаче са најбољим перформансама, Cagiva Mito води убедљиво. Rossi је возио '94 125цц куп са Cagivom, а не са аprilijom. 7 брзина, ускостепеновани тркачки мењач, тежа од Rs свега 5-6 кг. Са SP Marchesini точковима, и 73037 цилиндром, овај мотор лети. По мом мишњењу, далеко боља од Extreme (rs 125 '94, најјача rs икада). Међутим, на тркама се различито покаже, јер има краћи ход од априлије, па је rs боља за стазе попут Гробника, јер са дугим ходом лакше изчупа из рупе, и потеже боље.
Tzr је по мени, сасвим ок мотор, купио бих га радо, али више волим сузукија, (па бих у том случају узеo Rg 125 gammu).
Deltabox је, као што каже аца, тип рама. Реално гледано, апн 4 рам ти је претеча deltabox рама.
А што се тиче мењача, па ни за трке није проблем, нисам ја би први ни последњи који је возио серијски мењач, а сви ти проблеми потичу од чињенице да је томос њакан и акан свуда, и то што је све томос прешао и прошао, неће проћи ни један мотор на свету. Сви делови су потрошени, друго, и можда је блок оштећен.
Решење проблема мењача лежи у цилиндру и ауспуху. Друго, убаци се преправљен мењач (од 2- 6 брзине).
Немојте мислити да ја сад само томоса обожавам... Али чињеница је да свет није видео тако жилаво моторче, и заслужује сво поштовање.
Кад је за трке добар, добар је и за град.
☆☆☆ БАТА Зрењанин! ☆☆☆
"Ауто је за превоз тела, а мотор за превоз душе"
...куповином тркачког мотоцикла, не постајеш тркач, него власник тркачког мотоцикла...
NO SHOW, ALL GOOO!!!
Немо' на силу, узми већи чекић 😂😂
Моја мала колекција:
1. Tomos D6 replica (за трке)
2. Honda CB250N 4t (за град)
3. Tomos APN-4

Raca
Temu nisam znao gde bi pa sam tu stavio.Petko da se ubacim samo u tvoj post.Cagiva Mito jeste no 1 sto se tice 125cc po brzini,ali i po nicemu drugom.Imam drugara sa kojim se dosta vozam,vidi se malo njegova cagiva na slikama gore.Znaci motor je do 7 000rpm mrtav iako ima power ventil.Jako je ne udoban i tezak je za krivine.Po nekim preformansama me podseca na bta,po meni nikakav motor za normalne uslove voznje.Prednosti su mu sto kad se docepa obrtaja kida svaki 125 opusteno i sto izgleda lepo.Ne olajavam motor samo imam neko svoje misljenje da to nije motor za svaki dan Smile

Nemanja

>Petko131 napisao:

Deltabox је, као што каже аца, тип рама. Реално гледано, апн 4 рам ти је претеча deltabox рама.

Aha. Pretpostavio sam da je oznaka za neki poseban tip rama. A ovo za APN nisam znao. Šteta što se u Tomosu nisu setili, pa stavljali te nalepnice pre Jamahe. Grin

B_A_K_I BT
Cagiva ne moze da se poredi sa Yamahom..imao sam do pre 2-3meseca Cagivu planet isti motor kao u mito samo sa 6brzina motor je isao kao lud ali je i trosio kao nenormalan nije mogla ni jedna aprilia ili rg da me pipne..vozio sam i Cagivu mito inace jako neudoban motor strasno..Tzr je druga prica cuo sam da je najlosiji u klasi od MITO, RS , Nsr, RG ali ja mislim da mu je i najmanja potrosnja...

NEK sluzi motorcic Wink

Raca
hvala Smile

Eo cisto dve slike,poceo sam da gitujem i pripremam za farbanje.Mogu neki saveti za boju ako neko ima,ja sam bas u dilemi Smile

s27.postimg.cc/ru6y6t11r/IMG_20140402_191714.jpgs27.postimg.cc/5jj36u3rj/IMG_20140402_191720.jpg

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   BT80 BT80 (997)   Atila88 Atila88 (965)