Pregled Teme
Tomos-Srbija.com » Ostali Motocikli » Suzuki
 Odštampaj Temu
Suzuki DR125 4T
Tomosaki
Evo da se pohvalim kupio sam novi motor. Navoyio sam se snjim kao ludak. Motor je prepravljen u pun kros i ide ko mecava, ima 17ks. Sve bi bilo lepo da se ja nisam sjebo.ShockShock Shock Angry Naime odem ja kod druga kupim motor platim ga 250e (cena je samo za mene bila ta, inace cenio je 750, prodao mi je po toj ceni koliko samo da pokrije cenu uvoza iz nemacke) i rekao mi je odma da dolijem ulje u masinu posto nije dugo dolivano. Ja se zanesem vozim se ceo dan i ode bregasta. Da stvar bude joos smesnija nemogu nigde da je nabavim. Angry Zvao sam sve zivo i mrtvo bukvalno za tu bregastu i nista. Pa sad jedno vreme nmg da se vozim.Pranje Motor mi je sada u delove pa kad ga sklopim slikacu ga posto ovako nmg. Ako neko zna de bi mogo da nadjem tu bregastu sa sve lezajevima bilo bi dobro i cenu.
Vozi TOMOS jebes SKUTER Svi
Nindza BRZI OD ZIVOTA Kreza

konstruktor
Novu nije problem nabaviti nisam siguran koja je cena.Pre par meseci sam radio jednog DR koji je imao slicnu havariju stim sto je na ovome sto sam radio otisla i glava i bregasta i klackalice.Ako ti je crkla samo bregasta imao si super srecu obicno ode komplet kao sto sam vec pomenuo.Ja sam uspeo da nabavim novu glavu kompletnu sa ventilima i bregastom i cena je bila cini mi se oko 300 i nesto eura.

konstruktor
s29.postimg.org/5g8y2imyr/dr_a25.jpg
Ovo je komplet sta je sve bilo potrebno da se vrati u zivot.Sad sam pogledao i cenu bregaste 98e je nova.

Tomosaki

>konstruktor napisao:

s29.postimg.org/5g8y2imyr/dr_a25.jpg
Ovo je komplet sta je sve bilo potrebno da se vrati u zivot.Sad sam pogledao i cenu bregaste 98e je nova.

Nego gde si nasao te delove??? Na kojem sajtu, bas su skupi.

TOMOS
Pa nije to TOMOS. Moj Kum je pre nesto manje od 20-ak godina, za Gileru NGR 250 platio 800 DEM radilicu, a 400 DEM klip, naravno original (tada nije ni bilo falsa). Ovo sto ti je Konstruktor ponudio je IZUZETNO jeftino, jer kada bi pitao za original, ne bi ti dobro bilo koliko kosta. To sto si platio ceo motor koliko kosta pristojan Automatic ne znaci da ces i popravke placati kao za Automatic.
i.postimg.cc/zL94RQm0/20191130-225606.jpg

konstruktor
Kao sto rece Tomos,ovo su izuzetno povoljne cene jer vecina delova nije original.Originalni su bili lanac i karke(samo one su kostale 60e) i filter,ostalo nije.Pre neki dan je bio kod mene taj motor na redovnom servsu i sve je ok,od izvrsenih radova presao je 5000km.Moram naglasiti da sam pre ugradnje sa nove glave skinuo ventile i opruge ventila jer su mi ti delovi bili sumljivi i ugradio sa stare glave ventile i opruge.I sad mislim da je to jedina slaba tacka ovih delova.Bregasta je posle 5000km izgledala kao i kad je ugrajena a jos jedan dokaz daje sve uredu je da je zazor ventila ostao isti kao i prilikom montaze.Koliko kostaju delovi u originalu bolje da neznas lakse ce ti biti.Inace delove dobavljam iz UK.Proveri ti jos jednom da li je samo bregasta losa ili su uz nju ostecene i klizne povrsine na samoj glavi i poklopcu glave kao i klackalice.

Tomosaki

>konstruktor napisao:

Kao sto rece Tomos,ovo su izuzetno povoljne cene jer vecina delova nije original.Originalni su bili lanac i karke(samo one su kostale 60e) i filter,ostalo nije.Pre neki dan je bio kod mene taj motor na redovnom servsu i sve je ok,od izvrsenih radova presao je 5000km.Moram naglasiti da sam pre ugradnje sa nove glave skinuo ventile i opruge ventila jer su mi ti delovi bili sumljivi i ugradio sa stare glave ventile i opruge.I sad mislim da je to jedina slaba tacka ovih delova.Bregasta je posle 5000km izgledala kao i kad je ugrajena a jos jedan dokaz daje sve uredu je da je zazor ventila ostao isti kao i prilikom montaze.Koliko kostaju delovi u originalu bolje da neznas lakse ce ti biti.Inace delove dobavljam iz UK.Proveri ti jos jednom da li je samo bregasta losa ili su uz nju ostecene i klizne povrsine na samoj glavi i poklopcu glave kao i klackalice.

Ok hvala

Tomosaki
Koliko te je kostala postarina za sve to sto si uzeo, sa carinom.

konstruktor
Ne mogu sad tacno da ti kazem a objasnicu i zbog cega.Moj dobar drugar radi u UK,ja mu posaljem sta mi treba i uplatim pare koliko to kosta,on poruci iz prodavnice i plati deo i postarinu kada dolazi za Srb(bar dva puta mesecno) on ponese.Uglavnom neplati carinu a ja uslugu platim vecerom i picem(cirka 30e).Postarina tamo zavisi od ko ce ga znati cega nikad mi nece biti jasno kako racunaju ali u sustini nebitno nikad nije bila preko 20e.

Tomosaki

>konstruktor napisao:

Ne mogu sad tacno da ti kazem a objasnicu i zbog cega.Moj dobar drugar radi u UK,ja mu posaljem sta mi treba i uplatim pare koliko to kosta,on poruci iz prodavnice i plati deo i postarinu kada dolazi za Srb(bar dva puta mesecno) on ponese.Uglavnom neplati carinu a ja uslugu platim vecerom i picem(cirka 30e).Postarina tamo zavisi od ko ce ga znati cega nikad mi nece biti jasno kako racunaju ali u sustini nebitno nikad nije bila preko 20e.

Aha ok hvala ako nesto zapne pitacu te Grin PoooZ

konstruktor
Slobodno pitaj sve sto te interesuje u vezi te masine.A ako ti bude trebalo delova dobavicemo i njih.

konstruktor
Poslao sam ti cene delova na pp za koje si me pitao.A evo i ovde bregasta 97e(nije original),klackalice 120e par(original) po ovim cenama mozes da dobijes u Srbiji.

lord_oblivion

>konstruktor napisao:

Može link sajta sa kog naručuješ te delove za japance ?
država je najveći neprijatelj naroda
Better dead than lose momentum ...

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   BT80 BT80 (997)   Atila88 Atila88 (965)