Pregled Teme
 Odštampaj Temu
APN 4 T 78´
Zoran1968
Jednom rečju ko se kako snađe, onda sam ja dobro i prošao.......p,p,p ....ustvari videćemo, nikad se ne zna.
Pre nego što sam se upustio u obradu blokova raspitao sam se da li to neko još radi i nisam dobio odgovor čak ni od Brkina.
Pretpostavljam da može svaka ozbiljnija Mašinska Radionica.
Tu je jedini problem "alat" jer blokovi MORAJU biti SKLOPLJENI prilikom obrade , u protivnom ležišta lagera radilice neće biti u osi!!!
Zato se i ne preporučuje "mešanje" dva različita bloka, jeste da će i tako raditi ali ipak koliko dugo i kako to je već drugo pitanje.
i.postimg.cc/xkFJ4LKH/Untitled-1.jpg

brkin
dobices dihtunge i semeringe kad dodjes po t12...tako da to precrtaj sa spiska

znam sigurno 5 radionica koje bi to mogle odraditi..ali uvek ono ali kvalitet upitan...zato mi je bilo lakse reci ne znam Wink

ako si mi prijatelj,ne razgovaraj samnom-ZIVOTA
autolimarska radnja
"BOB MARLEY"
varimo i nedeljom

Zoran1968

>brkin napisao:

dobices dihtunge i semeringe kad dodjes po t12...tako da to precrtaj sa spiska

znam sigurno 5 radionica koje bi to mogle odraditi..ali uvek ono ali kvalitet upitan...zato mi je bilo lakse reci neznam Wink

Kojom brzinom napreduje sklapanje docicu tu motornim sankama ili ako me Vucic spase iz smetova helikopterom.

RADESM
trnovanje bloka,tako se to zove
oldtimer

Zoran1968
Da ne ispadne da se jedini Aca bavio APN-om danas sam i ja nešto uradio za mog. Počeo sam da poliram blokove mašine i napravio žešći svinjac na terasi. pa ću to ipak nastaviti na placu.Zelena kreda koju sam kupio u Pančevu uz pomoć Attile se pokazala super pa će rezultati biti odlični.
Usput sam konačno izvario nosače na mojoj APN-6,4, V-14 , prednjoj viljušci, ali ni to nije 100% završeno.
Odlučio sam da sklopim APN-a u svom Furda izdanju, osim mašine, što pre budem mogao!

gaga
svaka cast Zoki,drago mi je da si u svetu apn,a Respekt

Zoran1968

>gaga napisao:

svaka cast Zoki,drago mi je da si u svetu apn,a Respekt

Misliš APN je u Svetu Colibrija, čak je i kalemljen hahahaha.Rep na APN je od Colibrija!

Zoran1968
Po povratku sa skupa ostalo mi je malo vremena da isprobam prednju Frankeštajn viljušku na mom FurdopencuGrin
biće tu još varilačkih zahvata jer graničnici volana na donjem trouglu od APN 6 nisu odgovarali mom Furdopencu,pa sam jedan ispeglao i moraće da se zavare novi

Zoran1968
Radovi na apn-u se nastavljaju danas sam sastavio mašinu do pola, što bi "majstori" rekli IZŠAJBNIRAO sam je.

I evo paljenja koje ću montirati , kada naučim kako? to je ono što sam danas kupio u Rumi.

TOMOS
To je Ducati paljenje od TOMOS 4.5 Elektronic (Pente).
Bilo je i jedno od Elektronica 90.
Cenu ce navesti Zoran ako bude hteo.
i.postimg.cc/zL94RQm0/20191130-225606.jpg

Zoran1968
2000din moje , a verovatno i to drugo jer im je početna cena 20e.Međutim za ovo sam se teškom mukom odlučio jer tog čoveka mogu da nađem uvek, ako nešto zafali!
Aca mi je sugerisao i kaže da vredi mnogo više , a takvo isto je Goxi vozio na njegovom APN-u.

Atila88
Zoki,ovo je 6v paljenje,imao sam dva komada.

TOMOS
Takvo Identicno paljenje je Goxi imao na APN-u 4. Rekao je da je 12V.
i.postimg.cc/zL94RQm0/20191130-225606.jpg

Zoran1968
Ako je 6V proslediću ga preko KP za koju črvenu više ili menjam za 12V 50W platinsko komplet.Ovo sam očistio i izgleda prilično očuvano žleb na magnetu je ko nov!

Zoran1968
Pretpostavljam dodavanjem kalemova na ova dva slobodna kraja.Međutim niti imam te kalemove niti bi išta budžio, jer koliko znam to teško nailazi na ove limove.
Aca mi je rekao da je sada 25W što je po meni dovoljno ako uradim zadnje led svetlo, a možda ga ipak zamenim za moje omiljeno 12V 50W platinsko.

Atila88
Po mom misljenju paljenje na prvoj slici je 6v od E90 ili Pente a na drugoj 12v od BT-a,ako gresim onda ok,u pravu si Zoki.

6V
s20.postimg.cc/bb3nema1l/Screen_Shot036_skupaj_opis.jpg

12V
s20.postimg.cc/82z61knrt/tomos_brezplatinski_vzig_12_V90_W_543b91b5e0288.jpg

Zoran1968
Kakve sam ja sreće biće da je to od 6V, na mom magnetu piše 31.96.55 a na drugim delovima samo da je proizvedeno u Italiji.
Idem sad na "drugi" forum pa ću dobiti detaljne informacije i da ga konacno isprobam na mojoj mašini.
http://www.tomos-...einaka/15/
Aca je UPRAVU!

CVEYA
napustas colibrijeeeeeeeeeee ???

Atila88
Ova prva slike je od jednog Slovenca sto je restaurirao E90 iz 1976,potrazi temu temu od njega,clan se zove Brincelj pa ces sve videti i bice ti jasnije.

Zoran1968

>CVEYA napisao:

napustas colibrijeeeeeeeeeee ???

N I K A D A! Vidiš li u mom slikovnom potpisu bilo koji APN????
Čekam da podignem LOM od mašine mog crnog Colibrija, pa će sa njim konačno da se bavi pravi MAJSTOR tj. JA, a ako ikada bude izložen rukama drugog "majstora" samo pod uslovom da obuče prsluk sa explozivom a da detonator bude kod mene!!!
Da sam samo bio pametan sve bih sam radio baš kao i ti ,što je i logično, jer KO će mu posvetiti više pažnje od onoga kome najviše znači!
Za mene je on NEBRUŠENI DIJAMANT , a za druge FURDA!

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   BT80 BT80 (993)   Atila88 Atila88 (965)