Pregled Teme
 Odštampaj Temu
Lamelni usis na cilindar
Totke

>Raca napisao:

Razumeo sam,hvala puno Smile znaci kraca grana uvek tera na vece obrtaje,a duza na nize? Smile Naravno to odprilike govorim kolko sma razumeo,al hvala o5,probam pa kazem kako ide Smile

Pa tako nekako Smile ali opet ne sme biti ni predugacka Smile
sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/527706_3120858558407_244764970_n.jpg

Djordje

>Raca napisao:

Razumeo sam,hvala puno Smile znaci kraca grana uvek tera na vece obrtaje,a duza na nize? Smile Naravno to odprilike govorim kolko sma razumeo,al hvala o5,probam pa kazem kako ide Smile

Ni si me razumjeo. Ja ti velim da produzis nesto u auspuhu da bi njegova rezonantna duzina bila 78 centimetara.

A produziti mozes izduvnu granu i sredisnji dio a da ne poremetis rad auspuha.

Izduvnu granu produzi na 26cm ko kod bta a onda sredisnji dio produzuj dok ti od pocetka auspuha do sredine kontrakonusa ne bude 78cm i to je to imaces rezonancu na nekih 8000rpm

grana se moze ostaviti i kraca ali onda moras vise sredisnji dio produzivati. otprilike kraca grana manje elasticniji motor ali bolje duva na vecim obrtajima. opet kraca grana zaci i vecu zapreminu auspuha sto opet daje drugacije performanse al o tom mi se ne da u ovoj temi pisati sto puta je pricano o tome

junior
kad sam ja imao problema sa snagom na malim obrtajima,tj motor se gusio najcesce mi je pravio problem plovak,tj dobijao je previse goriva,i jako slabo je isao na mali gas..kad je sve lepo podeseno,mora da povuce od 3000rpm a da povuce jos jace od 6500-7000rpm sa ovim cilindom ide do nekih 10000,dok sam pre imao neki sto je isao 11500 u drugoj i trecoj brzini..
kod mene ne znam koja je dizna,posto sam kupio nesto budzeno,cilindar je 40,5,l klip i laser auspuh za BT..karb je Bing 18 sa SLC T15

Raca
Kako da podesim plovak na bingu 18 slh? Kod njega je samo uradjeno,i kako je tako je.

tuningfanatic
Nema potrebe podesavati plovak dok ne preliva. Ako je previse goriva na malom otklonu gasa, zameni se ler dizna.
IF YOU AINT MIXIN GAS YOU AINT KICKIN ASS!!!

jack 023
Možeš podesiti nivo goriva ns SLH. Iskriviš malo onaj lim na plovku.

junior
pa onda nisam imao izbor dizni da mogu da se igram,a i kad stavim 35 diznu,nisam mogao da ga nastelujem nikako da radi na leru,nesto kao da mi je zapusena..dok sa 45 extra radi i moze lepo da se nasteluje..igram se malo sa plovkom i namestim ga da radi savrseno..

Raca

>tuningfanatic napisao:

Nema potrebe podesavati plovak dok ne preliva. Ako je previse goriva na malom otklonu gasa, zameni se ler dizna.

Kod mene je to plasticno i ne moze da se krivi,zato sam i rekao Smile

junior
zar i ti nemas metalni deo sto se naslanja na iglicu?

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   BT80 BT80 (993)   Atila88 Atila88 (965)