Pregled Teme
 Odštampaj Temu
BLIC PITANJA
Zoran1968
Tema po sistemu Pitanje -Odgovor
Ovde pitate sve što nije za otvaranje novih tema, a trenutno vas interesuje u vezi Tomosa i drugih stvari indirektno vezanih za njih.
TEMA SE BRIŠE SVAKOG MESECA, zbog često ponovljenih pitanja.

BT80
Da li klipnjača od DMB motora paše na Tomos? Smile

Tomostomos
Koju radilicu preporucujete za tomos t15 slc,poceo sam restauraciju,pa je doslo vreme za masina da se uradi..?

Kide
Unis sa CKR klipnjacom se pokazala odlicno na t15 masini kod jednog naseg clana.Imas je na Kupujem Prodajem.
i.postimg.cc/hGRwxxDg/received-785456175540666.jpg

Tomostomos
Oko 4000din su te radilice...hvala,na njih sam i tipovao,ali reko dal ima nesto bolje,ali bice i ona dovoljna za 15ku Smile

BT80
Ostao mi šumski ATX u 4-toj brzini, nožica se ne pomijera ni dole ni gore, hmm sta bi moglo biti?
Nisam još ništa rastavljao.

viktor1986
Mozda stift biraca brzina ili opruga. Kad rastavis videces sta je problem.
To be determined!

BT80
Par dana prije zablokiro i ja malo rukom gore dole i poce normalno saltat i sad ostade u 4-oj ni gore ni dole, vidjecu kad rastavim.

BT80
Da li je neko pokusavao isravljati rucicu kvacila od atx, da li ima kakva metoda, na hladno, grijati ili nesta trece...?

viktor1986
Radio sam to. Secam se da sam grejao sa fenom( ne znam vise da li sa obicnim kucnim fenom ili onim za skidanje farbe koji ima mogucnost grejanja cak i do 550stepeni). Ne znam sta sam posle radio, da li sam to ispravljao sa stegom( naravno neka guma preko rucke) ili sam kuckao sa nekim cekicem. Samo pazi da ne polomis rucku.
To be determined!

BT80
E to me zanima, hoce li izdrzati da ne pukne Srpski

viktor1986
Ja je nisam polomio, uspeo sam da je ispravim. Poluga nije bila mnogo kriva ali sam hteo da je vratim u org stanje.

Zagrej rucicu obavezno.
To be determined!

BT80
Probacu sa let lampom

konstruktor

>BT80 napisao:

Da li je neko pokusavao isravljati rucicu kvacila od atx, da li ima kakva metoda, na hladno, grijati ili nesta trece...?

Grejanje obavezno,ili industrijski fen ili plinski brener.Potrebno je ugrejati da ne mozes pipnuti rukom,znaci da bude vruce a ne toplo.

BT80
Super, hvala, isprobaću Smile

BT80
Da li ima neko iskustva sa ugradjivanjem ovog auspuha na apn 4 sa branicima tačnije na trokolicu sa branicima, ima li prepravki? Smile

i.postimg.cc/jDJTg0j2/IMG-20211027-171744.jpg

viktor1986
Ja nemam iskustva sa tim auspuhom. Imas LAMO cilindar? To je 42klip?
To be determined!

BT80
Da, tačnije umo 8, ali je cilindar isti sa vanjske strane k'o u umo/lamo 6.

Zoran1968
Videces samGrin takva "stvar" je bila nezamisliva u vreme lamo cil.Napisi iskustva ,mozda ce trokolica da pali gumeRaz 124
i.postimg.cc/xkFJ4LKH/Untitled-1.jpg

BT80
Hahah hoću, ali moram prvo auspuh nabaviti Grin

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   BT80 BT80 (1,026)   Atila88 Atila88 (976)