Pregled Teme
 Odštampaj Temu
REGISTRACIJA TOMOS-A
jimmy018
Pozdrav ljudi, meni prvi post a odmah problemi.. u poslednjih mesec dana se opasni nalozio da kupim matika i evo sad vec i nasao jednog bas za mene i dogovorio da ga pokupim danas, ali. Reko ajde malo da pogledam kako oko registracije i papira i na kraju dodjem do toga da sam zvao dva od tri ovlascena uvoznika Tomosa i da sam na oba mesta dobio odgovor da matik ne moze da dobije potvrdu da ide do 45kmh sto znaci da mi treba kategorija.

Da li je stvarno moguce da mi treba A1 sa tomosa a tipa za Djileru DNA mogu na sute tablice!?

Dajte neki savet, ako ovo nekako ne resim nema meni ni tomosa ni voznje Sad

Hvala

Atila88
Ako imas AM dozvolu,vozi taj motor ako je trajno registrovan,nece biti problema,samo uradi osiguranje ako je ziv vlasnik i miran si.

jimmy018
Aj malo preciznije molim te, od toga mi zavisi kupovina Smile Imam dozvolu za B iz 2012. i na njoj pise AM, B, B1 i M.

Vlasnik od koga bih uzeo motor nije prvi vlasnik. Lik od koga bih uzeo ima vozacku i onaj ugovor iz opstine o kupovini tj prodaji.

Na kog vlasnika mislis, originalnog koji ga je kupio ili ovaj od koga ja kupujem?

Hvala puno

jimmy018
I da, u oglasu je napisao: "saobracajna je odjavljena i prenesen je na moje ime". Sta pa to treba da znaci? Shock

Kide
Mislim da automatik treba da se prenese na tvoje ime pa da ga registruješ na žute table.Sa tvojom vozačkom možeš onda da ga voziš.Pitanje je samo da li su ti papiri prenosa i odjave o.k. u da je taj što prodaje stvarno vlasnik na papiru

jimmy018
Ali meni kazu ovi sto vrse tehnicki pregled da mi je potvrda o brzini neophodna. Potvrdu lagano mogu da uzmem, kosta 2000din ali mogu da mi je daju na 48km/h sto automatika svrstava u A1 kategoriju a ne mooed do 45kmh. Znaci ludnica.

To je ceo moj problem ustvari, ta potvrda o brzini. Posle su mi rekli kao sve laganica, 5500din sve

Kide
Idi na drugi tehnički,negde ćeš sigurno proći na žute

veljko apn 6
vozi to na tehnicki...cim ne prelazis tri kilovata ides na zute tablice

misko016
Daj bože da ga registruješ kao MOPED. Javi šta si uradio, u svakom slučaju ako je motor odjavljen trebaš ga registrovati na tvoje ime. To bez daljnjeg.

I neće biti 5500din ako je na belu tablicu bez 7000 nećeš da prođeš.

Mene je registracija APN 4 koštala 7200din. Nova tablica, saobraćajna, i registracija komplet.

Potvrdu o max brzini na LEGALNIH 48km/h možeš i besplatno preuzeti u Tomos ovlašćenih prodavaca i distributera.

jimmy018
Ma ne mogu da kupim motor i da molim Boga da cu ga nekako registrovati, ne igra mi se sa parama. Mogu da se zarobim i imam Tomosa od koga se cimam cim izadjem iz naselja. Cemu onda to, imam i biciklu bez motora Grin

Sve u svemu ja sam u cudu, ne verujem prosto kako su sklopili zakon i kako sve to ide. Ne mogu legalno ispada da vozim obicnog matika ako ne ulozim jos oko 250e preko samog motora i idem da polazem A1.

A evo sta su mi rekli iz Motoring DOO:

Postovani
Mozete da dobijete potvrdu na kojoj glasi do 50km/h.
Sa tom potvrdom Vas prebacuju u kategoriju motocikla.
Potvrda iznosi 2000 din.
Ako se odlucite za potvrdu potrebno je da nam posaljete saobracajnu dozvolu I adresu za slanje.

Kide
Najbolje ti je da kupiš Automatika koji je na žutim tablama,tako ne bi trebalo da imaš te probleme

zexns73
nije ni onda siguran da nece imati problema dosta matika je preslo na zute table dok se nisu trazile potvrde da ne prelazi 45 kmh a sad na tehnickom traze
imam prijatelje koji drze agenciju pa ni oni nisu mogli da mi ucine,posto se i oni boje da ne dobiju po usima
ukratko mozda se nadje neko ko jos mozda i oce da ucini al ako dobiju po usima od inspekcije nece ni svom rodjenom ocu vise
a i pitanje je niko nezna kolko ce moci i na stare bele i osiguranje samo ionako drzava zna da je sve manji broj takvih pa se ne cima oko toga
motor voli benzin a ja ni na put bez slanine

Nenad023
Slican problem sam imao ove godine kada sam trebao da obnovim registraciju mog automatika. Za malo da ga odjavim i popnem na tavan.
Imao sam srece, poslednja serija automatika koja ostaje na zutim tablicama je 3m jer u njihovoj specifikaciji stoji 45km/h. Prvi A3 je vec na 48km/h.
Kada sam pitao na tehnickom "sta ako stavim A5 termogrupu" dobio sam odg da u specifikaciji 3m-a i dalje pise 45km/h.
Sto znaci "boli nas k... koliko realno ide, bitno je sta pise"..

Nije mi jasan zakon, ali dobro..

http://www.StNStudio.comWeb
veljko apn 6
mrse muda....jebu sirotinju.
Ko je registrovao na zute,vozi na zute i cao...

jimmy018
Pa eto, to je taj problem. Ne znam ali polako odustajem i ne kapiram kako ce kroz koju godinu da se voze tomosi.. Isoada da ja i sada ne mogu da ga vozim, tj mogu sli znamo uz koju sumu i cimanje, kao da kupujem avion a moped. Skroz me je zelja prosla a palio sam se kako da ga sredim, imao viziju celog motora, naso onaj oravi ali prc Sad

Ostaje bicikla za mene, nije mi vredno sve ovo majanja. Hvala vam ljudi

Mare1212
Nemoj da odustajes imas razne tehnicke preglede po Nisu idi pogledaj, kada sam se ja zainteresovao da registrujem automatika raspitao sam se i rekli su mi da je on na zute table i vozi se sa AM kategorijom znaci probaj imas kod mene u naselju tehnicki pregled pa mozes i kod njih da pitas obicno kada zavrsavam nesto odnesem im sok ili tako nesto i zavrse mi momci bez problema. Ako te interesuje ja planiram da prodam mog automatika on je a3m i kao sto je nenad rekao on bez problema moze na zute table, ja sam vlasnik tj moj cale oko toga nema problema jos je na tablicama so vlasotince ali odjava nije problem.

misko016
Odi na tehnički pregled imaju "šemu" svi modeli tomosa odštampani na papir sa max brzinama (dopis od mup-a) tamo ima lično sam video da neki model matika piše 42km/h e sad se ne sećam kako beše tačno imali su par modela na papiru, ali znam da neki model prolazi kao moped.

Ne bi bilo loše da odeš i potražiš im da pogledaš taj papir i molim te slikaj ga ako si u mogućnosti, to je zvanično i važi za sve tehničke preglede koji rade na belo.

Sve van tog papira se muva i ide protiv zakonito.

Bila je ovde tema registracija i prepis mopeda ali je magično obrisana i nestala. Imao si tu dosta toga da pročitaš.

feniks
Na osnovu ovoga je napravljen dopis za Tehničke preglede.
http://www.tomos....rhiv-vozil

viktor1986
Prilikom registracije mopeda ili motocikla, sta gledaju na tehnickom pregledu?

Nadam se da cu uspeti ove godine da sklopim motor pa da ga registrujem po prvi put.

Zoran1968
Uglavnom samo da li se brojevi motora i rama slažu sa saobraćajnom!
Kod većine teh pregleda gde rade iole normalni ljudi moped-motor ostaje na tablicama koje je ranije posedovao i po novom zakonu.
To znači ako podležu klasifikaciji za moped onda su žute, a motorcikli naravno bele tablice.Uz malo truda bez velike drame i kuknjave , možete i sami pronaći takav teh pregled gde Vam niko neće praviti probleme.
Tamo gde ja radim su mi decidno rekli, da ako je moped-motor bio reg. na male table onda nema nikakvih prepreka da to i dalje bude po nvom zakonu tj. dobija žute table i obrnuto.
Postupak reg . Motorcikla na žute table je uglavnom NEMOGUĆ!
Izuzetak su mopedi- motori koji se prvi put registruju.Moj NL matik će morati čak i na homologaciju gde će sigurno uvažiti podatke iz pripadajuće mu teh. knjižice koju sam dobio uz njega prilikom kupovine.Te iste podatke je uvažila i Carinska služba!!!Ko to nema mora da izvadi čuvenu potvrdu o max brzini.
Poenta je u parama, odnosno "PLATI PA SE KLATI "Wink

i.postimg.cc/xkFJ4LKH/Untitled-1.jpg

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   BT80 BT80 (1,026)   Atila88 Atila88 (976)