Pregled Teme
Tomos-Srbija.com » Moj TOMOS » Moj TOMOS
 Odštampaj Temu
Tomos CTX80
Tomostomos
Evo par slika od ctx sto sam kupio,tema nece biti opsirna,u planu mi je da ga prodam,dal cu prodati samo masinu ili ceo motor to jos nznm.
Cilindar je od e90 48mm klip.
Uspeo sam nabaviti karike za njega,ostalo mi je da porucim dihtunge,i eventualno semeringe na radilici,jer jedna karika je bila pukla i nznm dal je ostala u masini...provlacio sam krpu iza radilice ali nije nista ispalo.
Pa sad da ne bi zeznuo cilindar,mora ici na pola masina.

i.postimg.cc/4mcg0H7q/received-4258367110874990.jpg

i.postimg.cc/WqjGPkp8/IMG-20210415-152544533.jpg

i.postimg.cc/yk1GmJh0/IMG-20210415-153535068.jpg

i.postimg.cc/ygfZ2r51/IMG-20210415-153602236.jpg

i.postimg.cc/3Wd1YgZS/IMG-20210417-165749134.jpg

Uskoro stize jos slika,ovih dana sam uspeo namontirati gume,danas cu oko plastika cackati,da osposobim sve dok ne stignu delovi koji su mi potrebni za sklaanje masine.
I da fali mi biksna-caura u klipnjaci za klip.
Spoljna mera je 17mm
Unutrasnja mera 12mm
Sirina caure je 16mm
To moram kod strugara uraditi,nisam je uspeo nigde naci,novu naravno...ova ima mali lufta kad se ubaci klip-bolcna klipa.

TOMOS
Meni nije jasno kako neko dovede motor u ovakvo stanje.
i.postimg.cc/zL94RQm0/20191130-225606.jpg

Tomostomos
Neko koga ne zanima motor...uzet je za 130evra,smesne pare...papire je imao...ali nemam kontakt sa vlasnikom,moram ga potraziti...u okolini Sapca je vlasnik.
Motor stoji vec 5god...kako je taj decko pao sa njega tako ga je i ostavio...a vreme je ucinilo svoje.
Fali mi sa njega prednji blatobran i kutija filtera vazduha.
Nego imam jednu nedoumicu,ali mislim da nmz tako raditi kako treba motor,dakle onaj klin-granicnik sto ima na klipu gde se karike spajaju,tacnije donji,njega nemam na klipu...da li ce moci da radi bez toga zbog okretanja karika na samom klipu prilikom rada motora...da li mora nov klip ili sta radim?
Klip nije isteran...u dobrom je stanju,cak nije ni zagoreo mnogo,ali eto nema taj klincic...samo rupa prazna.

OldTiMerEnGiNeReStOrE

>Tomostomos napisao:

Neko koga ne zanima motor...uzet je za 130evra,smesne pare...papire je imao...ali nemam kontakt sa vlasnikom,moram ga potraziti...u okolini Sapca je vlasnik.
Motor stoji vec 5god...kako je taj decko pao sa njega tako ga je i ostavio...a vreme je ucinilo svoje.
Fali mi sa njega prednji blatobran i kutija filtera vazduha.
Nego imam jednu nedoumicu,ali mislim da nmz tako raditi kako treba motor,dakle onaj klin-granicnik sto ima na klipu gde se karike spajaju,tacnije donji,njega nemam na klipu...da li ce moci da radi bez toga zbog okretanja karika na samom klipu prilikom rada motora...da li mora nov klip ili sta radim?
Klip nije isteran...u dobrom je stanju,cak nije ni zagoreo mnogo,ali eto nema taj klincic...samo rupa prazna.

Možda ima unutrašnji klin ka klipu unutra, ako nema ni to, menjaj pa makar i DS klip, jer to zna da odere cilindar prvo zakači za prelivni kanal onda melje komade od cilindar I moraš da pukneš bušenje drugo, ili hilznovanje.... Nije šteta baciti 1000 din 😀, šteta je baciti 50-100€ 😎
OldTiMerEnGiNeReStOrE

Tomostomos
Nema unutra nista gde je bila bolcna onaj klincic sto drzi karike,bas je duboko unutra...
Izgleda moram puci pare na klip...a hteo sam da je upalim ovako i vidim sta cu sa njom...stoji mi 15ca rasturena,ceka peskarenje,sredjivanje...ne bacajy mi se pare na ove grobine...ali da bi je mogao prodati moram je i uraditi...
Ipak je ovo bolest...imati Tomosa

Mozda je bolje-jeftinije da se drogiram Grin

sladjan90
daj salji meni masinu Smile
Jedan momak imenom Ljuti u Deželu se uputi.
Ponio je špeka,luka,kruha...a sad čeka Pucha.
I torba mu puna dijelova,alata,misli Ljuti na svog ata.
Baš je biker pravi,u torbu on i čekič stavi!
Bježte dekle,bježte fanti,stiže Ljuti na zelenoj kanti.Bila je to lijepa slika,vozio Ljuti masinu od 90 kubika Smile

Tomostomos
Koliko novaca Grin
Cekaj da upalim,da bacim koji krug sa njim...planiram bt-slc cilindar na ovaj ram...ili cak da prodam sve-menjam za neki atx.
Treba mi neki kros kao atx-ctx...cesto idem u brdo da se vozam.
Da ne rgam moje masine vise po brdu Smile

OldTiMerEnGiNeReStOrE
Šta fali ctx mašini, ok je da se malo utegne i vozi, ali ne divljački, jer to je mašina koja je loše konstruisana, naravno i e90 mašina (isti djavo).
Ali je ok za neku normalnu vožnju (ima mnogo snage)
OldTiMerEnGiNeReStOrE

Tomostomos
Nznm dok ne upali...dok ne bacim krug sa njom...sto se tice polozaja sedenja je vrh...monoamortizer pozadi radi odlicno,prednje vile spiluju extra...tako da za offroad je extra...opet neka slc-bt masina je izdrzljivija od ove ctx-e90.

i.postimg.cc/3krJYxvn/IMG-20210415-164754871.jpg

i.postimg.cc/dkZVpNyF/IMG-20210415-164809947.jpg

i.postimg.cc/5Xt1DKhr/IMG-20210417-150407084.jpg

BT80
Kad već uzimas klip, uzmi sa 14mm bolcnom i ubaci 14 pixnu, nju imaš za kupiti, jeftinije nego da strugar napravi.

Tomostomos
Kad vec kupujem...videcu sta cu...
Nego pase li taj cilindar sa tomos pente na ove blokove,bez onog kopanja deklova kao sto si ti radio?
Taj cilindar sa pente nema brzine..ali ima snage mnogo?

BT80
Ne paše, niti je hod isti niti raspon brezona.

Tomostomos
Od toga nema nista,nemam toliko volje Smile
Lakse je kupiti 125cu neku Smile
Puna kapa je i slc cilindar koliko ide.

BT80
Ako hoćeš off road, najbolja solucija je umo 6...

Tomostomos
Odgovara taj bez prerade na ove blokove...on je 42mm?

BT80
Da 42mm, treba mu vrat sto ulazi u blokove kod tokara smanjiti na mjeru(malo manju) blokova.

Tomostomos
Stigli delovi,vizuelno potrebni...videcu kad otvorim na pola dal treba jos sta ili samo ovo Grin
Ostaje mi biksnu da uradim kod strugara,jer nisam je mogao nigde naci.
Spoljna mera biksne 17mm
Unutrasnja 12mm
Sirina 16mm

i.postimg.cc/683GDTZR/IMG-20210424-165434207.jpg

sladjan90
ti crni dihtunzi su se najgore pokazali,slabo drze.
oni zeleni su odlicni
Jedan momak imenom Ljuti u Deželu se uputi.
Ponio je špeka,luka,kruha...a sad čeka Pucha.
I torba mu puna dijelova,alata,misli Ljuti na svog ata.
Baš je biker pravi,u torbu on i čekič stavi!
Bježte dekle,bježte fanti,stiže Ljuti na zelenoj kanti.Bila je to lijepa slika,vozio Ljuti masinu od 90 kubika Smile

BT80
Ko bi rekao za dihtunge, a vode se kao org...

OldTiMerEnGiNeReStOrE
Najbolje kupiti klingerit I sam napraviti ( treba alat ali se isplati), ja sam kupio plavi klingerit da mi se nađe 1.5x1.5 m2 za 20e
Debljine 0.4
I dobre su specifikacije.....
OldTiMerEnGiNeReStOrE

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   BT80 BT80 (993)   Atila88 Atila88 (965)