Pregled Teme
Tomos-Srbija.com » Oglasnik » Kupujem
 Odštampaj Temu
Kupujem CTX kilometar sat
viktor1986
Kao sto naslov kaze, kupujem ispravan CTX kilometar sat. Kad kazem ispravan, mislim da je indikacija za brzinu i predjene kilometre ispravna i da nije osteceno staklo. Dakle, fabricko stanje mi treba.

Imam problem sa mojim kilometar satom jer vozim recimo 40km/h, stanem sa motorom i kazaljka mi se ne vraca na nulu vec ostaje na nekih 15km/h. Ujedno toliko i "laze" km/h prilikom voznje motora. Zeznuo sam kilometar sat kada sam u kontra smeru vrteo sajlu na baterijskoj busilici. Ranije nisam imao taj problem i prikazivao je brzinu odprilike kao i gps brzinu.

064/231-28-98

Ponudite ako imate tako nesto i napisite cenu.

i.postimg.cc/qBhq8dfs/IMG-20210503-133015.jpg

To be determined!

TOMOS
Sto ne ugradis Teleoptik? On je isao fabricki. A ako hoces tacno merenje, stavi na volan od bajsa digitalni.
i.postimg.cc/zL94RQm0/20191130-225606.jpg

viktor1986
Secam se dobro da mi je batica na tehnickom pregledu rekao da bi bio problem ako zamenim kilometar sat sa drugim. Ne znam zbog cega, da li zbog ukupne kilometraze ili sto ce se to smatrati prepravka vozila...Nije mi rekao niti sam pitao.

Eto, zbog toga bih najradije CTX CEV kilometar sat sa slike. Takodje, dobra stvar kod CTX-ovog sata je sto veoma tacno prikazuje brzinu, sa Teleoptik-om nemam lepa iskustva zato sto hoce da skace brzina za po 10-15km/h(a stavljeni su novi plasticni zupcanici za merenje brzine) dok je CEV-ov fiksiran.
To be determined!

BT80
Probaj taj rasklopit, skini kazaljku i stavi je u početni položaj...

viktor1986
Nije to problem, verovatno se jedna spiralna opruga unutar kilometar sata iskrivila malo i eto problema, nece da vraca na nulu. Okrenem tocak u suprotnom smeru i vrati se kazaljka na "nulu".
To be determined!

BT80
Pa da upravo to, nategla se opruga, ako se normalno vraća na tih 15km/h kao prije na 0, mislim da bi riješilo problem kad bi se kazaljka u tom polozaju od 15km/h skinula i ne pomijerajući osovinicu vratila na nulu,mozda nebi bas bas isto pokazivalo ko prije, alo razlika bi bila neprimijetna.

TOMOS
Što bi imao problem? Imaš pravo da zameniš brzinomer, pogotovo što je Teleoptik fabrički.

Zoran1968
Imam neke stare cajgere nekompletne pa ti ih mogu pokloniti za delove, međutim to mi je negde na placu.Čim budem išao tamo potražiću ih i slikati pa ako ti treba tvoji su.
Što se tiče teh, pregleda skoro pa svaki put sam došao sa drugim cajgerom, nekada i neispravnim.Oni samo prepišu kilometražu radi reda, a da su kontrolisali ispalo bi da sam za 6,godina prelazio kilometražu unazad, jer sam se jednom pojavio sa cajgerom na kojem je bilo samo 150km.
Ti isto ko Aca kojem su tražili maltene katalizator na automatiku....MENJAJ TEHNIČKI ako te zezaju.
i.postimg.cc/xkFJ4LKH/Untitled-1.jpg

Kide
I meni su samo prepisali kilometrazu na km satu i slikali km sat koji nije od matika a pritom matik nema ni sajlu km sata ni puz km sata.Sto kaze Zoki menjaj tehnicki pregled.
i.postimg.cc/hGRwxxDg/received-785456175540666.jpg

viktor1986
Nasao sam na kupujemprodajem sat od CTX-a medjutim ne bih da rizikujem. Naime, pisao sam decku koji prodaje sat i dobio sam info da je prodao sat pre neki dan i da mu je taj kupac vratio nazad sat jer je neispravan. Kazu nije mu jasno jer kada je on kupovao taj sat dobio je snimak rada i tada je radio. Decko je inace iz Sremske Mitrovice a nas Kobra ga ne poznaje. Inace, cena u oglasu je 5000dinara, pitao sam ga za cenu ispod koje ne bi prodao sat ali nista nije napisao vezano za to.

Skinucu sutra ovaj moj CTX sat pa cu videti da li moze da se otvori.

Oglas je i dalje aktuelan. U obzir dolazi CTX sat a moze i Teleoptikov do 100km/h. Ponudite ako neko ima.
To be determined!

TOMOS
5.000 dinara?!?!?!
Suludo

Zoran1968
Pošto vidim da si odlučio pošto poto da daš velike pare da bi nabavio cajger, mislim da bi mogao lepo da poručiš NOViz Austrije jer sve ostalo neće zadiovoljiti tvoje standarde.
https://www.puchs...-48mm.html
i.postimg.cc/xkFJ4LKH/Untitled-1.jpg

viktor1986
Ovaj bi mi dobro dosao ali ga nema na stanju!

https://www.puchs...arch=speed

Mislim da je postarina skupa, 30evra ako se ne varam pa mi to bas i ne odgovara. Nasao sam i u Srbiji slican do 100km/h po ceni od 5000dinara ali nisam zvao da pitam da li ga imaju na stanju ili ne.

Otvorio sam juce CTX-ov sat na jedvite jadi. Kod njega je onaj crni poklopac(o-ring takoreci) koji ide preko stakla sata bukvalno zaliven plastikom. Sa skalpelom sam sekao da bi uspeo da ga nekako odvojim.Kako cu da ga zalepim nemam pojma(moracu sa nekom vrstom lepka) Koliko sam video, opruga nije iskrivljena unutra, ono sto se izgleda desilo je to da je kazaljka samo skliznula na drugu poziciju zbog okretanja u pogresnom smeru. Kazaljka nema neki zljeb kako bi se montirala samo u jednom polozaju pa sam samo odprilike stavio kazaljku na nulu i prebacio preko granicnika. BT80 je bio u pravu, bilo je potrebno samo kazaljku izvaditi i staviti u drugi polozaj a bio sam ubedjen da je spiralna opruga unutar sata pokrivljena. Hvala. Preostaje mi da probam tacnost kilometar sata a ako bude valjalo da mu zalepim nekako taj poklopac sa staklom.

***Edit: Upravo je isproban km/h. Uz pomoc google maps, uspeo sam da proverim tacnost kilometar sata. Vozio sam 50km/h po satu, ukljucio telefon i uporedio, greska je samo 1km/h prema gps-u jer je gps pokazivao 49km/h brzinu!!!GrinGrinGrin Izgleda da sam ga dobro naciljao na nultu poziciju! Ostaje mi lepljenje tecnim "metalom", valjda ce drzati. Kapnuo sam mu na 4 mesta malo super lepka da drzi koliko toliko dok traju probe.

E da, prilikom skidanja tog poklopca i secenja plastike, polomio sam na jednom mestu taj crni plasticni poklopac preko stakla kilometar sata. Zalepio sam ga sa super lepkom, osmirglao ga, nabacio mu crni filer i resio problem, ne primecuje se spoj.Grin

Nek oglas i dalje bude aktuelan.

To be determined!

Tomostomos
Poslao sam ti poruku na fejsu...nasao sam ti km sat...ctx.
Ima i obrtaje.

BT80
Drago mi je da si ga uspio osposobiti Smile

viktor1986

>Tomostomos napisao:

Poslao sam ti poruku na fejsu...nasao sam ti km sat...ctx.
Ima i obrtaje.

Vidim, pisao sam ti na fejsu. Samo km sat mi treba, obrtaljka mi ne treba.
To be determined!

BT80
Koja je cijena obrtaljke?

Kide
Bravo Viktore,dobro si ti to resio,slikaj da vidimoCool

viktor1986
Samo jos da zalepim sat i sve ok.

Slikacu danas ili u utorak.

****Edit

Kide izvoli slike. Nema nesto ni da se vidi osim kako sam zalepio poklopac i kako sam montirao CTX sat(prethodno smirglanje da se smanji precnik sata) u T15 solju kilometar sata.

i.postimg.cc/5yKdRyzn/IMG-20210511-085514.jpgi.postimg.cc/T2zZhz9y/IMG-20210511-085602.jpg

Ne svidja mi se taj prodavac. Dva-tri puta sam ga pitao za cenu a on napisao "koliko se krecu". Onda sam resio i ja da se zajebavam pa san napisao da se taj CTX kilometar sat krece do 100km/h!

To be determined!

Kide
Viktore odlicno je ispalo,nista se ne primecuje-fabrika,bravo.I sto je najbitnije km sat sad radi tacno, superCool

Skoči na Forum:

TomosSrbija.com

Dobrodošli na oficijalni sajt ljubitelja Tomos motocikala!

Prijava

Zaboravili ste šifru?

Niste član?

Pridružite nam se, postanite deo zajednice ljubitelja Tomos-a!

Top 5 Forum Člana
Nemanja Nemanja (1,759)   DobriDiv DobriDiv (1,122)   andrija andrija (1,043)   BT80 BT80 (997)   Atila88 Atila88 (965)